Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nagyon számítanak...

Tényleg nagyon számítanak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Valamelyik kérdésnél olvastam, hogy az egyik válaszoló az adott problémára azt hozta fel lehetséges okként, hogy nem adták oda az édesanyjának azonnal születésekor az illetőt. Az ilyen és ehhez hasonló dolgok tényleg ennyire számítanak? Pl: nehéz születés, de pontosan mi számít nehéz születésnek?

Nálam például a következő dolgok vannak: anyukám azt mondta, én születtem a leggyorsabban, mikor egyszer voltam kineziológusnál, azt mondták, hogy számomra egy trauma volt a születés. Azt is mesélte édesanyám, hogy ki nem állhattam a kengurut, ő úgy figyelte meg, hogy nem nagyon szeretek közel lenni. Eléggé félénk vagyok és visszahúzódó, csak általános iskolában voltak barátaim, azokat is elvesztettem, új kapcsolatot nem sikerül kialakítanom, és "nem tudom, hogy viselkedjek", hogyan kezeljem a szituációkat.

Az én esetemben eléggé érthető, hogy ezek a dolgok számíthatnak, de mégis úgy gondoltam (akartam hinni) eddig, hogy nehéz születése elég sok embernek lehet, nem biztos, hogy azonnal oda adják az anyjának vagy, hogy jól reagál-e minderre, szóval elég sok sérült embernek kéne, akkor lennie. Nyilván egyénfüggő is, de tényleg ennyi mindenre oda kell figyelni?



2015. febr. 4. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Számít sokat , a pszichének vannak rejtett területei beidegződései és automatizmusai amiről nincs tudomásunk .
2015. febr. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én olvastam olyanról, hogy akármi történik magzatkorban, vagy babakorban, amiből ugye semmire nem emlékszünk, viszont a tudatalattiba mélyen be vannak ám vésődve, és az vezet minket.


van az a nagy tévhit is, hogy sírva kell hagyni, úgy lesz erős. közben pont fordítva. nem alakul ki bizalom az anyja felé, ezáltal a világ felé sem, mindig is félénk lesz és hiába később sok pszichológus, ezeket már nem lehet nem megtöréntté tenni.

2015. febr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem reklámozni akarom, de a Szcientológia foglalkozik a tudatalattiban elraktározot ún. engrammokkal. Hipnózissal felszínre hozza ezeket a rossz emlékeket. Többször idézteti fel Veled mi történt egy bizonyos szituációban, Te egyre pontosabban emlékszel és a hipó alatt újra át fogod élni az egészet. Mikor felébredsz mindenre emlékszel. Ez állítólag azért jó, mert tudni fogod, hogy mitől blokkolsz le. És ne rossz emlékként fogd fel mi történt, hanem tanulj belőle és tudj mosolyogni, tovább lépni. Ha érdekel írhatok egy példát, vagy bővebben kifejthetem. Ám egy ilyen nagyon nem olcsó.

Arra a sírásra meg annyit mondanék, hogy nézd meg a lányokat. Kisírják magukat, ha tudják mi bántja őket és utána könnyebben lépnek tovább.

2015. febr. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó!Hol csinálnak ilyen hipnózist és mennyibe kerül?
2015. febr. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a régi időkben senkinek sem adták oda egyből a gyereket az anyjának.

hacsaknem otthon szült, ami a mostani (50+)os korosztálynál még gyakori.

akkoriban nem volt divat a szoptatás sem, mindenkit tápszereztek, ha kellett, ha nem.

valóban sokat számít hogy a baba és az anyja között milyen kapcsolat alakul ki a legelején.

de ez általában az anya-gyerek közti kapcsolaton látszik meg.

az én anyám mikor megszült elájult és leállt a veséje.

két hónapos voltam mikor először látott és saját felelősségére hazavitt. (addig apám sem vitt haza ami nekem kicsit fura)

nekem semmi bajom nem volt, de az újszülött osztályon voltam két hónapot a szüleim nélkül.

anyám szoptatni sem tudott, a veséje miatt akkor.

akkor hazavitt és betett egy külön szobába, messze az övétől...

sosem ismertük meg egymást valójában, mai napig kimondott tény, elismeri, hogy nem ismer engem.

35/L

2015. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4/5 kérdésedre kicsit bővebben:


Én kb. 8 éve voltam, akkor volt asszem 50 ezer 10 alkalom. Aki hipnotizált egy olyan példát mondott, hogy mondjuk elüt egy piros auto és pár évre rá megismerkedek egy lánnyal...megbeszélem vele, hogy holnap találkozunk..de mikor megyek arra szál virággal kezemben és meglátok egy piros autót, aztán elmegy a kedvem az egésztől és hazamegyek, hogy úgysem fog sikerülni. Meg a hipnózissal egészen addig vissza tud menni mikor anyám hasába voltam és az akkor elhangzottakat is fel tudom idézni, pl. ha elhangzott egy olyan, h ebből a gyerekből sose lesz semmi ...akkor ez is bennem marad engrammként és ezért nem sikerül bármihez is fogok.

Egy barátom több, mint ezer órát auditált..azt mondta kinyílt az elméje, ma egy gyára van.

Azt tudni kell, hogy sokak szerint csak egy üzleti vállalkozás és elszedik az emberek pénzét. Megkérdeztem akkor erről az én auditoromat..ő azt válaszolta ez oké, h sokba kerül, de gondoljak bele mennyi nyereséget hoz nekem..ő azt mondta elötte mindenre harapott, ideges lett, ez megnyugtatta.

Tom Cruise meg John Travolta is szcientológus...de találtam imént egy érdekes cikket, Neked kell tudni hogyan tovább..

[link]

Régen a Blaha Lujza tér melett volt egy ilyen org központ a 2. emeleten. De itt van két hasonló oldal, innen többet megtudsz hol van ilyen.

[link]

[link]

Hubbard írt könyvet Etika címmel, amit sajna nem olvastam végig. Van méregtelenítő programjuk is méregdrágán, vki szerint hülyeség.

Asszem itt volt az, h nem azt kell nézni ami Neked jó, hanem ami mindenkinek, ha döntést kell hoznod valamiben.

Annyi azért buli volt, h ilyen auditálás alkalmával csukott szemmel fel tudod idézni a múltat a legapróbb részletekig, úgy hogy újra és újra elmondod az elejétől pl. egy gyerekkori emlékedet. Teljesen át fogod élni megint, ha akkor sírtál megint fogsz ülés alatt, vagy ha megvágtad az újjad azt is érezni fogod pont úgy. De mikor felébreszt mosolyogni fogsz, hiába könnyes a szemed. Érdekes dolog..Azért kell többször menni, h megtalálja, felszínre hozza az olyan rossz dolgokat, amikre nem emlékszel. Viszont ott van engrammként a tudatalattidban és gátol sokmindenben.

2015. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Jöhetnek még!

Hogy ha már magzatkorban is lehet sérülni, meg születéskor is lehetnek problémák, akkor nem "túl esendő" az ember? (itt most csak a lelki sérülésekre gondolok) Mivel túl kell valahogy élnünk, de elég könnyen és rövid időn belül sérülhetünk.

2015. febr. 4. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogt ennyien egyaltalan foglkoznak a kineziogia, meg scientilogy humbukokkal... Kedves kerdezo, attol hogy valainek a neveben szerepeltetik a haszonhuzok a "logia" szot, valojaban egyetlen tudomanyos feltetelnek sem biztos! hogy megfelelnek.

Ami a lelek seruleseit illeti, hala Istennek eleg eredmenyesen gyogyulnak tobbnyire maguktol, kisebb, vagy nagyobb segitseggel, olykor az ido segitsegevel :)

A szuletes alatti traumak feldolgozasaban az agyunk segit, megpedig ugy, h. nem emlemezunk ra. A szuletes elotti idoszakban az idegrendszer fejlodesenek bizonyos szakaszaiban befolyassal lehetnek bizonyos traumak, de valojaban ezekkel nem magyarazhatoak olyan felnottkori tulajdonsagok, amikert tobbnyire a tanult mintak, vagy kesobbi konfliktusok, stresszhelyzetek a felelosek. Ne feledd, h. a korai ksgyermekkorbol is igen keves dologra emlekezunk, hiszen annyi uj inger er es formal minket, hogy szelektal az agy. Megis kb. 3 eves korunkig kialakul egy egeszen korulhatarolhato szemelyiseg ezeknek az elmenyeknek koszonhetoen.

2015. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!