Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik értenek a matematikához, azok másokkal lenézőek, bunkók?

Figyelt kérdés
Ha példának hozzuk fel a matektanáraimat, egytől-egyig az összesre igaz, hogy lenéztek engem és a matekból gyengébben teljesítő ismerőseimet, osztálytársaimat, mert történetesen 2-es átlag körül mozogtunk, de az egyik unokatestvéremről - aki matekszakos - is ez mondható el. Miért hiszik azt a matekosok (és általában a reálosok), hogy ők feljebbvalóak mindenki másnál, és miért kell lenézni azt, akinek nehézségei vannak a deriválással vagy a logaritmusos feladatokkal? Nem rinyálni akarok, pusztán nem értem, hogy miért lennének ők többek bárki másnál.

2015. máj. 5. 14:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bunkók lennének. Elég sokat jártam matektáborba, matek tagozatos voltam, láttam profot és tehetséges ifjoncot eleget, a zömük nem volt bunkó.

De nyilván akad köztük olyan is. Semmi alapja nincs rá, főleg, ha ő mondjuk helyesírásból rossz vagy nem tud motort szerelni, amit egy lenézett másik mondjuk igen...

Aki tényleg okos és értelmes, az tudja, hogy ostobaság emiatt lenézni valakit. Én fontosnak tartom a logikus gondolkodást (a deriválás és a logaritmus nem érdekel), de van, ami még fontosabb egy embernél...

2015. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért mert a matek mániások sosem voltak az osztályuk kedvencei és a nagyfiúk adtak nekik rendesen F@&zkorbáccsal az öltözőben...ezért ^^
2015. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
18%
Én értem hogy, mire céloz a kétdezö, még ha a bunkó erös szó is de az a enyhén lekezelö stilus azért érezhetö rajtok. Szerintem az rejlik mögöte, hogy a normális ember ugyebár amihez ért próbája elmagyarázni nehezebb felfogásu társainak de a matekosok a szerintem élvezik,hogy ök étik te meg nem ezért nem is tudják rendesen elmagyarázni met atól fének, hogy a végén még megérted és akkor majd ök mivel fognak kitüni föleg ha minden másban luzerek.
2015. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Én értem hogy, mire céloz a kétdezö, még ha a bunkó erös szó is de az a enyhén lekezelö stilus azért érezhetö rajtok. Szerintem az rejlik mögöte, hogy a normális ember ugyebár amihez ért próbája elmagyarázni nehezebb felfogásu társainak de a matekosok a szerintem élvezik,hogy ök étik te meg nem ezért nem is tudják rendesen elmagyarázni met attól fének, hogy a végén még megérted és akkor majd ök mivel fognak kitüni föleg ha minden másban luzerek.
2015. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy lenézőek lennének. Viszont az egész életedet átszövi a matematika, szóval ha nagyon sötét vagy-e téren, akkor nem lesz könnyű dolgod a későbbiekben se. Szóval nincs értelme büszkének lenni a matek 2-re.
2015. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
3 szerintem attól félnek, hogy a sok hülye kérdéstől még ők maguk is belezavarodnak. Két padtársam is síkhülye volt szegény matekból, 1-2szer próbálkoztam nekik elmagyarázni, utána hagytam a fenébe, mert nyilvánvaló volt, hogy még az alapok sincsenek meg. Inkább megoldottam dolgozat közben az ő példáikat is.
2015. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
51%
Amit nem tudsz pofonegyszerüen elmagyarázni azt te magad sem érted igazán
2015. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak peched van, hogy pont ilyen embereket fogtál ki, de nyilván a matekhoz értőkre is igaz az, ami mindenki másra is: vannak köztük bunkók, beképzeltek, nagyképűek, stb. Mint az emberek között általában.


Én reálos (fizikus) végzettségű vagyok, és egyáltalán nem tapasztalom azt, amit írsz. De azt igen, hogy manapság sajnos egyre nagyobb "divat" lett hülyének lenni matekból. Egyesek szinte kérkednek azzal, hogy ők nem értenek a matematikához, és egyfajta cinkos összetartozást éreznek azokkal, akik szintén ilyenek. Még rádióban, televízióban is gyakran hallani, hogy valaki a saját gyenge képességeire hivatkozik, amikor időt kér ahhoz, hogy kivonja fejben pl. a 84-ből a 37-et. A többiek meg virtuálisan veregetik a vállát, hogy hát "ne kérj elnézést, pajtás, tudjuk, miről beszélsz". Mintha az ilyen alap matek nem tartozna ugyanúgy hozzá az alapműveltséghez, mint az, hogy legalább az első versszakát ismerem a Himnusznak.

2015. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
De értem. Csak nem feltételezem, hogy a gyökvonás magyarázatát az 1+1 az kettőtől kell kezdeni elmagyarázni.
2015. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%
"Csak nem feltételezem, hogy a gyökvonás magyarázatát az 1+1 az kettőtől kell kezdeni elmagyarázni" tesék pont eröl a lekezelö hangvételröl van szó.
2015. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!