Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon különbözök az átlagtól....

Nagyon különbözök az átlagtól. Mit tegyek? Hogyan fogadjam el önmagam?

Figyelt kérdés

Utolsó kérdésre inkább: nem is tudom, fogadjam-e el magam.


A nézeteim, az elveim, a szabadidős tevékenységeim borzasztóan különcek, elvontak, az átlagtól igencsak eltérnek.

Nem tudok a nyájjal haladni, nem tudok alkalmazkodni - és nem is igazán akarok. Pontosabban: akarok is meg nem is.


Próbáljam elfogadni és amennyire; ahol kell, felvállalni magam? Fogadjam el, hogy mindig csak pár ember fog megérteni, elviselni, a legtöbben le fognak nézni, ki fognak beszélni és utálni fognak?

Vagy változzak meg?


2014. márc. 23. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"fogadjam-e el magam, vagy változzak meg.."


A kiindulás mindig az kell hogy legyen: elfogadom magam. És azután abból változtatok, ha jónak látom, vagy folytatok valamit, vagy újrakezdem - ezt már az határozza meg, hogy mi az, ami a szellemi emelkedést szolgálja, másokét és magamét is. A legjobb: ha "itt és most" teljes jelenlétben tudok lenni, és úgy látom is, mi a jó.

2014. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Most vagy elfogadom magam, vagy változok. A kettő együtt nem megy, hatalmas paradoxon.

Ha elfogadod magad, akkor úgy szereted magad, ahogy vagy és elfogadod a hibáidat. Ezek után nem akarsz és fentiek miatt nem is tudsz változni.

Legalábbis én így élem meg.


Maximum alapvetően elfogadom magam, de X, Y dolgot nem tudom elfogadni magamban, és változtatok rajta.


Csak azt nem tudom, mit fogadjak el és miben változtassak.

Még mindig ez a kérdés.


Volt már valaki ilyen cipőben? Megváltozott vagy elfogadta magát? Ha első, hogyan élte túl a megváltozást és meghozta-e a kellő gyümölcsét? Ha második: maradt legalább haverja, ha barátja nem is? Szingli maradt?

2014. márc. 23. 19:41
 13/17 anonim ***** válasza:

"Most vagy elfogadom magam, vagy változok. A kettő együtt nem megy, hatalmas paradoxon. "

11-nek fuss neki még egyszer. Semmiféle paradoxon nincs. A kiindulás: elfogadom, ilyen vagyok. És mindig az adott helyzetnek megfelelően cselekszem. Nincsenek előregyártott panelek, mindig dönteni kell, mit teszek. De nagyon általánosan írsz, így a válaszok is csak általánosságok lehetnek. Jó éjt.

2014. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Írtad, elfogadod és utána változtatsz, ha jónak látod.

Ilyen nálam nincs. Lehet, hogy ez az egyik különcségem, ami miatt többek között az emberek 70%-a lenéz és nem bír, de én ez vagyok.

Vagy elfogadom, és úgy hagyom, akár meg is szeretem adott tulajdonságaimat, vagy akár egész magamat.

Vagy nem fogadom el és változtatom.

2014. márc. 23. 21:54
 15/17 anonim ***** válasza:
hm. Elfogadom magamat: ilyen vagyok. És utána nem ülök a fotelben, háhá ilyen vagyok-ilyen vagyok : hanem a dolgom teszem. Ez szvsz így jó, így az ember önmagával kongruens. Még így is nagyon nehéz - mi a helyes cselekedet?valamint sokat hibázik az ember, de ha nem fogadja el a kiinduló helyzetet ("ilyen vagyok") akkor nagyon bizonytalanná válik minden. Jó éjt (most már tényleg:)
2014. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem többet tudnánk, segíteni, ha tudnánk konkrét dolgokat is rólad.Nehéz úgy tanácsot adni egy specifikus problémára, hogy csak árnyalt fogalmunk van arról, hogy mi is a probléma.
2014. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Vannak dolgok, amikről általában az embereknek megvan egy bizonyos véleményük, egy bizonyos séma, ami szerint csinálják, és ami nekik beválik.

Nos, nekem más a véleményem, én máshogy csinálom és nekem más vált be.

És ez igaz tanulásra, szórakozásra, hobbikra, reggeli készülődésre ( :D ), motivációkra, hozzáállásra, életfilozófiákra.

2014. márc. 23. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!