Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan antiszociális...

Van itt olyan antiszociális személyiség zavaros aki szívesen csetelne velem? L/15

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a pszichológia és nagyon jó ember ismerőnek tartom magam. Szeretnék meg ismerni antiszociális személyiségzavaros embereket mert már volt közöm hozzájuk és szeretnék ismereteket gyüjteni. Biztos vagyok benne hogy ez az ő számukra is érdekes csetelés lenne.

2015. febr. 7. 12:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

„ Van egy erősen pszichopata ismerősöm. … Ő próbálta elérni azt hogy irányíthasson. Nekem pedig az volt a célom hogy dokihoz menjen mert túl messzire ment. … Végül győztem szóval tudom hogy milyen egy ilyen ember…”


Ez a győzelem miben merült ki? Végül elment az illető orvoshoz? – mert azt írtad, hogy az volt a célod.

2015. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Elment dokihoz. Azt pedig nem állítottam hogy mindent tudok. Egészségügyi szakközépbe járok és a szaktantárgyaimhoz tartozik a pszichológia is. Érdekel ez a téma ennyi az egész.
2015. febr. 7. 14:34
 13/19 anonim ***** válasza:

Van pár könyv, ami ezzel a témával foglalkozik:


Döme László: Személyiségzavarok

Paul Ekman: Leleplezett érzelmek

Dr. Kevin Dutton: Sikeres és bölcs pszichopaták

Robert D. Hare: Kímélet nélkül

Gusztáv Mariann: A képmutatás gyakorlata

Dr. George Simon: Báránybőrben

2015. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a "pszichopata" ismerősödnek nem volt antiszociális személyiségzavara, mert akkor nem szórakozott volna egy 15 éves kislány erőlködésével, hanem 1.)Nem is állt volna szóba veled 2. Már összevertek volna. Nagyon divatos mostanában mindenféle diagnózist kitalálni magunkra jelzőként, mint ahogy nagyon jól hangzik az, hogy pszichopata/szociopata vagyok, ahelyett, ha valaki valójában egy bunkó paraszt szimplán. Na ismerősöd ilyen lehetett. Nem értél volna el SEMMIT egy pszichopatánál, jobb, ha tudod : ) Ez nem úgy megy, mint a sherlock-ban, drága szív.
2015. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

1. te nem ismered

2. az illető csak egy évvel idősebb nálam

3. természetesen nem aggatom rá az emberekre a pszichopata jelzőt, van annyi eszem, hogy ha tudom hogy egy ismerősöm furcsán viselkedik akkor információkat gyüjtök a lehetséges lelki betegségekről

4. azért ,,foglalkozott" velem mert segíteni akartam a srácnak

5. lehet hogy a nálam idősebbek úgy gondolják hogy egy taknyos gyerek vagyok, de nem vagyok se buta se hülye.

6. páran szóba hoztátok hogy miért állna velem szóba egy pszichopata. Végülis ti is írtatok nekem. Senki sem kényszerített senkit hogy tegyetek megjegyzést. :)

2015. febr. 7. 18:21
 16/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: Hál'istennek vagyok olyan szerencsés, hogy én nem vagyok pszichopata, csak szintén érdeklődő. Úgyhogy sajnos enyhe off ez a válasz, ne haragudj :)

Válaszolók: Kérlek ne általánosítsatok! Persze én sem vagyok mérvadó tapasztalat szempontjából, de mégis. Ameddig nem tudod valaki hátterét, ne vonj le következtetéseket! Mindenkinek van története, és mindenkinek vannak tapasztalatai. Ebben a korban, mint a miénk, persze lehetetlen tényleges, többrétegű tapasztalatot szerezni, de nem mondanám, hogy pl. én ne tapasztaltam volna egyet-s-mást az életemben. Meg azért, ne nézzetek minket hülyének, mert az nagyon zavaró. :D

15/L

2015. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egy pszichopata soha, vagy csak nagyon ritkán, és nagyon indokolt esetben leplezi le önmagát. Én mérget vennék rá, hogy a srác, akivel te beszélgettél csak egy olyan ember, aki pszichopata szeretne lenni, de ez egy genetikai betegség. Hidd el, egy valódi pszichopata vagy nincs tisztában a betegségével, vagy egyáltalán nem is érdekli. Bár hallottam már olyanról hogy ilyen ember csak azért ment el pszichiáterhez hogy nyugtatókhoz jusson. Egyébként meg kíváncsi lettem volna a pszichológus arcára ahogy beállít hozzá a srác hogy Jónapot! Pszichopata vagyok, tudna segíteni?
2016. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1. Gyerekeken nem lehet diagnosztizálni a pszichopátiát. Maximum pszichopátiás vonásokról lehet beszélni.

2. Egy pszichopata nem fogja reklámozni, hogy pszichopata, és te 15 évesen mindenféle szakmai háttér nélkül nem fogod róla megállapítani, hogy az.

3. Ha valóban pszichopata lett volna, akkor nem úgy kerültél volna ki ebből a helyzetből, hogy "jól szórakoztunk". Semmi szórakozás nem lett volna benne, elhiheted.

4. A pszichopátia és az antiszociális személyiségzavar NEM UGYANAZ.

2016. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én sokat tudok a témáról sok ilyen ismerősöm volt. Kérdez. Írj privit.
2020. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!