Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félénk vagyok, nem nagyon...

Félénk vagyok, nem nagyon beszélgetek, zavarban vagyok, de közben idegesítenek is?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mikor történt ez velem, mert régen engem minden ismerősöm "nagypofájúnak" titulált, de valami megváltozott. Valahogy nem beszélgetek emberekkel, nem kezdeményezek, ha mégis hozzám szólnak, akkor zavarban vagyok, halkan beszélek, nem nyitom ki a számat, összekeverem a szavakat, sokszor használom az "izé" szót.. Teljesen egy határozatlan csődtömeg vagyok idegenek között... De közben valahogy nem is nagyon keresem a társaságot. Van 2 barátnőm (gyerekkorom óta), a párom (6 éve), a családom, és ennyi. Velük teljesen laza vagyok, sokat beszélek, hangosan, nevetek, stb, mert őszintén szeretem őket. De valahogy más emberekben mindig idegesít valami... A hangja, a nevetése, stb, és inkább úgy vagyok vele, hogy ne is szóljanak hozzám... Okj-s iskolába járok most, 23 évesen, az összes osztálytársam 19 éves, velük sem igazán találom a hangot, meg ők még az "eljössz velem wc-re?" szinten vannak, és nem is kezdeményezek feléjük.. Inkább a tanulásra koncentrálok, a szünetekben pedig olvasok.. Csak félek, hogy a későbbiekben mi lesz velem? (az érettségi és az okj közötti időszakban nem jártam suliba, hanem egy ismerős cégnél dolgoztam, de ott sem nagyon beszélgettem az emberekkel)... Ha komoly munkahelyem lezs, interjún "el kell adnom magam", meg esetleg a kollégákkal is valamilyen szinten jóban kéne lennem... Vagy legalábbis nem ilyen betoji alaknak.... Sokszor telefonálások előtt, ha ilyen fontos a hívás, akkor is percekig csak mászkálok, fejben összerakom, hogy mit mondok, de mégis remeg a hangom, nem találom a szavakat...

Meg valamiért az van bennem, hogy tuti mindenki kibeszél, ha nem vagyok ott, stb..

Nem tudom, mikor lettem ilyen ócska alak, de szeretnék változtatni, de azt sem tudom, hogy mi ez. Önbizalomhiány? Antiszoc? :(


2015. aug. 2. 16:59
 1/9 A kérdező kommentje:
jaj, kimaradt: 23/L
2015. aug. 2. 17:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Még el sem olvastam teljesen, de már gondoltam, hogy amiatt nem kedvelnek a többiek, mert mindenhol ott vagy, ez egy rossz tulajdonság. Kicsit lazulj el, gondolj a kis terveidre, járj edzeni, attól jobban is nézel ki, csajozzál, ezek lefoglalják a gondolataidat :) Akkor leszel felnőtt, ha már lelkileg túl vagy azon, hoyg mit gondolnak rólad.

Azon, hogy csendes vagy még lehet javítani, tehát olykor kapcsolódj be témákba, nevetésekbe és jobban néznek rád.

2015. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el, hogy mi váltotta ezt ki nálad. Mindennek oka van, a te változásodnak is, csak vagy nem emlékszel rá, vagy nem tulajdonítasz neki jelentőséget.

Lehet,hogy régebben valaki durván beszólt, mert állandóan "nagy volt a pofád" (ahogy te fogalmaztál).

2015. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom :S Gimiben sok barátom volt az osztályból és az évfolyamból is, bár tudtam, hogy sokan már akkor is utáltak a hátam mögött, és nagyképűnek tartottak, amit sosem értettem, mert nem voltam az. A nagy pofám az nem olyan volt, hogy mindenkinek ugattam volna, inkább csak nem féltem megvédeni magam, vagy pl. osztályban zajló vitákba beleszólni..

Aztán jött ez a néhány év kihagyás, és az alatt lett valami, de nem tudom mi:SS :( De hiányzik a régi, önbizalommal teli énem.. Most sokszor van, hogy megyek az utcán, és azt érzem, hogy mindenki engem bámul, kibeszél, hogy hogy nézek ki, de csúnya vagyok, stb...

2015. aug. 2. 17:42
 5/9 anonim válasza:
0%

Nekem is segítség kellene.

Még nem volt kapcsolatom.

28f

2015. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit sajnáltatod magad,van párod,szerető családod másnak még ez se adatott meg!
2015. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem sajnáltatom magam... :D Csak zavar, hogy ennyire tutyimutyi vagyok, pedig másoknak olyan egyszerű barátokat szereznie, meg mindenkivel két perc után úgy elbeszélgetnek, mint a régi ismerősök. Nekem meg nem megy.
2015. aug. 2. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok én is mint a kérdező
2015. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány mindenképp benne van, egyébént ezek szociális fóbia tünetek. Nézz utána ennek hogy mitől lehet, ki hajlamos rá és mit lehet tenni ellene. Még ha neked nem is olyan súlyos, tud segíteni egy-két praktika. Emlékezz rá, hogy a gondolataidat képes vagy irányítani. Ha tudatosan odafigyelsz ezekre a gondolatokra, érzésekre és megállítod/helyettesíted őket pozitívval, előbb-utóbb abba maradnak.
2015. aug. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!