Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az emberekről,...

Mit gondoltok az emberekről, illetve magatokról?

Figyelt kérdés

Még elég fiatal vagyok (15/f), és elég rég óta gondolkozok azon, hogy az emberek mennyire különböznek és, hogy valójában tisztára nem tanultak/nem tudják alkalmazni az empátiát.

A másik nagyon fontos kérdésem, ami inkább felnőttekhez szól.

-Van, hogy arra gondoltok, hogy többet akartok?-Arra, hogy "Jó, hogy van feleségem, meg 2 gyerekem, de jól jönne még egy Olyan meló, amit szeretek, meg egy Fordot is elfogadnék, Igazgató akarok lenni a MOL-nál, UBISOFTOT föl akarom robbantani, BEAKAROK TÖRNI A PENTAGONBA, Föl akarom robbantani a Fehérház kertjében azt a fát, amin olyan furán mutat ott..." ... Szóval hasonlóak.... Van olyan dolog amit még szívesen megcsinálnál, de nincs rá keret/nem akarsz sok erőt elhasználni csupán az álmod megvalósítására/mozgás korlátozott vagy stbstb...:)))



#erkölcs #empátia #borsóleves #Kognitív Architektúra
2014. júl. 25. 00:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hááát... Hány olyan szakácsot láttál már, aki hülyére keresi magát?
2014. júl. 25. 01:29
 12/23 anonim ***** válasza:

Láttam. Cukrászt is. Sőt, személyesen ismerek olyat, aki budapesti felsőkategóriás szállodában konyhafőnök-helyettes, 27 éves, és az Alföld pereméről indult.. És imádja, amit csinál. És nemigen van anyagi gondja.

De mondok más példát.. Tudod, mi az a streetfood? Pesten rengeteg ilyen hely indul mostanában, szívvel-lélekkel, tele ötlettel.

2014. júl. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Háát... Mindenesetre nem vagyok otthon a kajakészítésben... Inkább maradnék az Informatikánál... De ha céget nem is alapítani, de legalább, egy Játékkészítő cégben melózni sem lenne rossz... Na mindd1 MAJD kiderül:D

Esküszöm 20 év múlva meg írom, hogy mi lett velem, ha addig nem törlik a topic-ot:D

2014. júl. 25. 01:55
 14/23 anonim ***** válasza:
Ahogy felnőttem, jöttem rá, hogy menniyre szűklátókörűek az emberek körülöttem alapvetően, és ez kissé elszomorít. De alapvetően most mindenkit szeretek. <3 20/F
2014. júl. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ennek örülök:)
2014. júl. 25. 03:06
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem, nekem nem sikerült még teljesíteni az álmom, csak egyet, gyermekem már van. A másikat azért nem, mert ahhoz társ is kell, és házas vagyok ugyan, de elkerülnek azok az emberek, akikkel együtt lehet tervezni, és együtt haladni, úgy látszik.
2014. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ne add fel az álmod. És ne hagyd hogy bárki lebeszéljen róla. Nem lesz könnyű, de ez van.

Ha feladod akkor te is egy minden nap értelmetlenül robotoló zombi leszel aki semerre sem jut csak fenntartja magát hogy dolgozhasson.

2014. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Meglátjuk, de küzdeni fogok:D (Nagy súlyú szavak:D)
2014. júl. 25. 22:04
 19/23 anonim ***** válasza:

Ez hangulatfüggő nálam, hogy mit gondolok az emberekről. Ha jó periódusom van, akkor nyilván kedves vagyok, kivirult, és az emberek is megérzik rajtam, és viszonozzák. Mindenkinek van rosszabb periódusa is az életben természetesen. Ilyenkor könnyebben bepöccenek, mellre szívok olyan dolgokat is, amiket nem kéne. Sötétebben látom a világot, rosszkedvű vagyok.

Köztes rész szerintem nem nagyon van, nálam mindig elbillen a mérleg valamelyik oldalra. Törekszem arra, hogy mindig legyen olyan dolog, ami miatt jól érzem magam.

Nem tudom, nekem nincsenek munkavállalás terén nagy álmaim. A tanári pálya vonzó számomra, azt tudnám szívvel-lélekkel csinálni. Ennél nekem a szerető feleség, és család sokkal fontosabb. Néhányan ledegradálják, kellékként tekintenek a feleségre, családra, pedig szerintem ez fontosabb a karriernél.

2014. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"I want to conquer the world,

Give all the idiots a brand new religion,

Put an end to poverty, uncleanliness and toil,

Promote equality in all my decisions..."


Én hogy őszinte legyek nem akarom magam hülyére keresni. Nem kell nekem egy hatalmas benga ház, a legdrágább autó.


Nekem már az is bőven elég lenne, ha lenne egy kis kertes házam, egy autóm ami valahogy kinéz, de azért nem kerül sokba. Lenne annyi pénzem, hogyha elakarok menni egyet szórakozni, vagy esetleg szeretnék venni valami édességet akkor ne kelljen számolgatni, hogy én most azt megengedhetem magamnak. Szeretném, hogy minden évben eltudjak menni nyaralni egy hétre. Szeretnék a későbbiekben egy családot, gyerekeket.

Ezek a dolgok mondjuk szerintem mindenkire igazak, csak valaki ennél többet akar.


Ezek szerintem nem olyan nagy igények, hiszen vannak olyan helyek, ahol minden átlag embernek megadatnak ezek a dolgok, csak sajnos az nem Magyarország. Itt az átlag kereset 170000 Ft. Ennyi pénzből szerintem nem lehet felépíteni egy jövőt. Az én kis 80000 Ft-omból pedig pláne nem.

Engem csak az szomorít el, hogyha kimész külföldre a legalja munkát elvégezni (igaz egy kis szerencsével), akkor nemhogy ennyit keresel, hanem még ennél valamivel többet tudsz félrerakni.

2014. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!