Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől alakul ki a kényszerbete...

Mitől alakul ki a kényszerbetegség?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 21:01
 1/5 Art3mis válasza:
attól függ pontosan melyik betegség.. de általában egy belső tudatalatti szenvedés áll mögötte
2014. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én például mindig kényszert érzek hogy számoljak, és egy dolgot többx megcsináljak ugyanugy egymás után, és nagyon zavar
2014. júl. 31. 01:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Félelemből fakad, a kényszerbeteg száz százalékos biztonságra törekszik, de mivel ez nem lehetséges, állandóan ismétli magát, hogy biztosra mehessen, de mivel ez nem az ismétlések számától függ, nem jut sehová.

Ajánlom a logoterápiát, Frankl könyveit, a paradox intenció módszerét.

2014. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 david_mc98 ***** válasza:

A kényszerbetegségek egy gyermekkori trauma miatt alakulnak ki, amit, valamely ismerős rossz viselkedése vált ki

Az enyém az, h tisztaságmániás vagyok, azért, mert amikor anyum elhagyott minket, én rosszul éreztem magam, mert azt hittem, hogy miattam ment el, és az ősszes bánatomat a takarításba vezettem le. Ha a munkahelyemen látnál, akkor ott a pultot, ahol épp vagyok, folyton takarítom, de hogy miért, azt nem tudom.

Ma már, ha felidegesítenek, az a szervezetemen jön ki, mert begörcsöl a pociim, és rosszul leszek ilyenkor, berakom 3 órán keresztül a kedvenc számom( Elyar Fox - Colour Blind )

És megnyugszom és jobban leszek

2014. aug. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"én például mindig kényszert érzek hogy számoljak, és egy dolgot többx megcsináljak ugyanugy egymás után, és nagyon zavar"


Ez érdekes. Nálam nem jellemzőek a folytonos kézmosások, számolások. Nálam inkább a többszörös olvasás. Pl. most a kérdésedet vagy 10-szer elolvastam egymás után, fogalmam sincs miért, tudat alatt tudom, hogy ez hülyeség meg semmi értelme, de mégis késztetést érzek rá, hogy újra el kell olvasnom. Nagyon idegesítő...

2014. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!