Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik értenek a matematikához, azok másokkal lenézőek, bunkók?

Figyelt kérdés
Ha példának hozzuk fel a matektanáraimat, egytől-egyig az összesre igaz, hogy lenéztek engem és a matekból gyengébben teljesítő ismerőseimet, osztálytársaimat, mert történetesen 2-es átlag körül mozogtunk, de az egyik unokatestvéremről - aki matekszakos - is ez mondható el. Miért hiszik azt a matekosok (és általában a reálosok), hogy ők feljebbvalóak mindenki másnál, és miért kell lenézni azt, akinek nehézségei vannak a deriválással vagy a logaritmusos feladatokkal? Nem rinyálni akarok, pusztán nem értem, hogy miért lennének ők többek bárki másnál.

2015. máj. 5. 14:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
na mi van 16-os most kiélheted magad mi holott anno nem tudtad ^^ én mondtam emberek az ilyenek azok a stréberek akiket a nagyfiúk az öltözőben cseszegettek. Valahol őket is megértem...másuk amúgy sincsen.
2015. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

# 20/21 Időpont ma 15:07


Szövegértés egyes.

Nem a létezését vitattam, hanem azt, hogy majdnem minden matekból bukott ember diszkalkuliás lenne.

Többire nem is érdemelsz reakciót :-)

2015. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

„Szövegértés egyes.

Nem a létezését vitattam, hanem azt, hogy majdnem minden matekból bukott ember diszkalkuliás lenne.

Többire nem is érdemelsz reakciót :-)”


nem rólad beszéltem, hanem arról, h vannak olyanok az OLDALON, akik tagadják, h létezik, több ilyet is olvastam. azzal meg ne is foglalkozz, h leírtam, h nem olvastam végig a válaszokat. úgy tűnik, a szövegértéssel inkább neked van gondjaid.


és köszönöm, h bemutatkoztál, pont az ilyenekről beszéltem, mint te. érdemben reagálni nem tudtál, ráadásul az se nagyon érted, amit olvasol, de legalább kiereszted a gőzt.

2015. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.


van abban igazság, amit írsz. nekem is az a tapasztalatom, hogy a reál szakosok általában előnytelen külsejű emberek, akik nem voltak éppen népszerűek a gimiben, és a lányok sem rajongtak értük. ehhez meg még jönnek az egyéb okok, amiket már leírtam. végül is érthető vhol, h tele vannak frusztrációval.

2015. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint akinek megy a matek (azaz tud logikusan gondolkodni) az nagy valószínűséggel antiszociális, előnytelen külsejű, a lányoknál sikertelen kocka? :D
2015. máj. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
94%

A 25-ös válaszolónak ment a zöld pacsi, mert jól észrevette a topic lényegét.


Ahogy látom, nagyon hamar eljutottak egyesek a matekban tehetségesek lenézéséhez és ezáltal máris demonstrálták azt, hogy ők sem különbek azoknál, akiket szidnak.


Mindenki vésse jól az agyába, hogy az embereket egyénileg kell megítélni. Tök mindegy, hogy valaki reálos, humános vagy micsoda. Attól még lehet beképzelt vagy bunkó, antiszociális vagy egy csajozógép, vagy akár teljesne normális, rendes és egyáltalán nem szakbarbár. Persze lehet beszélni a visszahúzódó, maguknak való, másokat lenéző matekagyúakról, de akkor tudatosítsuk magunkban, hogy csakis róluk beszélünk, és nem a reálosokról általában. Mint ahogy beszélhetnénk azokról a felületes, csak bulizni szerető, büfészakot végző bölcsészekről is, akik szépen összeollózzák a szakdolgozatukat és egy önálló gondolatot nem tesznek hozzá a dologhoz (lásd Semjén Zsolt, vagy a mégcsak nem is bölcsész Schmitt Pál), ellentétben egy reálossal, akinek saját kutatómunkát kell végeznie.


Tanulság: bárki megtalálhatja azt a csoportot, akit utálhat, lenézhet, akinél jobbnak tarthatja magát, és ez ebben a topicban is szépen látható.

2015. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Te meg azon ne sértődj meg, ha lenéznek hogy ennyire nincs absztrakt gondolkodásod, hogy felfogd hogy ez egy kétváltozós függvény, és hogy a világban szinte minden ilyenekkel van modellezve. Kezdve például az általad nagyon kedvelt biológiától

Képzeld fel tudom fogni, hogy a világon minden modelezhetö ilyen fügvényekel, de azon igenis megsértödök ha valaki amiat néz le mert nem tudok egy vagy akár másfél órán át figyelni arra mikor a matektanár már huszadszora irja tele a táblát "absztrakt gondolatokal" nem is törödve azal, hogy figyeli-e egyáltalán valaki vagy nem, valjuk be az ember figyelme iyenkor minden eröfeszitése elenére is lekalandozik. Enek elenére én nem cikizem azokat akik élvezetel merülnek bele a fügvényekbe, feltév persze ha ök se cikiznek engem, bevalom valhol még tisztelem és még talán irigylem is öket.

De ahogy (javitsatok ki ha mégse Ö mondta vagy roszul idézem) Einstein modta Ha azalapján itélünk meg egy halat hogy milyen tehetsége van a fáramászáshoz akkor szegény egész életét ostovaként éli le. Vagy valami hasonló

2015. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Tom Benko ***** válasza:
91%
Amúgy nekem inkább az a tapasztalatom, hogy akik tényleg komolyan értenek a matematikához, azok általában igen művelt, széles látókörű és roppant udvarias emberek. Inkább a kissé esetlen kommunikáció lehet jellemző rájuk.
2015. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
22%

fillipp nevű felhasználó válasza:



feleslegesen magyarázol nekik, semmi értelme. nem provokálni akartam, komolyan írtam: a reál szakosok nagy része frusztrált érzelmi analfabéta szakbarbár. úgyse fogja fel, amit írsz neki, nem is akarja megérteni.

2015. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Sokan nem értenek a matekhoz. Sokan nem értenek a történelemhez. Találkoztam olyan matek/fizika/kémia rajongóval, akinek nehézség volt megtanulni a törit és csak bemagolni tudta. Talán azért, mert nem érdekli. Én szeretem a törit. De, úgy mindent benne. Viszont az irodalomhoz nincs sok közöm. Középiskolai matektanáraimtól frászt kaptam. Szörnyen jók az adott témában, de a társadalomból kitűnnek. Az, hogy bunkó valaki, a személyiségéhez kapcsolóik. Van jó matekos barátom, de olyan is, aki abszolút lenéz. Emberfüggő és nem tárgyfüggő. Én pocsék vagyok matekból, de pontosan tudom miért. Általánosban nagyon jó tanárom volt. 4-5ös átlag. Gimiben két retardált tanított és szép lassan a 2esre hajlott az átlag. Utolsó évben egy nagyon jó matektanárt kaptunk, aki csodát tett az osztályommal és a szinte 0 matektudást felhúzta egy erős 3asra, ami nagy teljesítmény volt és függőt a tanár személyétől. Szóval: sokan nem azért rosszak matekból, mert buták, hanem mert a tanár megutáltatta velük a tárgyat.
2015. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!