Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nemi intelligencia? ◙...

Nemi intelligencia? ◙ ÁLLÍTÓLAG a férfiak átlag IQ-ja = a nőkével, mégis életem során több intelligens férfivel találkoztam, mint nővel. Ez hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet, hogy a nőket nem érdekli a filozófia, a tudomány, a politika, a sport, csak a sminkelés, tv-zés, olvasás? Nem lehet beszélgetni velük igazán semmiről, nincs érdeklődésük, hobbijuk... Vannak kivételek, de átlagról beszélek.

2015. jan. 2. 16:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
38%
nekem 121 az IQ-m középiskolás vagyok, ott van a nővérem akinek már diplomája is van és neki csak 112 és van köztünk 6 év korkülömbség na ezt magyarázd meg:D
2015. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos,a mások oldalról nėzve,igen unalmas alak lehetsz,ha úgy gondolod,hogy a nőknek tulajdonított tevékenysėgek kevesebb intelligenciát igényelnek,mint a férfiaknak tulajdonított általános műveltséget sem mindig igénylő témák.
2015. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, szálljatok le a magas lóról.:DD Én nem tudom ti kikkel barátkoztok, de nekem az összes barátnőm és a legtöbb női ismerősöm értelmes és okos. És igen, szoktunk olvasni, igen nem csak magazint, könyveket is. :D Sokkal több lány ismerősöm van, mint fiú, az igaz barátaim pedig csak lányok. És rengeteget szoktunk filozófiáról, tudományról, politikáról beszélni. Meg is halnék ha a bennem felmerülő gondolatokat nem tudnám valakivel megosztani.

Azt már én is hallottam, hogy a férfiak között iq tekintetében sokkal nagyobb a szórás. Hiszek a statisztikának, ennek ellenére én csomó lányt ismerek, aki nem csak szimplán okos, de kb. egy zseni. Kérdező, te jártál/jársz egyetemre? Ha igen, nem hiszem el, hogy nem találkoztál okos lányokkal...

Szerintem a hiba inkább ott van, hogy ti csak a felszín alapján ítéltek. Nyilván érdekelnek minket a ruhák meg a sminkelés is, de ez nem zárja ki, hogy más iránt is érdeklődjünk. Ne írj le valakit, mielőtt megismered.

2015. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezt a nők ösztönösebbek dolgot minden értelmes nő nevében kikérem magamnak. (Vagy csak véletlenül terjedt el az a mondás, hogy a férfiak mindig a farkuk után mennek? Az mi, ha nem ösztönösség?)
2015. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem az IQ érdekel, nem is hiszek vakon a tesztekben, de tagadhatatlan, hogy van összefüggés.


Attól, hogy valaki bejutott az egyetemre, még nem lesz értelmes. Akkor már inkább az IQ mint a képzettség. Főleg hogy az egyetemisták kb fele legalább alkoholista programokon vesz részt.


Nem azért írom hogy felvágjak, nem is írok számot, de IQ teszteken megközelítőleg ugyanazt az értéket szoktam elérni. Nemrég értem el 2 kulturális tesztben is 100%os eredményt, amin 92% elszokott bukni. És soha életemben nem találkoztam olyan érdeklődésű emberrel mint én.

Ebben nincs semmi magas ló, inkább az emberek többségének önérzetét sérti (kisebbrendűségi komplexus). Ami természetes is.

De ehhez nem kell semmilyen teszt, mindig is éreztem, hogy valahol a felső 93-96% között vagyok, pedig nem vagyok zseni.


Soha nem ítélek el senkit amiatt, hogy együgyű, ha jó szíve van.

De számomra az emberek többsége olyan mint 1 kutya. Hiába vagyunk érzelmileg harmóniában, ha intellektuálisan nem kielégítő a jelenlétük.

2015. jan. 3. 19:40
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemet nem azért mondtam, mert attól valaki hirtelen rögtön értelmessé válik, csak mert felvették. Hanem azért, mert én speciel egyetemről ismerek rengeteg nagyon okos lányt. A válaszodból arra következtetek, hogy vagy nem jártál egyetemre, vagy a szűklátókörűséged megakadályozott abban, hogy észrevedd az okos embereket magad körül. Egyik sem túl bíztató rád nézve.

És akkor már csak az a kérdésem, hogy ha szerinted az emberek 93-96%-ának kisebb az intelligenciája a tiednél, akkor hogyhogy csak lányokra irányult eredetileg a kérdésed? A sztereotip gondolkodásmódod nem vall nagy intelligenciára.

Arra még nem gondoltál, hogy azért mert másoknak nem ugyanaz az érdeklődése, mint neked, attól még lehetnek ugyanolyan értelmesek, csak másképpen, mint te? Hogy nem bennük van a hiba, hanem talán benned, esetleg a kommunikációban?

Mindenesetre, ha valóban olyan okos vagy, mint állítod, akkor szép jövőt jósolok neked, remélem hallunk még felőled valamilyen tudományos áttörés, esetleg Nobel-díj kapcsán.

2015. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
96%
Kedves kérdező! Először is tisztázd magadban, hogy most az érdeklődési körödnek megfelelő nő kellene, vagy intelligens nő. Mert van különbség, de a kettő nem zárja ki egymást. Amúgy ahogy már írták: a nők többsége az átlagos övezetbe tartozik, míg a férfiaknál nagyobb a szórás. Értelmi sérültekkel foglalkozom, a férfiak aránya kb. 80 %. Ja és bocsi, de én pl. szoktam olvasni - rengeteget, nagyon sok félét. És pl. a politika, sport nem érdekel. De rengeteg minden más meg igen, ami meg lehet hogy téged nem (itt nem a sminkelésre gondolok).
2015. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
48%
Megjegyzem a férjemnek 130-on felül van az IQ-ja (standardizált teszttel mérték) és őt sem érdekli a sport. Lehet, nem véletlenül... Értelmes ember pedig nem nagyon néz tv-t, mert ami manapság megy benne...
2015. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

akit nem érdekel a sport,nem edz,nem tiszteli a testét egészségét,az ugyanolyan nagyjából mint a koszos csöves büdös ruhákban járó emberek.

csak ennél az esetnél a test az egészség van elhanyagolva,lepusztítva.

2015. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én az életben ezt pont fordítva tapasztaltam. Nagyon kevés intelligens embert ismerek, és azok sem férfiak. Megszoktam már azt is, illetve nem, de mindegy, hogy ha valakivel randizni kezdek, akkor kilométerekkel alattam van mind értelmileg, mind pedig műveltségben és olvasottságban is, ráadásul elképesztően hulladék az ízlése is az enyémhez képest. Ilyen tömegember kb, hiába diplomás, akinek ugye lett volna lehetősége szélesíteni a látókörét, illetve lenne lehetősége könyvtárba járni, filmeket, zenéket megismerni és javítani az ostoba ízlésén is, de semmi, mindezen körülmények ellenére is egy szürke unalmas ostoba tucatbarom. És ez sajnos tömeges jelenség, nem csak egy-egy ilyen rosszul kifogott példány.
2016. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!