Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A látszólag életképtelen...

A látszólag életképtelen emberek miből élnek meg?

Figyelt kérdés
Munkám során rengeteg emberrel találkozok, és mindig megállapítom magamban, hogy mennyi fura, illetve mennyi olyan ember van, akinek a IQ szintje nagyon alacsony értéken lehet. Én önmagamat átlagos képességűnek ítélem meg, és azt tapasztaltam mindig is az életemben, hogy mindenért keményen meg kellett dolgoznom. Főleg a tanulmányaimért és a megélhetésemért. Ennek a sok munkának az eredménye mégis az, hogy átlagosan keresek, ami magyar viszonyok között elég a rezsire, kajára, és néha egy kis szórakozásra, de semmi többre. Viszont ettől függetlenül úgy érzem, hogy bármikor 0-ra kerülhetek, bármikor jöhet olyan pont, hogy újra kell kezdenem a karrierem, mert pl a cég ahol dolgozom évek óta megszűnés szélén van, és a mi városunkban ez sok cégre jellemző. Az ember küzd és bízik. De azok, akik átlag alatti képességűek, átlagos IQ szint alattiak, fura, magának való emberek, illetve életképtelen egyének (szerencsétlen típusú emberek), azok hogyan tudnak megélni a mai Magyarországon? Mivel sokat ügyfelezek, aközben jutnak eszembe ilyen kérdések, mert sok ilyen embert látok. Miből élhetnek? Rendszerváltás előtt talán még voltak olyan munkahelyek, ahová bárkit felvettek, de szerintem a mai világban egy szint alatt nagyon nehéz bekerülni bárhová. Rosszul látom?
2015. ápr. 14. 00:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Igen, nagyobb!! Jesszus...
2015. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Postásként találkoztam én is furcsa emberekkel, pár éve bejött hogy ajánlott küldeménynél a tértivevényen az átvevõnek az aláírás mellett nyomtatottan is fel kellett tüntetni a nevét. Mondtam mindenkinek hogy legyen szives aláírni és a nevet is nyomtatva, szépen nagybetūkkel odaírni. és voltak bizony olyanok akik kétszer aláírták a tértivevényt.

Olyanok akikrõl nem gondoltam volna hogy nem értik mit mondok.

Meg az is fura volt hogy ezt minden alkalommal, még a tizedik ajánlott levél után is a szájába kellett rágni néhány embernek. Legtöbben hozzászoknak 2-3 alkalom után

2015. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Rám nagyon jellemző, hogy szórakozott vagyok és szórakozottságomban nagyon hülye szituációkba tudok keveredni, és látom a másik emberen ilyenkor, hogy teljesen hülyének néz. Egyszerűen folyamatosan agyalok valamin és van, hogy a külvilág eseményei ehhez képest teljesen másodlagosak számomra. Szellemi munkát végzek egyébként, és ez ezzel jár nálam.


Ha bemegyek egy bankba, akkor van, hogy olyan hirtelen váltás ez a prózai számlavina, számlák, hitelizék stb., hogy néha azt sem tudom, fiú vagyok-e vagy lány. Néha többször is el kell mondani nekem valamit, mert csak állok ott és nézem a kedves csiriviri ügyintéző hölgyet, ahogy darálja a sok hülyeséget, és belefeledkezem a dekoltázsába. Mondjuk ilyenkor tudom, hogy fiú vagyok...

És ha ilyenkor hirtelen bekérdez valamit a hölgy, akkor csak állok ott és megkérem, hogy még egyszer magyarázza el, mert bizony nem értem. De ez nem azért van mert hülye vagyok, hanem mert annyira nem érdekel néha a téma, és egyébként sincs kedvem figyelni, hogy könnyen elvesztem a fonalat.


Vagyis kedves Kérdező, nem mindenkinek ez az élete, hogy ilyen ügyeket intéz éjjel-nappal mint te. Más embernek, ha hirtelen ezzel kell foglalkoznia, könnyen belezavarodik, de ez nem azért van, mert hülye és életképtelen. És ilyenkor sok esetben zavarba is jön az ember, mert ott van a levegőben, hogy milyen gáz, hogy ilyen egyszerű kérdésre nem tudja a választ? Pedig nem gáz. Te sem tudnál válaszolni, ha hirtelen elkezdenélek kérdezgetni arról, amivel én töltöm az időmet. Csak hebegnél-habognál mint egy hülye, és te is életképtelennek látszanál.


Szóval inkább legyél türelmesebb az ügyfeleiddel és ne vonj le messzemenő következtetéseket abból, amit csinálnak. Lehet, rossz napjuk van, vagy épp csak egy rövidzárlat miatt mondanak hülyeséget. A saját területükön, ahol dolgoznak, lehet, hogy sokkal tehetségesebbek és elismertebbek mint te a tiéden. Akik meg nem, azok tengődnek valahogy, fizikai munkát végeznek, van valami szakmájuk. Sok szakmával sokkal többet lehet keresni mint amennyit te keresel! Egy szerkezetlakatos fizetése 170 ezer körül van átlagban, egy hegesztőé ennél is több, van, aki 200 felett keres. És ezek az emberek nem biztos, hogy olyan intelligenciájúak mint te, és lehet, hogy ügyintézésnél hülyeségeket csinálnak.


Megjegyzem nekem nem tetszik a fellengzős dumád arról, hgoy te milyen átlagos intelligenciájú ember vagy, mert ez olyan mintha lenéznéd azokat, akik nem ilyenek.

2015. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát jól átfordult ez a beszélgetés is komédiába. Nyilván minden félanalfabéta azért viselkedik úgy, mint egy kis tökkelütött, mert olyan nagy és jelentőségteljes eszmékkel van tele a feje és nem azért, mert vagy írni-olvasni alig tud, vagy mert anyucikája még 30 éves korában is mindent elintéz helyette és ha kivételesen neki kell menni ügyintézni, akkor szinte lesokkolódik, annyira kis ügyefogyott, esetlen... ááá, nem, mind a rák ellenszerének feltalálásán dolgoznak fejben :D
2015. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"A látszólag életképtelen emberek miből élnek meg?"

Megtanultak egy dolgot, a szakmájukat, abból. Ennél több nem is kell. Egy jó szobafestőt kézről-kézre adnak, mindenki ajánlgatja az ismerőseinek hogyha szépen dolgozott nála, és nem firtatják, hogy mennyire tud fejben összeadni.

2015. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#14, csak leírtam, hogy én milyen vagyok. Azt nem mondtam, hogy magasröptű dolgokon gondolkodnék, csak hogy szórakozott vagyok. Más lehet, hogy nem az, de csak azért írtam le a saját példámat, hogy mutassak egy példát arra, hogy nem mindig azért van megzavarodva a másik fél, mert hülye. Sajnálom, ha félreértetted ezt.. Mindenesetre olyan dolgokat magyaráztál bele, amiket én nem állítottam.
2015. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem a legszerencsésebben sikerült megfogalmaznom a kérdésem, sértőre sikerült és többen magukra vették. Pedig nem ez volt a célom. Késő este tettem fel a kérdést, talán ez is az oka, hogy elég nyersen sikerült fogalmaznom. Nyilván nem azokra gondoltam, akik zavarban vannak ügyintézés közben. A hülye szót pedig én nem használtam. Igazából csak annyit szerettem volna kérdezni, hogy azok akik szerény szellemi képességgel rendelkeznek, illetve emellett gátlásos személyiségek, azok a mai világban hogyan tudnak boldogulni?
2015. ápr. 14. 15:30
 18/21 anonim ***** válasza:
43%

"Kedves 7-es! Igen, nagyobb!! Jesszus.."


Hazudsz!

2015. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Senkinek nincsen IQ szenzora.
2015. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Pedig pont olyan példákat írtál, amiket 1 kivételével okozhatott szórakozottság az illető részéről. Nem értem miért kell mindig ilyen elhamarkodottan ítélni.


Engem is néztek már hülyének hasonlók miatt, de nálam 1000-szer okosabb ismerőst is.

2015. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!