Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják sokan az okosabb...

Miért utálják sokan az okosabb embereket?

Figyelt kérdés
Nem azokról van szó, akik fitogtatják az okosságukat, hanem akik csak egyszerűen műveltebbek, tájékozottabbak, intelligensebbek. Miért kell őket utálni ezért?

2015. jún. 28. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
irigységből.
2015. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hülyéktől mit vársz?
2015. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
szerény embereket szeretem
2015. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
megjegyzem, aki heceg azzal, hogy mennyire okos, ő szokott lenni a leghülyébb ha egy hétköznapi dologban kell megfelelni
2015. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az okosokat nem sok ember utálja szerintem. Az okoskodókat és sznobokat szokták utálni.
2015. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom őket, sőt szeretem és ilyenekkel veszem körbe magam, mert ők tudnak nekem pluszt nyújtani. Fel is nézek rájuk, őket lehet tisztelni. Szerintem csak az okoskodókat utálják.
2015. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Van egy ilyen vicc Albert Einstein,és Orbán képével,hogy az okos hülyéskedik,a hülye okoskodik.:D
2015. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus irigység!


Ez az esetemben számtalanszor előjött. Középiskolában hivatalos IQ szintfelmérő tesztet írtunk, aznap amikor megkaptuk az eredményeket, kiosztásnál nem voltam bent a teremben és letették az asztalomra. Na néhány bunkó egyén, akik nem voltak tisztában azzal, hogy más levelét nem bontjuk fel, felbontották. Az osztály 90%-nak 95-105 közötti volt, nekem meg 136. Na utána hallgathattam 1 hétig, hogy a zseni leereszkedik a hozzájuk.


Másik eset szintén középiskola. Történelem felet, 2. világháború a téma. Kérdeztem, hogy honnan kezdjem el mondani, tanárom válaszolta hogy a kezdetektől. Én 1945. szeptember 2-ig, Japán kapitulációjáig ledaráltam. Kiderült, hogy csak 1942-ig vették, csak én 1 hétig hiányoztam az iskolából. Szintén én voltam a "gyökér".


Természetesen középiskolai osztálytársakkal sem tudtam értelmesen beszélni. Csak egy példa, bevezették az egykulcsos adórendszert és én hülye meg mertem kérdezni a többiek véleményét, hogy mit gondolnak róla. Természetesen én voltam a hülye, pedig csak a felháborodásukkal leplezték, hogy azt sem tudják miről van szó!


Középiskola után jött az egyetem, ott már érdemben lehetett kommunikálni a csoporttársakkal, utána meg a nagybetűs élet, ahol megbecsülik azt, ha valaki műveltebbek, tájékozottabbak, intelligensebbek a többinél

2015. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egyik osztálytársam így nyilatkozott rólam. "Basszus az elején annyira utáltalak, mert sokkal okosabb vagy meg szebb".

Köszi...

Ez a lány, amúgy nagyon butácska, tipikusan a föld nem lapos kijelentésre is csak pislog a szép szempilláival, és ő mondta,hogy neki rossz érzés, mikor érzi, hogy valaki okosabb nála és, hogy ő nem tud mit csinálni,hogy nem ért meg dolgokat

2015. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Irigységből és "menőzésből".


Sajnos manapság egyre jobban terjed az általános-, és középiskolákban az a mentalitás, hogy az a menő, aki hülye mint a segg, aki nem tanul, akinek a magatartása maximum 3-as. Nekem is voltak ilyen osztálytársaim, de néha komolyan majomketrecben éreztem magam.

Volt olyan, aki általános 8. osztályában kijelentette, hogy egy fiúnak NEM LEHET 5-ös magatartása, mert hogy az hogy néz már ki, az lányos. Most az ilyentől nem lehet normális, ép kéz-láb magyarázatot vagy érvet várni, mert aki buta, annak magyarázhatod napestig. Szerencsére a gimnáziumos osztály nem volt ennyire gáz, de ott is voltak hasonló egyedek. Volt, aki kijelentette, hogy ő joggal annak szól be akinek akar, mert van érettségije.


Aki a tudása miatt cikiz valakit, az biztos, hogy irigységből teszi, vagy azért, hogy "bevágódjon a menőknél".

2015. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!