Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják sokan az okosabb...

Miért utálják sokan az okosabb embereket?

Figyelt kérdés
Nem azokról van szó, akik fitogtatják az okosságukat, hanem akik csak egyszerűen műveltebbek, tájékozottabbak, intelligensebbek. Miért kell őket utálni ezért?

2015. jún. 28. 21:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Az okosokat nem sok ember utálja szerintem. Az okoskodókat és sznobokat szokták utálni."


Dehogynem. Az okoskodókat és a sznobokat egyébként jogosan utálják, bár megjegyzem, ők általában pont nem túl okos emberek, akik a tényleg okosakat viszont utálják. Számtalanszor megtapasztaltam munkahelyen is, hogy ha valamihez jobban értek, meg tudom csinálni sokkal egyszerűbben és könnyebben, mint ahogy addig csináltuk, és próbálom elmagyarázni a másiknak, hogy neki is könnyebben menjen, akkor nem a köszönet jön, hanem először direkt nem csinálja. Aztán idővel lehet, hogy mégis, de sosem ismeri el, hogy igazam volt, csak sutyiban csinálja, viszont onnantól időnként bunkó velem és érezteti, hogy okostojásnak tart. Rengeteg ilyen emberrel találkoztam sajnos. Ma már csak röhögök rajtuk, mert frusztráló lehet, ha valaki hülye, és ezzel szembesülnie kell egy nála értelmesebb emberrel való kapcsolat során, annak bármiféle rosszindulata nélkül.


"Középiskolában hivatalos IQ szintfelmérő tesztet írtunk, aznap amikor megkaptuk az eredményeket, kiosztásnál nem voltam bent a teremben és letették az asztalomra. Na néhány bunkó egyén, akik nem voltak tisztában azzal, hogy más levelét nem bontjuk fel, felbontották."


Na igen, pontosan az ilyen embereket utálom, és sajnos az ismeretségemben rengetegen vannak. Akiknek van pofájuk a hátad mögött ilyeneket csinálni, mint ez a levélfelbontás, és utána még ők haragudnak. Az ilyen s*eggfejeknek a levélfelbontás érdekes módon semmilyen gondot nem jelent, nem érzik úgy, hogy pont rájuk lenne ok haragudni, viszont egy jobb eredmény, ami nem is azért van, mert direkt velük akar valaki kicseszni, egyszerűen csak így van, az rögtön b*assza a csőrüket. Jobb, ha az ember kerüli ezeket a bunkókat, bár elég nehéz, mert nagyon sok van belőlük. Túl sok.

2016. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!