Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Mai elektronikus zene...

Vad-Ász kérdése:

A Mai elektronikus zene elbutítja az embereket?

Figyelt kérdés
Mindenki azt hallgat , még az ovis is és szerintem csökkenti a fejlődésben és a világban történő dolgok megértésében.

2015. jan. 12. 21:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(a mai szónál véletlen hibáztam - mégmielőtt jönnének a helyesírási szótár ismerői)
2015. jan. 12. 21:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A nap általánosítása grat.
2015. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy baromság!
2015. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
77%

Nem.

Én is jobban szeretem az olyan zenét,amit hangszereken adnak elő,és van mondanivalója,de néha elhallgatom Skrillex-et és társait is,bűnös élvezet gyanánt,és nem lettem hülyébb.

Arról nem is beszélve,hogy rengeteg egyetemista és értelmiségi ismerősöm/barátom van,aki szereti az ilyesmi zenét.Nincs ebben semmi.

2015. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mert a hangok,és a folyamatosan ismétlődő ritmusok tartalmazhatnak olyan üenetet melyet csak a tudatalattid fog fel és ez kihat a viselkedésre.

De ez csak feltételezés

2015. jan. 12. 21:10
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát kicsit fogós kérdés, ugyanis lehet igaz is meg nem is. Való világot sem csak a fiatal, retardált, ostoba tudatlanok nézik, hanem értelmes emberek is.
2015. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
hát szerintem igaza van a kérdezőnek. ugyan az a ritmus megy akár 10percig is és csak tuctuc szol benne meg dupstep meg olyan zene mintha edény fedöt vernének. nincs bene ének csak beszélnek benne és ha beszélnek ugyan azt el mondják többször dalazövege értelmetlen. én nem birok ilyen zenét végig hallgatni mert egyszerüen meg örülök az ilyen elektrotol meg a dupsteptől. anyira nem birom ezeket a zenéket hogy hányingerem van töle. egyszerüen retttegek az elektrotol ha valahol az szol ki ráz a hideg anyira sza.r és ilyesztő nem birom. ha elektrot hallok mindig rossz érzésem van és rossz dolgok jutnak eszembe. ezért kerülöm a dupstepet elektrot discot hiphopot trancet technot. jobb nekem igy hogy kerülöm és legalább nem leszek ilyen zenéktől hülye.
2015. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
A hülyeség és a zenei ízlés két különálló téma.
2015. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát az elektronikus zene iszonyat tág fogalom. Attól elektronikus valami hogy a hangot nem hangszer hanem oszcillátor hozza létre. Tulajdonképpen ha klasszikusat szintetizátorral játszok, az is elektronikus. Csak néhány elektronikus zenei műfaj: Ambient, Goa, Trance, Psy-Chill, Techno, Drum & Bass, Downtempo, Chillstep, Dubstep, Drumstep, és még sorolhatnám. Te persze az EDM-re értetted hogy elektronikus gondolom, azaz az elektronkus tánczenére, meg a house-ra. Igen. Igazad van hosszú távon az olyan idegesítő, de most komolyan van olyan hang ami nem. A kérdésre térve. Nem hiszem hogy káros, maximum ha hangosan hallgatja nagyon. Mivel ezek a mai big room house zenék nagyon egy kaptafára készülnek, lehet hogy lealacsonyítja az értékrendjét az illetőnek, de csak akkor ha kizárólag olyat hallgat, amit kötve hiszek. És csak a zenei világát ronthatja mást nem. Bulin kívül máshol nem hallgatunk olyat. Nem hiszem hogy valaki elalvás előtt Skrillexet halgatna.

Egy előttem írónak. Nem tesznek bele olyat amit csak a tudat alattid fog föl. Az egyenletes ütem és a monoton akkord nélküli alaphang pedig az ősi tűz körüli sámándobokra vezethető vissza.

2015. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon sokat hallgatok naponta techno, tech zenét, vagy elektronikus de nem elektro! de mégis aki ismer az többnyire intelligensnek tart. Én se szeretem a gagyi, monoton e-zenét, nagyon érdekes és kimondottan érdekes hangzások vannak, amik rabjává is tudnak válni vagyis slágerré. Mondjuk sokan az épp aktuális rádió vagy netes zenéket hallgatják, de vannak akik régebbi sláger elektronikus ismert "dalokat" classic féléket is gyakran. Ezek a tuc tuc-nak titulált zenék azért csak első hallásra egysíkúak, mert főleg csak a mélyebb basszus és ha van beszéd hallatszik, de még a monotonabb zenékben is a legtöbb 5-6 hangzás van összekombinálva, amitől jó lesz.
2015. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!