Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról,...

Ghtyshd kérdése:

Mi a véleményetek azokról, akik még ma sem értenek egyet a nemek egyenlőségével?

Figyelt kérdés

Ma épp játszódtam egy játékon, és az egyik lány írt valamit. Erre egy fiú letámadta, hogy "ha ezt egy nő írja, akkor nem hiszem el". És én meg a legtöbb lány ráugortunk, hogy mondja vissza. Erre lelépett.

Nektek mi a véleményetek ezekről?


2014. aug. 13. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

én ezt csak viccelődésből szoktam...mármint pl "én jobban tudom kislány" meg ilyenek...de nem gondolom komolyan...és akik durván komolyan sértőn lenézik a lányok/nőket, és azt mondják azért mert férfiak azért feljebb valók azokat elítélem...


21F

2014. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
,,Ezért hívjuk őket *******nak meg ******nak, mert nem tiszteljük őket." (Otis Jenkins)
2014. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Én csak azt tartom nagyon undorítónak, amikor egy nő azért kampányol meg hisztizik, hogy "márpedig őt senki se különböztesse meg azért mert nő és ne tartsák őt semminél se kevesebre mint egy férfit, stb.", de azt azért elvárja, hogy előreengedjük őt az ajtón, meg egyéb előnyöket, amik a női léttel járnak.

20/F

2014. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy én meg a feministákat utálom, egyszerűen rám tör a hányinger tőlük. :)
2014. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Tanulj meg írni és normálisan fogalmazni és akkor kapsz tőlem egyenjogúságot.
2014. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Majd amikor lány szereli a kocsimat, és nők és férfiak készítik a tetőt a házamon, akkor majd támogatom a női egyenjogúságot. A nők gyakorlatilag a férfilét előnyeit értik egyenjogúság alatt, de a munka már büdös nekik. Bizonyos szakmákban, például orvos valóban felveszik a versenyt a férfiakkal, de a mérnöki munkák és a fizikai munka derogál nekik, arról nem is beszélve, hogy érdemes megnézni a büfé-ruhatár képzéseket... 80-90 százalék nő. Ja kellene az egyenjogúság, az előnyei, csak dolgozni ne kelljen...
2014. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1. normális válasz. :) köszönöm

3. mert ez illem. és ha lebecsüli őket, akkor még csodálkozol, hogy miért kampányol?!

5. Mond mi a hibám? Melyik szót nem írtam helyesen? (most meg persze, azért fogsz letámadni, hogy itt így tanultam írni)

6. akkor te nem találkoztál más lányokkal. a legtöbb lány szereti a kocsikat. Na, meg a tető... azt hiszed egy lány nem tudja ugyan azt megcsinálni a tetőn? Most is a legtöbb férfi inkább hív szerelőtől elkezdve asztalosig mindent, azért, hogy ő be ne piszkolja a kezét. Kapásból tudok 4 lány, aki nem nyűgöl a tető miatt, hanem inkább maga végzi el.

2014. aug. 13. 17:22
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Úgyis kell, nagyon helyes. Legyetek csak önállóak. Férfi már nem is kell.
2014. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

Mindig nagyokat tudok kacagni a tudatlan, egyszerű embereken. Egyesek hadoválnak itt feminizmusról, etikettről és hasonlókról, de keverik a szezont a fazonnal, mint annak a rendje! Ismernek egy szócskát, van egy ferdített, felszínes elképzelésük róla majd úgy szidják, ahogy csak kitelik tőlük és ott, ahol érik.

Hármas, karon öltve a hatossal; ti is csak a demotiválóról, 9gagről és MRA-s oldalakról ismeritek azokat a bizonyos "hisztis" libákat, akiket gúnyosan feministának tituláltok, hm? Ha már van internet összekötttésetek, miért nem használjátok ki azt és vizsgáljátok meg, mire megy ki a játék abban a csúnya gonosz mozgalomban, amit feminizmusnak neveznek? Él a fejetekben egy kép, amit innen-onnan összeeszkábáltatok, megtoldva egy kis haveri/apai rásegítéssel, egy rakat, az internet bugyraiból összeszedett szennyel, és pár csipetnyi szűk látókörűséggel - de odáig már nem merészkedtek el, hogy a sarkatokra álljatok, komolyabban belemélyedjetek a témába és netalántán saját véleményt formáljatok egy politikai irányzatról. Nem. Az túl időigényes, és fárasztó és könnyebb elhinni, amit az ember szájába rágnak... ugye? Jaj, fiúk (vagy/és lányok). Ne fitogtassátok az ostobaságotokat ilyen magas szinten! Fáj nézni, fáj látni ezt a mély tudatlanságot.

Hármas, húsz év alatt annyi agyat nem vertek beléd, hogy tudd az etikettet? Az ajtó nyitogatás nem kiváltság, nem létszükséglet, hanem régről eredendő társadalmi normává felfejlődött Tisztelet. Nem kötelező, kedvesem. És senki sem várja el - ugyanis nem fog semelyik nő keze sem letörni attól, ha neki kell azt a fránya ajtót kinyitnia. A hűtőt is Biológiai okokból cipelik férfiak a legtöbb esetben - tudni illik, a nők fizikailag gyengébbek. Stimmt?

Hatos, ha azt akarod, hogy egy olyan személy szerelje a járműved, akinek fallosz helyett vagina van a lábai között, hát vidd el egy női autószerelőhöz. Nem olyan nagy kunszt. De gyanítom, te akkor is faszikhoz cipelnéd a kocsid, mert "egy nő nem is érthet hozzá annyira, mint egy férfi". Buta, buta hatos. Olyan kis ostoba vagy, már-már nevetséges. Valóban úgy képzeled, ha anno a női nem képviselőit is Engedték volna olyan iskolákba járni, mint a férfiakat, ma is ugyanennyi reál-beállítottságú nő futkározna az országban? Szerinted engedték őket férfiasnak titulált uniszex munkákat tanulni? Ugyan, dehogy. A társadalmunk bszottul szexista. A férfi divattervező homoszexuális, a női mérnök meg etalon - holott qurvára de kibszottul Nem. Nem az - nem kéne, hogy az legyen. Engedni kéne és kellett volna, hogy mindenki arról tanuljon és azzal foglalkozzon, amivel akar. Nincsenek Férfias és Nőies munkák. Munkák vannak. És ostoba emberek. Pont.

A négyeshez hozzá sem szólok, neki is világít a Negró a szájában.

2014. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Öreg a gúnyt dugd fel a saját seggedbe! A személyeskedéssel együtt!


Abban, viszont, hogy szakmák vannak, és nincs férfi és női szakma tökéletesen egyetértünk. A kocsimat szívesen vinném női autószerelőhöz, de valamiért a környékemen 10 autószerelőből 10 férfi. De kifejezetten örömmel olvastam múltkor olyan cikket az újságban ami hegesztő hölgyről szólt. Kár, hogy a drága hölgyek csak vinnyognak az egyenjogúságért és nagyon kevesen tesznek érte.

2014. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!