Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik olyan sokan azt,...

Miért hiszik olyan sokan azt, hogy akik egyetemisták azok okosak akik nem azok buták?

Figyelt kérdés

Idegesít ez a sztereotípia nem tudom mi értelme ezeket kitalálni. Nekem nincs főiskola és egyetemi végzettségem és nem is lesz, mert nekem gimi óta nagyon nehezen ment a tanulás egyrészt nehezen tudok memorizálni, másrészt akkor is feleslegesnek éreztem azt a sok szart amit a fejünkbe akartak verni. Ettől még nem vagyok az a sztereotipikus szakmunkás. Nem tudom az embereknek miért gondolkoznak ennyire feketén fehéren, találkoztam több olyan egyetemistával, akik egyáltalán nem voltak okosabbak, olyannal is aki buta volt, mint a föld.

Attól, hogy valaki jól tud memorizálni és kap egy papírt még nem lesz intelligensebb én így látom. Sokáig emiatt a sztereotípia miatt éreztem butának magam, pedig a papír nem ad plusz intelligenciát.


2015. febr. 15. 20:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
sikeres vállalkozó lehet de agykutató vagy molekuláris biológus vagy részecskekutató már nem lehet diploma nélkül és azért ugye érezzük , hogy mi a különbség
2015. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Az iskolában tanultakból nem tudod , hogy mi lesz az aminek majd hasznát veszed. Ezért az irodalmat vagy a matekot nem lehet neki hibaként felróni, legfeljebb azt, hogy mit nem tanítanak. pl: retorikat nem nagyon oktatnak (irodalom) pedig az életben igen nagy hasznát venné az ember.
2015. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%
A papír, a papír... hát ha annyira értéktelen darab papír az a diploma, akkor hogy-hogy még azt sem voltál képes megszerezni? A papír nem ad plusz intelligenciát, de a papír hiánya akkor mit jelez..?
2015. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
11-es. Én írtam a hozzászólást, ami alapján megalkottad a véleményed. Egyetértek veled, kétségtelen hogy van az a tudományos szakterület, amihez elkerülhetetlen az egyetem. Ott valóban számít a diploma, emellett hatalmas elkötelezettség és motiváció szükséges, nem mellékesen fantasztikus elme. Sajnos sokan (köztük én is) átlagos képességeik tudatában nem mennek továbbtanulni, de ez nem jelenti azt, hogy diploma hiányában buták vagyunk. Példámból leszűrhető, hogy egy okj-s oklevéllel is lehet valaki sikeres, teremthet értéket a társadalomban, fejlődhet, létrehozhat új dolgokat. Ellenben könnyen felfedezhető sok olyan diplomával rendelkező "felnőtt", aki nagyképűen áll az élethez, papírja által nagyra tartatja magát, holott az égvilágon semmit nem ért el, és alapvető összefüggéseket képtelen megérteni a józan eszét használva. 23f
2015. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Még soha, semmilyen kapcsolatot nem mutattak ki a vagyoni helyzet és az elért tanulmányok között."

Ezt azért remélem, te sem gondolod komolyan.

2015. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

"A papír, a papír... hát ha annyira értéktelen darab papír az a diploma, akkor hogy-hogy még azt sem voltál képes megszerezni? A papír nem ad plusz intelligenciát, de a papír hiánya akkor mit jelez..?"


Két diplomám van és mérnökként dolgozom....Az IQ-m közelebb áll a 80-hoz mint a 100-hoz....Szóval...

2015. febr. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
"Azért okos egy egyetemista mert tudja, hogy egy diplomával sokkal könnyebb lesz az élete." Ez nem okosság, csak felkészültség, vagy olyasmi :D Viszont... "Nem lesz könyebb az élete diplomával, csak ha tényleg hasznos szakot végzett. " Ezzel egyetértek. Elvégeztem egy szakot, aminek akkor van értelme, ha vannak kapcsolataid. Szerettem, érdekelt egy darabig, aztán amikor rájöttem, hogy semmire sem megyek vele, max kapok egy papírt... szóval ez csak kisiklás volt, tipikus "a többség azért tanul tovább, mert fogalma sincs, mit kezdjen az életével, és talál valami töltelékszakot" (bocs, ha tőletek idézgetek :D) Jelenleg gazdasági tanulmányokat folytatok, ennek viszont tuti hasznát fogom venni. Korábban is érdekelt ez a terület, de nem mertem bevállalni. Baromi nehéz :') De félek, hogy nem ide való vagyok és nem fogom tudni elvégezni. :/
2015. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egyik haverom lediplomázott, de életben segg hülye tud lenni. Abban egyet értek, hogy megfelelő szakot kell választani, mert aki "divatszakokra" jár, amivel semmit se lehet kezdeni az ne várjon sok jót. Én azokat az egyetemistákat becsülöm, akik tanulás mellett dolgoznak és nem azt várják, hogy anyu, apu a seggük alá rakjon mindent, mert számomra ők emberileg semmitérők..
2015. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez a "dolgozz iskola mellett" addig oldható meg, amíg államin vagy és megteheted, hogy csússz. Hidd el, egy keményebb, komolyabb szakon nem lehet csúszás nélkül tanulás mellett dolgozni.
2015. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem is beszélve arról, hogy a tanárok többsége még be is tesz azoknak, akik suli mellett dolgoznak. Látszik, hogy még nem volt egyetem közelében, különben nem mondanál ekkora marhaságokat.
2015. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!