Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vadászok mind kissebbségi...

A vadászok mind kissebbségi komplexusos puffogtató senkik, vagy van köztük egy-két normális is?

Figyelt kérdés
Sokat hallani hogy kutyákra lövöldöznek. van amikor szinte a gazda mellől lövik ki a láthatóan nem kóbor ebet. Másnak is az az érzése hogy ezek a családi életben sikeretelen pondrók, akiknek esetleg a napi vad sem jött be, és akkor azon élik ki magukat, hogy ami szembejön, és nem büntetnek érte, azt lőni kell?

#vadász #kissebbséki komplexus
2015. aug. 1. 17:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, vadfarmnak hívják, élelmiszer előállításra alkalmazzák, itt viszont tilos vadászni.

Hidd el a vadgazdálkodás nagyon összetett. Komoly pénz is van benne a társaságoknak is és az államnak is. (a vad tulajdonjoga az államé, a vadászati jog pedig a földtulajdon elválaszthatatlan része)

Abba is gondolj bele, azzal, hogy általánosítasz (ledegradáló módon), sértesz olyanokat, akiknek a vadászat tényleg életforma. Ne ragadj ki egy-két olyan szélsőséges esetet amit egyébként minden igazi vadász is elítél.

Széchenyi Zsigmond mondta (pedig neki tényleg viszketett az ujja):

"A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás."


Még egy-pár gondolat:


Azáltal, hogy a nagytáblás mezőgazdálkodás "elterjedt" az őshonos pl. túzok, császármadár, fogoly, mezei nyúl (és nem őshonos pl fácán, üregi nyúl) élettere jelentősen lecsökkent, azáltal, hogy a vadászható fajokat (fácán, fogoly,) télen (aszálykor) a vadászok etetik a védett, fajok túlélését is növelik.

A természetvédelemben és vadászatban több a közös, mint az ellentét.


Afrikában bármennyire is hihetetlen még a szigorúan védett (veszélyeztetett) fajoknál is szükség van vadászatra. Az állomány fenntartása érdekében muszáj szabályozni az idős hím példányok számát.

2015. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Hát én csak abból indultam ki, amit saját szememmel tapasztaltam.

Ismerősnél láttam, hogy etetik a fácánokat a tanya szélében és annyira kezesek lettek, hogy nem is féltek az embertől. Aztán a vadászok meg 2 méterről lepuffantják, még keresni se kell őket, odajönnek.

Ennek nem látom semmi értelmét, a fácánok is még nyáron folyamatosan az etetőhely körül voltak, el se mentek az erdőbe, semmit se csináltak csak várták a következő kajaadagot vagy a lövést...

Ennek nulla a természeti haszna, ennyi erővel a tyúkokra is lövöldözhettek volna, amik a ház mellett vannak ketrecben.

2015. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%

Az a helyzet hogy sokan nem értik meg a vadászatot ez nem is lenne baj viszont akkor aki nem ért hozzá ne akarjon okoskodni ezeket a kérdésekre egyértelműek a válaszok csak azok nem értik akiknek gőze sincs hozzá. És amúgy ingen lelövik a kutyát, macskát(kóbor) mert a törvény ezt előírja. Amúgy egyáltalán nem arról szól a vadászat hogy öljünk csak hát az átlagemberek ezt nem értik.

Akkor ha csak hivatásos vadászok lennének akkor már akkor vadkárok lennének hogy csak néznének az emberek, de gondolom a válaszolók közül sokan ezt sem értik.

2015. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Ez is csak egy fajta apróvad tenyésztési mód.

Vadásztársaságtól, pénzügyi lehetőségektől és a területtől is függ.

A kotlóssal történő nevelés drágább, több vele a munka, de olyan állományt ad (igaz kevesebb létszámút) ami a természetbe minden gond nélkül visszailleszkedik.

A "pénz mindent felülír" sajnos, már ide is begyűrűzött. De ez mindenhol megvan. Nem véletlenül írtam a legelején azt, hogy aki csak a lövésért vadászik az nem vadász, hanem lövész.

A mesterséges szaporulat azért is fontos, mert ha nem is pótolja (helyettesíti) a vadon nevelkedett szaporulatot, de az adott évben lehetőséget biztosít arra, hogy a "vad" állomány ne csökkenjen.

2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
30%

# 23/24


akkor mesélj nekünk, Szakértő úr, pontosan milyen törvény írja azt elő, hogy ki lehet lőni a vakvezető kutyát a gazdája mellől? mert mintha ezekről lett volna szó. most vagy direkt mosol össze különböző dolgokat, vagy ennyire nem megy neked a szövegértés.


vagy most jön az, h megpróbálod megmagyarázni, h minden esetben kóbor kutyának nézik a gazdájától 3 méterre futkosó kutyát?

2015. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

"akkor mesélj nekünk, Szakértő úr"

Nem kell személyeskedni! Én sem így álltam a témához Szemellenzős úr!

Kulturáltan leírtam, hogy van másik oldala is a vadászatnak, ezt nem olvastad vagy nem érted vagy nem akarod érteni. Nem kell elfogadni, élj együtt vele.


"milyen törvény írja azt elő, hogy ki lehet lőni a vakvezető kutyát a gazdája mellől"

Ezt már leírta előttem valaki, hogy a vadat űző kutyát lehet lelőni. Aki lelőtte a vakvezetőt feleljen érte.


"mert mintha ezekről lett volna szó. most vagy direkt mosol össze különböző dolgokat, vagy ennyire nem megy neked a szövegértés."

T.Kérdező ezt a kérdést tette fel:

"A vadászok mind kissebbségi komplexusos puffogtató senkik, vagy van köztük egy-két normális is"

Én erre válaszoltam, a szövegértéssel neked van bajod! Általános iskola 2. osztály néma értő olvasás, ülj le egyes.


Nem akartam lesüllyedni a szintedre, mert lenyomsz rutinból, de elkapott a hév elnézést is kérek érte a többi válaszolótól.

2015. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt


"vagy most jön az, h megpróbálod megmagyarázni, h minden esetben kóbor kutyának nézik a gazdájától 3 méterre futkosó kutyát?"


Nem magyarázok meg semmit, feleljen érte, ha lelőtte.

2015. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

#26/27

ha magas lóról beszélsz, ne lepődj, ha hasonló stílusú választ kapsz.

nekem kiválóan megy a szövegértés, te mosol össze különböző dolgokat:


„És amúgy ingen lelövik a kutyát, macskát(kóbor) mert a törvény ezt előírja.”


ezt írtad. a kérdező viszont direkt leírta, h NEM KÓBOR kutyákat lőttek le. a másik válaszoló meg vakvezetőről beszélt.

abba meg már ne is menjünk bele, h elvileg csak akkor lőheti ki, ha vad nyomába ered stb. ehhez képest hány olyan eset volt, h 5 méterre eltávolodott a gazdájától, és vmelyik elmebeteg vadász már ki is lőtte. bizonyára minden esetben egy őzet hajkurászott az eb.


„Ezt már leírta előttem valaki, hogy a vadat űző kutyát lehet lelőni. Aki lelőtte a vakvezetőt feleljen érte. „


igen, az egyik válaszoló leírta ezt, de vajon miért? mert a kérdésben nem vadat űző kutya szerepel.

csak ismételni tudom magam: nekem nagyon tűnik, h a legtöbb vadász agyilag kattant, és csak az alkalmat keresi, h kilőhessen vmit: őzet, kutyát, macskát, tökmindegy.

2015. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
91%

„És amúgy ingen lelövik a kutyát, macskát(kóbor) mert a törvény ezt előírja.”

# 23/28 Időpont ma 12:56


Olvasd vissza! Ezt nem én írtam!


"igen, az egyik válaszoló leírta ezt, de vajon miért? mert a kérdésben nem vadat űző kutya szerepel."


A néma értő olvasással neked van továbbra is bajod!

Tehát lassan olvasd, hogy megértsd:

Ha kilőtte a vakvezető kutyát feleljen érte!

A kérdés egy része szól a kutyákról, nem is erre válaszoltam.


"csak ismételni tudom magam: nekem nagyon tűnik, h a legtöbb vadász agyilag kattant, és csak az alkalmat keresi, h kilőhessen vmit: őzet, kutyát, macskát, tökmindegy."

Jó ha van véleményed, de általánosítasz. Sőt sértegetsz.

Vadásznak tartom magam, de nem keresem az alkalmat, mint írtam is ez nem a gyilkolásról szól. Az meg hogy leírod, hogy "tökmindegy", igazi 'kulturált' vitapartnernek minősít.

2015. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Akik a vadászok ellen vannak azoknak azt ajánlom hogy mennyenek és nézzenek meg párat, de ha a vadászokat szídjuk akkor ennyi erővel a horgászok is mind katantak.

Csak ismételni tudom magam aki nem ért adologhoz az ne írjon ide semmit.

2015. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!