Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vadászok mind kissebbségi...

A vadászok mind kissebbségi komplexusos puffogtató senkik, vagy van köztük egy-két normális is?

Figyelt kérdés
Sokat hallani hogy kutyákra lövöldöznek. van amikor szinte a gazda mellől lövik ki a láthatóan nem kóbor ebet. Másnak is az az érzése hogy ezek a családi életben sikeretelen pondrók, akiknek esetleg a napi vad sem jött be, és akkor azon élik ki magukat, hogy ami szembejön, és nem büntetnek érte, azt lőni kell?

#vadász #kissebbséki komplexus
2015. aug. 1. 17:56
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Amúgy vadászterületen kutyával járkálni (póráz nélkül) tilos!
2015. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Látom vannak véleménykülömbségek.

A kérdésre az ösztünzött hogy sok esetet olvastam az elmúlt évben. Pont egy könyvet is olvasok, igaz történetek. Pont volt ebben is egy szegény család, egy különleges kutyával, (malamut) ami a szine miatt sokat ért, de nem érdekelte a pénz őket, így nem adták. Majd a történet végére egy vadász tett pontot, mivel lelőtte.


Ok, a család is sáros valahol, mert nem szabadott volna kiengedni. De ha vadászok, és látom hogy nem egy hétköznapi kutya, inkább be próbálom fogni. (én mondjuk konkrétan egy kóbórt sem tudnék lelőni)


Régebben egyébként nálunk is lehetett hallani, hogy ha véletlenül kiszabadult egy kutya, lelőtték a vadászok.

2015. aug. 5. 16:10
 33/43 anonim ***** válasza:
De ez mért baj hogy lelövik a kóbor kutyát?
2015. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

A vad akkor lőhető, ha a vadász minden kétséget kizáróan azonosította és a lövéssel más ember (állat) életét és az anyagi javakat nem veszélyezteti.

Ha a vadász tévedett és tényleg vakvezető volt a kutya (nem kétlem, csak furcsa) akkor hibázott, feleljen érte.


A saját szememmel láttam, hogy a kóbor kutyák falkába verődve mindenre rámozdultak. Még az emberre is veszélyesek.

A nagyobb probléma a veszettség terjesztése.

Mivel kóbor nincs évente oltva simán terjesztheti, ha vissza-visszajár a településre sajnos fertőzheti a többit is.

Hiába vakcinázzák a rókákat mégsem szűnt meg a betegség.

2015. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

"De ez mért baj hogy lelövik a kóbor kutyát?"


Rövid leszek. Mert engem sokszor inkább az ember zavar, nem az állatok.

2015. aug. 5. 18:41
 36/43 anonim ***** válasza:
62%
Akkor te nem sokat érthetsz a vadgazdálkodáshoz.
2015. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Azt még továbbra sem magyarázta meg senki, miért jó ha télen etetik az állatokat, miközben túlszaporodás van?

Ez csak arra jó,h legyen indok lelőni őket.

Elhiszem hogy vannak veszélyeztetett fajok, amit etetni kell, ha kicsi a szaporulat, na de hogy folyamatosan, akkor is amikor túl sok van alapból?

Illetve a fácán tenyésztés a csúcs, még nyáron is etetni a kezes fácánokat aztán télen egy méterről lelőni amikor odajön kajáért... (Mielőtt leszólnátok, ezt nem kitaláltam, saját szememmel láttam.)

2015. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
63%
Hogy miért van szükség etetésre az mindig évszaktól függ de mivel elég negatívan álsz a témához szerintem mindenre találnál valami kifogást. Szerintem keres egy szakembert és kérdezd meg tőle és megérted.
2015. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

"Akkor te nem sokat érthetsz a vadgazdálkodáshoz."


Nem tudom nekem szól-e, de ha igen, miért is értenék? Nem a szakmám, és ha értenék, valószínűleg nem kellene itt butaságokat kérdeznem.

2015. aug. 6. 19:51
 40/43 anonim ***** válasza:

"Azt még továbbra sem magyarázta meg senki, miért jó ha télen etetik az állatokat, miközben túlszaporodás van?"


Miért baj az ha etetik őket télen? Semmi kaja nincs ilyenkor az erdőben. Szerinted mi lenne akkor a jó? Hagyni a gyengébb állatokat megpusztulni hogy aztán ott rohadjanak az erdei avar között, mert nincsenek ragadozók és dögevők akik eltakarítanák?


Akik meg a hobbivadászokat ellenzik, hogy minek vannak azok belegondoltak hogy kik pénzelik jórészt a vadásztársaságokat? Mert állambácsi nem ad nekik pénzt (még az kéne, akkor meg az lenne a nép baja, hogy az ő adójukból gyilkolásznak)

2015. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!