Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nemi intelligencia? ◙...

Nemi intelligencia? ◙ ÁLLÍTÓLAG a férfiak átlag IQ-ja = a nőkével, mégis életem során több intelligens férfivel találkoztam, mint nővel. Ez hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet, hogy a nőket nem érdekli a filozófia, a tudomány, a politika, a sport, csak a sminkelés, tv-zés, olvasás? Nem lehet beszélgetni velük igazán semmiről, nincs érdeklődésük, hobbijuk... Vannak kivételek, de átlagról beszélek.

2015. jan. 2. 16:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt tudományágakat tanító egyetemi szakokon többségben vannak a lányok.
2016. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy a nők azért jobbak szövegértésben, míg a fiúk a matekkal, mert gyerekkoruktól fogva ezt a képességüket erősítik, ezt várják el tőlük.
2016. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon olvastam el a válaszokat mert úgy láttam hogy nagy viharok voltak,úgyhogy csak idepöckölöm a véleményem a dologról ha még érdekel valakit.


Férfi oldalról nézve az van hogy őket kisgyerek koruktól kezdve nem fogták vissza, hagy mennyen játszani, hagy huzigálja a lányok haját stb


Így rengeteg férfiben rögzült az hogy ő baromi király mindenben.


És amit elhiszel magadról, azt közvetíted másoknak,akkor is a kr---ara nem igaz.


Nem egyszer történt meg, hogy férfi ismerőseim, akik nagyjából olyan intelligensek mint egy kibelezett lazactetem egy bazi nagy fa tetején(mind EQ és IQ)olyan beszédeket nyomtak le hogy azt hittem beverték a fejüket és elfelejtették hogy kik ők igazából. De aztán mivel megvolt bennem az előítélet, hogy én ismerem ezt a srácot, és emlékszek hogy KRESZ vizsgán komolyan megkérdezte az oktatótól hogy elsőbbsége van-e a mentőautóval szembe ha BMW-je van, és totálisan ledöbbent hogy nem engedték át, és realizáltam, hogy abszolút baromságokat böfög fel a szájából azzal a "tudattal" hogy ő értelmes, és eladta magát!


Persze ez egy kicsit extrémebb példa, de sok ilyennel találkoztam, felhigítva :D


Most mondhatjuk hogy a buta nők is csinálják ezt, sokszor...de ők általában azért mert tudják magukról hogy nem tudnák eladni az agyukat, de eléggé működik ahhoz hogy kovácsoljanak belőle valamit :D


De egyébként azt mondanám hogy mindkét nem részéről csak kakaskodás az egész :D

2016. aug. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%

Szerintem te nem érted az IQ jelentését. Egyáltalán nem érdeklődéi körhöz kell kötni. Egy intelligens nőt is érdekelhet a sminkelés. És van úgy, hogy egy teljesen buta férfival is el tudsz beszélgetni politikáról, mert őt is érdekli a dolog.

Sajnálom, de a kérdésed alapján te sem lehetsz valami nagyon intelligens.

2017. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az IQ mérésekben nem hiszek. Mondjuk a saját társadalomtudományi területemen körülbelül az a kép, ami itt is felmerült: az egyetemista nők tudása döntően átlagos, olykor átlag alatti; a férfiaké kis mértékben kiemelkedő, többségében átlagos, olykor átlag alatti. (15 év vizsgáztatói tapasztalata alapján írok).
2018. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Nem tudom, hogy társadalmi, vagy evolúciós oka van, de szerintem mindkettő. Én úgy érzékelem, hogy a nők inkább a gyakorlatiasabb dolgokban jeleskednek, amikre a mindennapokban van szükség, pl. egy családot vagy háztartást sokkal hatékonyabban tudnak menedzselni, vagy sokkal hatékonyabban tudnak ügyeket intézni és kiállni maguk mellett, én legalábbis ismerek karakán nőket, de a ,,karakán férfi" kifejezéssel még sosem találkoztam mielőtt most leírtam. (Lehet, hogy ez nyelvi műveletlenség és férfiaknál máshogy hívják? Mindenesetre hasonló jelentésű szót sem szoktam hallani férfiakra alkalmazva.) A férfiak ellenben inkább elvontabbak. Jobbára olyan dolgokkal foglalkoznak, amik a hétköznapokban nem annyira hasznosak. Pl. az autókról sok férfi szeret sokat beszélni, de az autószerelés az év 365 napjából kb. 5 nap hasznos, a politika 5 év alatt 3 napig hasznos, a természettudományos eredmények sokszor csak évtizedek múlva hasznosak, a filozófia gyakorlati haszna is megkérdőjelezhető, és általánosságban műszaki beállítottságra is csak annak van szüksége a hétköznapokban, akinek ilyen jellegű a munkája.

Ez eredhet onnan, hogy történelmileg a nők voltak azok, akik a gyakorlati dolgokkal foglalkoztak otthon, míg a férfiak igen sokrétű módon kerestek pénzt, mint családfenntartó. Ez terjedhetett a cipész mesterségtől, az elméleti fizikán át a politikai karrierig. Ezzel szemben a női munkaerő elsősorban olyan területeken került többségbe, amivel otthon is foglalkoznia kellett: textilipar (varrás), oktatás (gyereknevelés), bolti eladó (ugyanaz, mint a bevásárlás, csak fordítva). Ezeket a munkákat pedig sokkal hatékonyabban is tudják elvégezni, mint a férfiak.

Evolúciós háttere is lehet egyébként, mivel az őskorban, amikor az emberek még kis közösségekben éltek, akkor a férfinak két feladata lehetett:

1. Néhány naponta elment vadászni.

2. Megvédte a csoportot, HA arra volt szükség.

A kis közösségek életének átlagos és normális folyását viszont a nők irányították, ezért beszélünk az őskorban matriarchális társadalomról. Később a nők azért estek ki az irányító szerepből, mert el voltak foglalva a kis csoport, a család, igazgatásával, míg a férfiak mondhatni ráértek politizálni.

Lehet, hogy az intelligencia szórás is emiatt alakult így, hiszen a család szempontjából mindegy, hogy a férfi 70-es IQ-val szalagmelletti munkás, vagy 130-as IQ-val atomfizikus (direkt ilyen példákat hoztam, mert nagyjából ugyanannyit keresnek XD), viszont stabilan minden nőnek helyt kell állnia a hétköznapi feladatokban.

Illetve szerintem érdekes lenne még talán a férfi és női érzelmi intelligenciát összehasonlítani. Úgy gondolom úgyanis, hogy a nőknek magasabb az érzelmi intelligenciájuk. A férfiak (mivel elvontabbak), így inkább magánéleti kérdésekben idealistábbak, és magasztos elképzeléseik hatására könnyen válnak szentimentálissá (ezért tudnak adott esetben olyan hatásos szónoki beszédeket tartani), ellenben a gyakorlati, hétköznapi érzelmi életük kevésbé hatékony (nem lehet véletlen, hogy alkoholista férfiból sokkal többet látok, mint alkoholista nőből). A férfiak hajlamosabbak jóhiszeműen elhinni mindent, ellenben a nők sokkal jobban átlátnak az embereken, emberi kapcsolatokon és ezért kombinálnak és pletykálnak állandóan.

Mindebből következhet, hogy a nők egészen egyszerűen komolyabbak, ezért van kevesebb női humorista, és ezért teljesítenek jobban a lányok az iskolában.


Ui.: Valamelyik válaszoló említette, hogy a kérdező sztereotípiái (nem biztos, hogy ezt a szót használta) nem utalnak magas intelligenciára. Nos szerintem az a helyzet, hogy a sztereotípiák és az IQ között nincsen semmiféle korreláció. Úgy gondolom, hogy ez inkább az érzelmi intelligenciától függ.

márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!