Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom roppant primití...

Csak én tartom roppant primitív hozzáállásnak azt, hogy a férfiak laza erkölcsét evolúciós indokokkal magyarázzák?

Figyelt kérdés

A férfi dolga a fajfenntartás, ezért "belekódolták", hogy minél több nőt hódítson meg.


Még mindig ez az általánosan elfogadott nézet, miközben már rég nem ott tartunk, mint az őskorban. A nő szerepvállalása is teljesen átformálódott. Mégis a férfit továbbra is úgy kezelik, mintha bunkósbottal járna és csak a vadászat és a fajfenntartás lenne a szerepe. Én roppant primitívnek és visszataszítónak találom, hogy ilyen indokkal a férfiaknak megannyi dolgot el KELL nézni, mert hát férfi. Mégis miért? A nő sem az már, aki volt több tízezer évvel ezelőtt, akkor a férfit miért nem lehet változásra késztetni? Miért kezelik még mindig másképp a férfit, mint a nőt?


2014. szept. 5. 11:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Akkor én rosszul vagyok kódolva :(
2014. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...megfigyelted kedves kérdező, hogy eddig pont az általad vázolt.. még mindig az ösztönök által irányított ősemberek válaszoltak neked? :D 1-2 kivételtől eltekintve...


NEM drágáim! Emberek vagyunk..lélekkel, szellemmel. S nem állatok! Jó lenne, ha végre elfelejtenétek kedves teremtés koronái ezt az ócska kifogást a sekélyes viselkedésetekre, gondolkodásotokra.. (akinek nem inge........) Már nem menő és nem hihető. Lehet, hogy 500 évvel ezelőtt, még a középkori sötétségben volt olyan hül.ye aki benyalta ezt a magyarázkodást...de mára ez már legalább annyira bukta, mint az, hogy anno azt hitték, hogy a Föld lapos..

2014. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
37%

szerintem meg az a sotet, raadasul meglehetosen tudatlan is, aki azt hiszi hogy az evmilliok alatt belenk kodolt alapveto osztonoket siman felulirja nehany ezer ev civilizacio.


Nem irja felul. Melyen legbelul a tudatalattinkban mindannyian osemberek vagyunk. Te is, en is, mindenki. A civilizacio felrakott erre a tudalalattira egy tudatos ent, csakhogy ez a tudatos en gyakran konfliktusba kerul a tudatalattival.


En nem hiszem hogy a ferfiak noket gyujtogetnenek maguk kore, ez egy baromsag. Abban sem hiszek hogy minden ferfi kicsapongo, en sem vagyok az. De azt tudom, hogy az osztoneink ma is erosek, eppugy mint szazezer eve, csak ma elnyomjuk oket, mert ugy tartja az erdekunk. aztan ha eppen ugy alakul, akkor elotor az oszton, az agresszio, a tamadas/vedekezes/menekules, a szexualitas. Mert ezek ott vannak bennunk, elzarva.

2014. szept. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
39%

"Ha a genetika nem változna"

A genetika változik. Évszázezredek, évmilliók alatt. Hogy pár ezer éve elkezdtünk szocializálódni, na azóta kb semmit.


"akkor a nők is úgy élnének, mint az őskorban és másra sem vágynának, csak arra, hogy minél több gyereket szülhessenek és nevelhessenek fel. Érdekes, hogy ez mennyire megváltozott."

Egyrészt ezek nem vágyak, hanem ösztönök. Másrészt nem feltétlenül a mennyiség, a minőség is lehet fontos, ez adott életkörülményektől függ.

Mivel manapság már nem jellemző a gyermek és fiatalkori halandóság, ezért lényegesen visszaesett a gyermekvállalások száma. Egyszerűen mondva nem kell 12 gyereket vállalni, ahhoz, hogy 2 megélje a felnőttkort, másrészt 12 meg azért még most is nehéz lenne etetni, nevelni.


"De persze a férfi genetika biztosan más"

Persze, hogy más. A férfiak férfiak, a nők nők. Csak az agyatlan feministák próbálják összemosni a két nemet, mikor teljesen másképp gondolkoznak, másképp működnek, más dolgokban jók.


Az a viselkedés forma a hímeknél, hogy meghágok minél több nőstény, mert nekem ez csak pár perc munka és a nőstény egyedül is fel tudja nevelni az utódot egy teljesen gyakori jelenség az állatvilágban. Ahogy az is előfordul, hogy egy pár együtt marad és együtt nevelik fel utódaikat, lásd madarak.

Az embereknél valahogy a kettő keveréke alakult ki, életkörülményektől függően.

De egyértelműen belátható, hogy a férfiaknál az előbbi viselkedés a dominánsabb és ez teljesen evolúciós ösztön, ha primitívnek tartod, ha nem.

Persze, néhány ezer éve divat a házasság, meg a holtomiglan, holtodiglan, de ez nem fog elnyomni több millió évnyi evolúciós ösztönt, akármennyire is szeretnénk.


Nyilván az ember azért emelkedett ki az állatvilágból (többek között), mert képes elnyomni az ösztöneit, gondolkozni és önálló döntéseket hozni. Néha ez sikerül, néha nem.


De az meg szintén hülyeség, hogy ez csak a férfiaknál van így, a nőknél ez pontosan ugyanúgy megfigyelhető, ahogy már írták is korábban.

Nagyon tipikus dolog, hogy a nők a kedves, törődő, hűséges pasi helyett az sötét, bunkó izomtibit választják. Meg olyan férfi mellett maradnak évtizedekig, aki erőszakos vagy akár veri őket. Miért? Evolúciós ösztön. Egy erős, erőszakos férfi meg tudja védeni a veszélytől, míg egy romantikus hősszerelmest felfalja az első vadállatcsorda, vagy megveri az első szomszéd törzs hadserege.

Holott már se vadállatok nem támadnak az emberre álmában, sem szomszédos törzsek nem jönnek háborúzni.


Úgyhogy befejezheted a feminista demagóg dumádat, mert csak a saját butaságod, tájékozatlanságod reklámozod vele.


Burn.

2014. szept. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

"Nagyon tipikus dolog, hogy a nők a kedves, törődő, hűséges pasi helyett az sötét, bunkó izomtibit választják. Meg olyan férfi mellett maradnak évtizedekig, aki erőszakos vagy akár veri őket. Miért? Evolúciós ösztön."


Hát lehet, hogy neked evolúciós ösztön, de az ilyen primitív barmokat csak hasonlóan primitív és buta nők választják.

2014. szept. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
33%
A probléma csak az, hogy a nők semmivel nem erkölcsösebbek, mint a férfiak, sok felmérés szerint nem is hűségesebbek.
2014. szept. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Na, gyűlnek azért a személyeskedő megjegyzések, de mint már fentebb írtam, nagyon jól mulattat az, amikor vadidegenek próbálnak engem minősíteni akár a sosem látott külsőm, akár a nem ismert belsőm alapján. Nem vagyok az a típus, akit ha a neten egy gyökér lebutáz, akkor elvonul a sarokba sírni. Úgyhogy hajrá, lehet szidkozódni és meg lehet próbálni megalázni (nyilván van, aki ettől érzi jól magát), de ez nem engem minősít.


Tipikusnak nevezni azt, hogy a nők a bunkó, állatias férfiakhoz vonzódnak és azok mellett maradnak, igencsak téves. 10-ből 1 eset ugyanis korántsem tipikus. Vagy csak én élek burokban és az én ismerettségi köröm túlzottan "elit". Ha viszont ragaszkodsz ahhoz, hogy ez tipikus, akkor viszont az azt bizonyítaná, hogy a legtöbb férfi egy unintelligens, agresszív ösztönlény. Hiszen, ha a legtöbb nőnek olyan partnere van (mivel a tipikus azt jelenti, hogy az a megszokott, hétköznapi), akkor a legtöbb férfi olyan.


Nagyon mellélőttél te is és a többi hozzászóló is, aki engem feministának nevezett, mert baromira távol áll tőlem az a nézet. Az erkölcsi értékrendet és a nemi egyenjogúságot nagyon nem kellene összekeverni (bár feltételezem túl sokat várok egyesektől).


De azért roppant tanulságos volt olvasni a hozzászólásokat, mert kiderült belőlük, hogy a férfiak (és természetesen a nők is - érdekes, hogy itt azért mégis fellelhető az egyenlőség a 2 nem között szerintetek) állatok. És, ha ezt én kikérném magamnak, akkor szintén én lennék leszólva. Úgyhogy inkább hagyjuk.


Ellenben ezen hozzászólások alapján az is szépen körvonalazódott, hogy a sokat hallott "minden férfi egyforma" kijelentés nem is olyan általánosító. Érdekes.


u.i: és igen, én egy buta, feminista nőszemély vagyok, akit eddig minden párja megcsalt egy plázacicával (vagy hogy írta az egyik roppant intelligens válaszoló)

2014. szept. 6. 09:26
 28/38 anonim ***** válasza:

"mert kiderült belőlük, hogy a férfiak (és természetesen a nők is - érdekes, hogy itt azért mégis fellelhető az egyenlőség a 2 nem között szerintetek) állatok. "


Ezt senki sem mondta. Hianyoztal az iskolabol amikor az ertelmezo olvasast vettetek?

2014. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"De azért roppant tanulságos volt olvasni a hozzászólásokat, mert kiderült belőlük, hogy a férfiak (és természetesen a nők is - érdekes, hogy itt azért mégis fellelhető az egyenlőség a 2 nem között szerintetek) állatok."

Ez kb Darwin óta tény, hogy minden ember állat.

Kicsit le vagy maradva cicavirág...

2014. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
28 és 29 -játsszátok már le egymás között ezt a kérdést akkor :)
2014. szept. 6. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!