Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik olyan sokan azt,...

Miért hiszik olyan sokan azt, hogy akik egyetemisták azok okosak akik nem azok buták?

Figyelt kérdés

Idegesít ez a sztereotípia nem tudom mi értelme ezeket kitalálni. Nekem nincs főiskola és egyetemi végzettségem és nem is lesz, mert nekem gimi óta nagyon nehezen ment a tanulás egyrészt nehezen tudok memorizálni, másrészt akkor is feleslegesnek éreztem azt a sok szart amit a fejünkbe akartak verni. Ettől még nem vagyok az a sztereotipikus szakmunkás. Nem tudom az embereknek miért gondolkoznak ennyire feketén fehéren, találkoztam több olyan egyetemistával, akik egyáltalán nem voltak okosabbak, olyannal is aki buta volt, mint a föld.

Attól, hogy valaki jól tud memorizálni és kap egy papírt még nem lesz intelligensebb én így látom. Sokáig emiatt a sztereotípia miatt éreztem butának magam, pedig a papír nem ad plusz intelligenciát.


2015. febr. 15. 20:01
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Én egyetemre járok, de előtte okj-s szakmát csináltam, egybevág a kettő, így most a szakmai gyakorlati tudásnak sok előnyét élvezem az elméleti oktatásban. Elmondható, hogy többnyire válogatott, jó képességű diáktársaim vannak az egyetemen, de sajnos, akad olyan is akit nem értek/értünk, hogy mit keres itt, bár a választ tudjuk: protekció.
2015. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem is volt soha célom egyetemre menni. Megértem, hogy rengeteget kell tanulni meg minden, de szerintem gáz ha egy 23-24 éves nőt vagy férfit a szülei tartanak el. Ez is egy nézet vagy elfogadod vagy nem.
2015. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Vannak olyan kemény szakok ami mellett nem igen jut idő dolgozni. Viszont később ugye jön a kánaán.
2015. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!