Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik értenek a matematikához, azok másokkal lenézőek, bunkók?

Figyelt kérdés
Ha példának hozzuk fel a matektanáraimat, egytől-egyig az összesre igaz, hogy lenéztek engem és a matekból gyengébben teljesítő ismerőseimet, osztálytársaimat, mert történetesen 2-es átlag körül mozogtunk, de az egyik unokatestvéremről - aki matekszakos - is ez mondható el. Miért hiszik azt a matekosok (és általában a reálosok), hogy ők feljebbvalóak mindenki másnál, és miért kell lenézni azt, akinek nehézségei vannak a deriválással vagy a logaritmusos feladatokkal? Nem rinyálni akarok, pusztán nem értem, hogy miért lennének ők többek bárki másnál.

2015. máj. 5. 14:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Mert a matematikához csak logika kell.

Akinek nincs logikája, az hát eléggé süsü hogy finoman fogalmazzak, szóval nem ok nélkül van lenézve.

2015. máj. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 LoveLoveK. válasza:
Azért tisztelet a kivételnek. Nem hiszem, hogy minden reálos ilyen lenne. Én is matekos vagyok, és ha valaki hülye a matekhoz, azzal nincs semmi bajom, mégis mi lenne?, de ha olyan a hozzáállása a matekhoz, hogy nem csinál semmit, úgyse tudna, és még büszke is rá, hogy megbukott, a ,,strébereket" meg cikizi, az gáz.
2015. máj. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Olyat senki nem tud mond, hogy "hülye vagyok a történelemhez" vagy "hülye vagyok az irodalomhoz".


Ezek egyszerű tölteléktárgyak, ezekből nem kunszt "jónak" lenni.

2015. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
csak az a matektanar ilyen amit irsz kerdezo aki nem epp a szakma csucsa. se matekbol se pedagogiabol. tojd le oket!
2015. máj. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
38%

Én is fontosnak tartom az emberi logikát és amugy semi bajom a reál tárgytakal, nekem a biológia a kedvencem de szeretam a fizikát is. Azt érdekesnek találom, hogy milyen törvények szerit müködnek a természeti jelenségek.

De azon senki se sértögyön meg ha valakit nem érdeke tulzotan, hogy x2*y2 miért egyenlö vagy nemegyenlö x3mal

2015. máj. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező: talán azért vagytok lenézve, mert a matek kettes szint nevetségesen alacsony, erre nem gondoltál? A középiskolai kettes vicc. Semmi. Nulla. A hülyéket pedig miért is ne kezeljük hülyének? Mert a kettes, bukdácsoló szint az az. Bármennyire is nem tetszik. Az nem "jajj, én diszkalkuliás/humános vagyok" szint, hanem tiszta emberi butaság és lustaság. A butát és lustát pedig nem fogja az átlagember sem másképp látni, pláne egy okos és szorgalmas.


Jöhet a lepontozás, mást úgy sem tudtok. :-)

2015. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Tom Benko ***** válasza:

Nem, nem azok. Te vetíted ki rájuk az alacsonyabbrendűségi érzéseidet, mivel tudod (bár lehet, hogy igyekszel letagadni), hogy egy meglehetősen központi ismerethalmazról van szó, amit nem tudsz elsajátítani. Hogy ez miből származik, akár attól, hogy még a kezdeteknél elvesztetted a fonalat, akár attól, hogy a környezeted elhitette veled, hogy a matematika egy elvont és érthetetlen dolog, kevéssé számít.

Lenézés maximum annak számít, akinek kényelmes a dágványban, a felajánlott segítséget nem fogadja el. És milyen sokan vannak így matekból - elég a kettes, csak átmenjek, úgyse érdekel, nem is fogom használni...

2015. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"De azon senki se sértögyön meg ha valakit nem érdeke tulzotan, hogy x2*y2 miért egyenlö vagy nemegyenlö x3mal"


Te meg azon ne sértődj meg, ha lenéznek hogy ennyire nincs absztrakt gondolkodásod, hogy felfogd hogy ez egy kétváltozós függvény, és hogy a világban szinte minden ilyenekkel van modellezve. Kezdve például az általad nagyon kedvelt biológiától.

2015. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ugyan miért lenézés, lekezelés az, ha valaki egy gimnazistáról feltételezi, hogy általános tananyaggal tisztában van? Mert ha nincs tisztában vele, akkor mégis hogy írta meg a felvételit?
2015. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
28%

elkezdtem olvasni a válaszokat, de a többség a szokásos sablonos baromságokat írta le , úgyhogy csak a kérdezőnek írok.


1, az emberek többsége ( Magyarországon) egyszerű, buta és híján van empátiának. tehát a legtöbb emebr nem áll azon a szinten, hogy beleképzelje magát más emberek helyzetébe és felfogja, h mindenki más adottságokkal rendelkezik. ezért van ezen az oldalon is ennyi primitív válasz, vannak olyanok is, akik még a diszkalkulia létezését is vitatják


2, a reál szakosok nagy része szociálisan, érzelmileg fejletlen, azaz érzelmi analfabéta, amolyan „hasznos robotok”, akik jól keresnek, könnyebben találnak munkát, de mondjuk barátnak lehet, h inkább mást választanék.


3, a reál szakosok nagy része frusztrált, és úgy akar kompenzálni, h köpköd olyanokra, akiknek nem jók abból, amikből ők igen. hogy a frusztrációjuknak mi az oka, azt nem tudom biztosan, de van sejtésem:

nekem az tapasztalatom a reál szakosok nagy része szakbarbár, a területén kívül sok mindenhez nem tud hozzászólni, ez is frusztrálhatja őket. mert valljuk be, igazából a kutyát nem érdekli, hogy mennyire jól tudnak deriválni, ha társaságba mennek, az emberek másról szoktak beszélgetni.


persze a reál szakosok kétségbeesetten próbálják bizonygatni az ellenkezőjét, de valljuk be, az átlagember az ALAPMŰVELETEKEN kívül semmit használ matekból, persze majd biztos jönnek, akik megmagyarázzák, h logaritmus nélkül nem tudnának az emberek logikusan gondolkodni, meg a többi ostobaság.


persze csak saját tapasztalatok alapján általánosítani butaság lenne, de ha végiggondolom, h kik voltak a matektanáraim életem során, hát hogy mondjam, a matematikán kívül nem sok dologhoz tudtak hozzászólni.

összefoglalva: felesleges ezen sokat rugózni, mint írtam, az emberek nagy része buta és érzelmileg fejletlen. szerintem a szociális érzékenység és az empátia is az intelligencia része, ebben pedig a reálosok általában elég rosszul állnak. a másik pedig az, h elég sokat vitáztam reálosokkal, és hihetetlen, milyen logikai és érvelési hibákat képesek véteni, nem beszélve a helyesírásról. szóval messze nem olyanok okosak, mint azt gondolják magukról.


ja és természetesen nem állt szándékomban egy kalap alá venni az összes reál szakost, nem gondolom, mind egyforma lenne.

azt meg már meg sem kéne említeni, hogy az olyan tanár, aki lenézi a diákját, alkalmatlan a tanításra. sajnos rengeteg ilyen van ebben az országban.

2015. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!