Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön is ennyi tanulatlan,...

Külföldön is ennyi tanulatlan, buta, kinézetre is igénytelen ember van, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kimegyek a napi dolgaimat intézni és rengeteg az olyan ember, aki körülbelül egy beszélő, ruházkodó állat szintjén éli az életét és igénye sincs többre. És nem egy kisebbségről van szó, amit én látok, hanem az országban akárhol járok, mindenhol ez van.

Nem értem, hogy miért vágynak az emberek olyan országra, mint Németország, amikor ők saját maguk olyanok, mint valami albán földműves, csak van kocsijuk meg új ruháik. De a világról való tudásuk valahol itt kimerül. Arról nem beszélve, hogy akárhová megyek, hülye szabályok vannak, értelmetlenek, akadályozóak. Hivatalokban ugyanúgy, ahogy üzletekben is, ahol vásárolnék.



2015. febr. 26. 18:22
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Ismerek olyat aki 15-30 ezerből él egy hónapban és naponta kétszer fürdik."


Pontosan. Én is ismerek. Köztük voltam fél évig ;)

Ezért nem értettem az egyik válaszolót.

2015. febr. 26. 20:18
 22/33 anonim ***** válasza:
2015. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Igen, tudom. Sajnos csak ilyen szavakkal lehet megfogalmazni, különben valamilyen gazdag, elkényeztetett embernek néznek, aki a csillogó palotájából írta meg a kérdést és el sem olvassák"


Ne félj, anélkül is felismerünk.

2015. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Remélem is.
2015. febr. 26. 20:51
 25/33 anonim ***** válasza:

Szerinted aki 75 ezerből él egy hónapban (igen nagy % mellesleg), az csakis kizárólag magának köszönheti? Szerencsés vagy, hogy neked olyan szociális háttered volt, amiben 1. érték volt tovább tanulni 2. elvárás is volt 3. anyagilag is megengedhették maguknak (és még sorolhatnám). Tény, hogy nem egyforma feltételekkel indulunk, és keveseknek sikerül túlszárnyalni az adottságait. Nagyobb dolog túlszárnyalni a lehetőségeket, mint a meglévő feltételekkel élni.

Szerintem komplex nemzetiségeket buta sztereotípiák alapján összehasonlítani butaság.

A problémádat nem teljesen értem, aki ruházkodni tud, az gondolom nem piszkos. Valóban vannak olyanok, akiknek az anyagiak jelentik az elsődleges értékeket, igen, nekik fejletlen az értékítéletük. És szerintem az érékrend nem áll összefüggésben az iq-val, de még a tanultsággal sem.

2015. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
JESUS, mi van veletek? A kérdező pont azt mondja, hogy minimál bérből is meg lehet oldani, hogy valaki ne legyen büdös, menet közben ne köpje ki a fogait és a hajából ne a vállamra hulljon a korpája, ehhez nem kell vagyon. Ehhez víz kell és szappan, ne mondjátok már, hogy szerintetek ez nem megoldható. És igenis engem is rohadtul zavar, mikor nem tudok levegőt venni már 20 perce mert a mellettem álló embernek alkohol, cigi, száj és még sorolhatnám milyen szaga van (az izzadságot direkt nem soroltam ide, nehogy valami hormon problémás felháborodjon itt nekem, csendben megjegyzem, hogy egy golyós dezodor mindenkinél elfér. Ez volt az egyik. A másik az intelligencia, senki nem ránézésből állapítja meg, halljuk ahogy beszél, látjuk hogy annyi esze nincs, hogy megvárja a leszállókat, látjuk , hogy még mindig nem képes megtanulni, hogy pl buszmegállóban nincs dohányzás, és még sorolhatnám. Sem az intelligencia, sem a műveltség, és SEM az igényesség nem pénz kérdése. Csupán csak az emberi jólét hozzátartozója és mi nem vagyunk képesek megérteni, hogy ezt valaki hogyan és miért hanyagolja el. Ennyi a probléma, nem kell itt picsogni a minimálbérről, meg hogy az ilyen emberek mennyire vannak elkényeztetve (én konkrétan semennyire), akik erről sírnak. Fogadjátok el, hogy ez gáz és nem a szőnyeg alá söpörni, hogy jajajajajaj milyen hisztisek vagyunk.
2015. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

érték volt tovább tanulni 2. elvárás is volt 3. anyagilag is megengedhették maguknak


Sajnos nálam ez egyik sem volt igaz, egyszerűen csak többet szeettem volna tudni a világról és kézenfekvőnek tűnt a tanulás,de nem csak az iskolában tanultam.

2015. febr. 27. 00:03
 28/33 A kérdező kommentje:

"Sem az intelligencia, sem a műveltség, és SEM az igényesség nem pénz kérdése. Csupán csak az emberi jólét hozzátartozója és mi nem vagyunk képesek megérteni, hogy ezt valaki hogyan és miért hanyagolja el"


Pontosan. Még én vagyok a szemét, mert nem tolerálom, ha valaki igénytelen és buta. :D Amilyen a társadalom, olyan az ország...

2015. febr. 27. 00:08
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem, külföldön mindenki olyan művelt és igényes, mint te.
2015. febr. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos én is tapasztaltam, hogy a magyar átlagember igénytelen. Sok helyen megfordultam az EU-ban, főleg nyugaton, és az a tapasztalatom, hogy az emberek figyelnek arra hogy stílusosan öltözzenek, igényesen nézzenek ki, tiszták legyenek. Itthon én érzem magam kellemetlenül, mikor a kisvárosom utcáin sétálok, hogy igényesen merek öltözködni, és nem olvadok be a melós, kopott, vagy mackófelső papucs kocsmásruha kombó öltözetek közé. Szó szerint kitűnök az igényességgel a magyar emberek között, holott nyugat-európában ez alap elvárás. Leszakadtunk, ez van. Szörnyű látni. Az a baj, hogy az alacsony igényszint mellett a gondolkodás se meghatározó.
2015. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!