Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintem ez undorító nagyképű...

Szerintem ez undorító nagyképűség, vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Az előbb szembesültem egy ismerősöm jótékonykodásával. Kinézett magának egy szomszéd faluban élő roma családot akik a 20. gyereküket a romos penészes falú lakásba vállalták, a semmire. Face-n kéregetett a roma nő adományokat mert nincs mit enni.( hozzáteszem facebookozni van pénz) Ezzel nem is lenne semmi baj, én is adományoztam már sok mindent face-n keresztül. Kinőtt ruhákat, tartós élelmiszereket. A gondom az, hogy ez az ismerősöm az ő általa és mások által összeszedett cuccokat bepakolta a kocsija csomagtartójába, majd lefényképezte feltette face-ra hogy lássa mindenki hogy ő milyen jó fej mert adakozik. Aztán még egy húsz képet feltett ahogy átadják az adományokat. A képen a nő egyáltalán nem néz ki boldognak, inkább úgy néz ki mint akit zavar hogy fényképezik állandóan. "Erről az oldalról, arról az oldalról, jó most fogd a babádat meg az ariel mosógélt a kezedbe, amit ÉN vettem neked és fényképezlek." Nekem ez jött át a képein, hogy csak azért adományozott mert ezzel akarja magát jó színben feltüntetni. FElhúztam magam rajta, mert én is szoktam adni rászorulóknak de nem teszem ki a face-ra hogy mindenkinek eldicsekedhessek veleh ogy én milyen jó fej vagyok. Biztos nekem is ezt kellett volna c sinálnom, hogy biztos hogy mindenki tudjon róla hogy én jó ember vagyok. Jogos a felháborodásom, vagy én vagyok a hülye hogy egyáltalán idegesít ez a dolog?
2014. júl. 11. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, hogy az ismerősöd így akarja magát futtatni, viszont vedd figyelembe, hogy a roma nő sem szégyellt nyilvánosan segítséget kérni. Persze erre biztos nem számított és kicsit túlzás volt ez a fényképezgetés, érthető, hogy kellemetlen lehetett neki. Ismerek csóró romákat, roma származásúakat, azt tudni kell róluk, hogy irtó nagy a büszkeségük. Adtam már én is élelmiszert egy családnak, de igyekeztem úgy csinálni, hogy ne sértsem meg vele.
2014. júl. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg akinek adott ezt-azt, az ragaszkodhat ahhoz, hogy a képeit nem tegye fel az adományozó az internetre, mert ezzel megsérti a személyiségi jogait és beperelheti emiatt. A pert meg is fogja nyerni, és a hivalkodó emberke meg fizethet neki büntetést.


Viszont az, hogy a nö tud internetezni, az nem igazán pénzkérdés, mert egy hüségnyilatkozatos internet alig kerül valamibe és sok esetben az önkormányzat fizeti a hátrányos helyzetüeknek.

2014. júl. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen megnyilvánulások az emberektől nekem sem tetszenek. Én is azt az elvet vallom, hogy ha az ember segít, tegye azt csendben, mindennemű rivaldafény nélkül. Az a nő kért mert szüksége volt rá, az ismerősöd meg adott, hogy csodálják, hogy híre menjen mennyire bőkezű, viszont a roma nőnek joga lett volna azt mondani, hogy ne fényképezzen, mert zavarja. Ha pedig a tudta nélkül hozta nyilvánosságra a képeket, azzal az ismerősöd személyi jogokat sértett. Mert bizony nem mindegy, hogy öncéllal fényképez, és abba egyez bele a nő, vagy pedig úgy, hogy bár beleegyezett, de a végén a tudta nélkül fel is pakolja az állítólag öncélú képeket a netre... Szerintem az ismerősöd bele sem gondolt a másik fél helyzetébe, nem éppen gerincességre vall, hogy mások nyomorán próbálja a saját személyét fényezni.
2014. júl. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lehet, amikor nincs ott a fényképező, jó nagyon rúg az ilyenekbe.

Arcoskodás az egész, ha én láttam volna, nekem is nagyon ellenszenvesnek tűnne. Csodálom, hogy a roma asszony nem küldte el a francba.

2014. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szerintem nem egyezett bele a facebookos képekbe a nő... hát örülök hogy nem én vagyok a hülye... Azért lehet hgoy a nő tudtára kellene adni hogy képek vannak fent róla. Nevet nem írt a képhez hogy ki szerepel rajta. köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 11. 10:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyképűség.

Írj a roma nőnek, meg írd meg, hogy megsértette a jogait. Majd leperli az ismerősödről még a gatyáját is, aztán megtanulja, hogy ne arcoskodjon.

2014. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hát ez igazán jó húzás lenne, mert megérdemelné. Csak sajnos én olyan típusú ember vagyok, aki nem szeret szánt szándékkal másnak ártani. És így ha én szólnék a roma nőnek, azzal szándékosan ártanék az ismerősömnek. Persze azzal is valamelyest ártok, ha nem szólok mert így a képek fent maradnak a nő tudta nélkül.
2014. júl. 11. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!