Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt némely nők?

Miért csinálják ezt némely nők?

Figyelt kérdés

Férjem barátaival és feleségekkel szerveztünk egy hétvégi kimozdulást. Egyik este bekapcsolódott egy barátnőm is.

Mi hamarabb hazajöttünk, mert én voltam jól, férjem maradt. Kérdeztem, hogy milyen volt még, amiről lemaradtam és mondta, hogy elkapott egy mondatfoszlányt az egyik lánytól, aki a barátnőmet szidta. Rákérdezett, hogy mi a gond vele - kiderült, hogy a férje ránézett(!) és ez a barátnőm hibája, mert sportol és jó alakja van.

Itt már ledobta az agyam az ékszíjat, hogy a barátnőmnek az volt a hibája, hogy ott volt. Nem zsákban.


Ráadásul a sok ismeretlen ember miatt zavarban is volt, így nagyrészt a férjemmel meg velem beszélgetett, mert minket ismert.


Mi értelme van az ilyen szintű féltékenységnek? Ráadásul az említett lány se volt csúnya, a férjét meg ismerem és nem az a kicsapongó típus.


A feleségeket én nem ismertem korábban, csak a pasikat, de hallottam ilyen féltékenységi sztorikat. A hétvége alatt ez nem tűnt fel, de ezek szerint mégis kipattant egy szikra, csak akkor már én nem voltam ott.


2015. aug. 10. 09:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Annyiból gondolom, hogy tényleg genetika lehet, hogy gimnáziumi osztálytársak voltunk.

Akkor egymás minden lépéséről tudtunk. Heti kétszer járt küzdősportra, viszont a kamaszkor miatt elég nagy feneke, combja volt. De akkor is masszív izomzata volt ahhoz képest, hogy csak heti két alkalommal edzett. Én is jártam ugyanarra az edzésre, nekem nem lettek akkora izmaim.

Aztán felnőttkorra (30-as éveink elején járunk) ő leszálkásodott, eltűnt a fenekéről, comjáról is a felesleg. Így az izomtömeg megmaradt, de nagyon szálkás verzióban.


Ő például alkalmas lenne fitness versenyzőnek, csak nem érdekli a téma.

2015. aug. 10. 11:27
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Off:

Persze, hogy számít a genetika. Nyilván aki izmos, az nem a semmitől lesz izmos. De az egyéni adottságai nagyon is meghatározzák, hogy milyen ütemben fejlődik.

Ez a reggel 6-kor meg már sportol az egészséges nő nekem meg elég nagy baromság. Akkor hánykor kelt? Reggelizett? Mikor? Közvetlenül előtte? Az nem. Nem is reggelizett? Az sem jó. Akkor mikor kelt? 4-kor? Az aztán nagyon egészséges. Az az alap, hogy az ember aludja ki magát. Délután is lehet sportolni.

2015. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy van benne genetika is. Egy egészséges ember mindenképp tud fogyni ha tesz érte, de hogy milyen könnyen, milyen gyorsan és alapból milyen alkatú, az más kérdés. Aki egyenes alkat, az például soha nem lesz tipikus homokóra, hiába is edz.
2015. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

# 12 Igen, főleg hogy én is nagyon sokáig úgy dolgoztam, hogy alapból 4-kor kellett kelnem, hogy elérjem a buszomat a munkába. Akkor mikor kellett volna kelnem, hogy eddzek? Hajnali 3-kor? Akkor meg semmit nem tudtam volna teljesíteni. Délután 5-re értem haza, mire lezuhanyoztam, a férjemmel együtt bevásároltunk összeütöttünk valami kaját takarítottunk, rendet raktunk, megetettünk, stb. ott volt már majdnem 7 óra, tehát csak utána tudtam tornázni kezdeni, ez meg azzal járt, hogy a vacsorát kellett 8 utánra halasztanom, aztán meg estem is be az ágyba. :D

Úgyhogy én azt mondom, az ember akkor edz, tornázik, kocog, miegymás, amikor be tudja szorítani az idejébe.

2015. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Némely? Nők? Valószínűleg rossz ismerettségi körrel ver az Isten, az ördög, a karma, vagy ki...

A legjobb barátnőm amikor tudott, keresztbe tett nekem. Nem beszélhettem neki az edzésről, sem a gitározásról, de még arról sem, mit főztem, mert robbant az idegtől. Tudniillik ő lusta tornázni, lusta hangszeren gyakorolni, és egy rántottát sem tud főzni, na de tőlem az eredményt azt már el kell irigyelni... férfi nem volt a dologban, de tény, ha véletlenül engem dicsértek meg valahol és nem őt, megint lilult a feje.


Férfiból mindenhol látok ilyet. A legjellemzőbb ott is a kisportolt alakokat szidni, mert ők a szemetek, a bunkók, a köcsögök, aztán nézze meg az ember, az összes - tőlük magasan "jobb" kategória - nő feléjük sem néz, csak a bunkók után rohan, de ide lehetne írni bármilyen pozitív jelzőt, arra is irigyek és féltékenyek.


Jól írta valamelyik válaszadó, ez általában az önértékelési problémákkal küzdő emberek reszortja. A probléma, hogy egyre több van belőlük.

2015. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Igen a genetika és az erős csontozat nagyon meghatározó tényező, a küzdősport pedig ezt még előnyösebbé teszi...
2015. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

15-ös vagyok, a genetikán felesleges lovagolni, mert az egyik legmeghatározóbb :)

Én pl. már két-három tornával le tudom dobni, ha lustaságból növesztettem egy kis pocakot, más egy havi edzéssel nem ér el semmit. Nem mindegy.

2015. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Jól elment a téma. A lényeg az hogy bármilyen alkatod van ,ha tényleg rendszeresen sportolsz és nem zabálsz hanem számolod a kalóriát és a tápanyagösszetételt akkor magadhoz képest sokkal jobban fogsz kinézni és azokhoz képest is akik ezzel nem foglalkoznak csak ülnek és tömik a fejüket. Ez nem genetika kérdése.

Az meg hogy nincs időm rá az kifogás. Olyan nincs. Napi 12órázás mellett is van időm 1 órát edzeni. Ja hogy nem sikamikálom 2 órát a padlót nem megyek naponta boltba lődörögni és nem kavargatom a levest 1.5órát az is igaz. Tudni kell a fontos és a nem fontos dolgokat kiválogatni.

2015. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Itt nem arról van szó, hogy van a sovány, a kövér, meg az izmos és kész.

Hanem arról, hogy vannak, akiknek alapból csinosabb (kinek mi a csinos mondjuk) alakja van és a sporttól még csinosabb lesz, más meg ugyanannyit sportol, esetleg még ugyanannyit is fogy, de tegyük fel, hogy izomban is ugyanannyit tesz fel. Az egyik mégis csinosabb lesz, mert neki mondjuk hosszú lábai, nőies alakja van alapból karcsú derékkal, a másik meg nem lesz olyan csinos, mert mások az adottságai akár csontozatilag is, máshogy fog kinézni.


Arról nem is beszélve, hogy a valóságban nem is mindenki egyformán alakul, izmosodik.


Úgyhogy felesleges verni a tamtamot, hogy ki hány óra munka után mennyit edz, tán még egy kis követ is tör esténként, a sztoriban egy olyan hölgy szerepel, aki egyrészt sportol, másrészt jók az adottságai.


Emlékszem kollégista koromban ezerrel zabáltam a pizzát, a hamburgert, a sütit, ittam az édes likőröket, semmit nem mozogtam. A szobatársaim meg vért izzadtak, tornáztak, diétáztak, futottak, hogy fogyjanak, formálódjanak, több kevesebb sikerrel.

Mégis én néztem ki úgy, hogy sokan odajöttek hozzám, hogy ugyan mit sportolok, hogy ilyen szuper alakom van. :D

2015. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A lusták kifogása a genetika. Ha nem alakul az alakja heti 2 edzéstől akkor heti 4től majd fog. Olyan nincs hogy valaki kalóriadeficitben él ,sportol, mozog és nem fogy. Vannak szerencsések akikben nem hasznosul a kaja,annyi a különbség hogy nekik egyszerűbb.

Linkelhetnék képeket pl gyúrósokról akik egyszálbélű girnyó gyerekek voltak és ma meg úgy ki vannak pattintva hogy mindenki megnézi őket

2015. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!