Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy itt a...

Miért van az, hogy itt a gyakorin bárki segítséget kér, panaszt ír le, általában nem bátorítást kap, hanem leszólják és ellene vannak?

Figyelt kérdés

Erre írtam egyszer, hogy "vagy segíts vagy maradj csendben!" :)

Lehet, hogy én leszólást fogok kapni…



2015. márc. 28. 16:38
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted. :)


Volt egy 2013-as büntetésem, ami miat kérdeztem itt, hogy van-e valakinek ötlete, hogy hogyan kerülhetem el, mert azt éreztem, hogy a rendőr csak arra gyúr, hogy megbüntessen. Elég sok, javarészt negatív komment érkezett. Az ügy végül ez happy end-del zárult.


Most is kaptam egyet büntetést, szintén feltettem itt a kérdést, szinte csak negatív komment jött.


Ezen felül, időnkét sokat böngészem a gyakorit, eléggé beszólogatós, piszkálódós válaszokat olvasok, persze, nem csak itt. Az a véleményem az egész netes kommentelésről, hogy sokan nem fogják vissza magukat, kiengedik, megmutatják azt az énjüket, amilyenek valójában is és simán lealázzák a másikat. A való életben ezt nem merik megtenni. Ez megérne egy filmtémát, egy tanmese formájában…

2015. márc. 28. 20:31
 22/26 anonim ***** válasza:

No, csakhogy eljutottunk idáig. Nem volt könnyű, de (talán) megérte...

Remélem, érzékeled a különbséget a kérdésedben megfogalmazott és a legutóbbi kommentedben írt állítás között. Igen, vannak trollkodók, vannak, akiknek a válasza/véleménye kevésbé releváns, vannak, akik ismerkedni járnak ide, de a nagy többség segítőkész, és vannak, akik rendszeresen objektív és hasznos válaszokat adnak - szerintem inkognitó oldalhoz képest meglepően magas arányban. Érdemes olyan kérdést feltenni, ami valódi problémát takar és konkrét választ igényel. A frusztráltakkal pedig nem érdemes foglalkozni, ilyenekkel nap mint nap találkozhatsz a neten kívül is, nem kellene, hogy meglepjen.:-)

2015. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Persze, általánosságban írtam a kérdésemet és érzékelem a különbséget.


A frusztráltak… érdekes, hogy ezt a szót használtad, tegnap én is ezt kerestem, de csak a "lelki nyomorék" jutott eszembe, ilyen csúnyát meg nem akartam leírni. Nem az a helyzet, hogy meglep, inkább az, hogy ők maguktól ezt nem veszik észre, illetve veszik a "bátorságot", hogy beszóljanak másoknak. De csak azért, mert a net arctalanná teszi őket, meg arcátlanná.


Általában olyan kérdést szoktam feltenni, ami valódi problémát takar és tényleg várok rá választ. Azért volt már olyan, hogy poénra vettem a kérdést, vagyis inkább egy "gyakori" önreflexió volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__5381972..

Talán, nem mindenki látta benne az önreflexiót…


Vannak, akik ismerkedni járnak ide – igen, ezt tapasztaltam. Kb. annyi az értelme ennek, mint egy autószerelőműhelyben megkérdezni az egyik munkást, hogy be tudja-e állítani a számítógépét is. :))) Aztán lehet, hogy be tudja állítani. :) Oké, nem jó példa volt.


"…a nagy többség segítőkész, és vannak, akik rendszeresen objektív és hasznos válaszokat adnak - szerintem inkognitó oldalhoz képest meglepően magas arányban"

Érdekes, hogy így véded az oldal presztízsét. Persze, ez jó. Komolyan!

2015. márc. 29. 14:20
 24/26 anonim ***** válasza:
Kérdező: ez függ attól is, hogy milyen órákban írod ki a kérdést. Ki lehet tapasztalni ezeket az intervallumokat.
2015. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ez új! Ezt még nem tapasztaltam. Köszi.
2015. okt. 7. 12:54
 26/26 anonim ***** válasza:
Azért mert selejtek.
2016. jún. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!