Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak egy kérdés: Az emberek...

Csak egy kérdés: Az emberek miért nem törődnek a saját életükkel?!

Figyelt kérdés
Miért szólnak bele mindenbe? Miért kritizálnak másokat és miért keresnek hibát mindig másokban, holott ha magukba néznének ott is lehetne okoskodni, nem mindig a másiknak megmondani mit tegyen. Manapság nagyon sok okos ember van, aki szeret bele okoskodni a többiek életébe.. Idegesítő! Azt hiszik ismerik a másikat, de közbe elképzelésük sincs, hogy mit miért tesz meg valaki, vagy hogy mit érez. Hát igen ítélkezni könnyű!

2015. aug. 8. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak egy válasz: ...saját szemében a gerendát sem. Amúgy, mert irigy kis ***ögök, tudják, hogy ők nem tettek le annyit az asztalra, és ezzel akarják a kis lelki egyensúlytalanságukat kompenzálni.
2015. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudod az én egyik legnagyobb elvem ez: Sose ítélj elsőre! Először ismerd meg, utána mondj róla bármit is.

És tartom is magam ehhez. Szóval nem mondom, nekem is vannak hibáim, de én sose ítélkezek és nem szólok bele a másik életébe. Nem ez az én "gerendám"...

2015. aug. 8. 17:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért te mit csinálsz?

Saját magaddal foglalkozol vagy a többiekkel?

Na látod....

2015. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Magammal. Nem kérdeztem volna ezt, ha nem tapasztaltam volna én is ezt!!
2015. aug. 8. 17:56
 5/11 anonim ***** válasza:

1# "Amúgy, mert irigy kis ***ögök, tudják, hogy ők nem tettek le annyit az asztalra, és ezzel akarják a kis lelki egyensúlytalanságukat kompenzálni."

...:D

2015. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedből nem ez jön le
2015. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én csak a tényeket közlöm. Olvastál valahol nevet? Nem. Csak általánosságban össze foglaltam, hogy mi a helyzet.. De ha erről akarsz veszekedni, írjál privátban barátom.
2015. aug. 8. 18:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki a legjobban mondja annak 100x nagyobb bajai vannak, hidd el! Ő a saját gondját nem képes megoldani, ezzel meg eltereli a figyelmet róla.
2015. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azok csinálják, akiknek a monoton kis életükben nem történik semmi. Minden nap ugyanúgy kel és ugyanúgy fekszik.
2015. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ez a dolog nem ilyen fekete-fehér...


Valóban vannak olyanok, akik átgondolatlanul mindenbe beleszólnak. Ők úgy érzik, jobban tudják a dolgokat vagy egyszerűen így nem unatkoznak.


De az éremnek van másik oldala is...

Rengeteg ember egyszerűen buta. Rengeteg embernél elég egyszerű okosabbnak lenni.


Pl. van egy ismerősöm, évek óta elég túlsúlyos. Mondtam neki, hogy fogynia kéne az egészsége érdekében. A válasz: Én ne szóljak bele a dolgába és fogadjam el így.

Oké, elfogadtam. Mostanra odáig jutott az illető, hogy éjszakánként befullad. Az illetőt ismerem nagyon jól, szimplán lusta volt sportolni és naponta több órát görnyedt a gép előtt. Ja, és én is fizetem az adómból az egészségügyi kezelését...


És mégis miért baj, ha valaki valamit elítél? Én elítélem mások rossz tulajdonságait, ahogy a sajátomat is. Ismerjem el, hogy jó dolog, hogy nem tanultam régebben eleget? Egyáltalán nem jó dolog. Nyugodtan ítéljen el érte bárki, igaza van.


És a dolog visszafele is él: Ha valamit mond egy barátom, beleszól a dolgomba, nem elhajtom, hanem meghallgatom. Valószínűleg nem véletlenül szól bele az illető.

2015. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!