Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is feltűnt már, mennyir...

Másnak is feltűnt már, mennyire nem elfogadó nép a magyar?

Figyelt kérdés

Induljunk ki kezdésnek csak a "milyen nevet adjak a gyerekemnek" dologból.

Most is olvastam egy ilyen kérdést, de elég gyakori téma, hogy valaki különlegesebb nevet akar adni a gyerekének, mert neki az tetszik, és azonnal, mindenki lehurrogja, mert legyen inkább Kata vagy Júlia, illetve Béla vagy István.

Ez rettenetesen szánalmas. Nyilván nem arról beszélek, amikor valaki Gandalfnak meg Dömpinek akarja hívni a gyerekét, az se jó, de vannak gyönyörű hangzású, csak ritka, esetleg még el sem fogadott nevek. (ez meg a másik hülyeség, hogy listából kell választani a nevet... azért költözzek ki az USA-ba, hogy a gyerekem olyan nevet kapjon, amilyet én akarok, és ne is cikizzék érte egész életében?)


Minden, ami más, az rossz. Akinek nem inge, nem veszi magára, én ezt látom a környezetemben és az oldalon is.



2015. aug. 18. 21:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Csak abba gondolj bele, hogy vajon a gyereked is szeretni fogja?Anyám is így gondolkodott mint te,és "különleges" nevem lett,egy szóval utálom. Jól fontold meg!!!!
2015. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Ésvjobban érzed már magad, hogy ezt kiirhattad magadbol?
2015. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a bulvár állításba se igazság se logika nem volt . Azt tudjátok mennyire korlátoltak a pigmeusok ? Induljunk ki abból a tényből hogy fogalmuk sincs mi a bundáskenyér ...
2015. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Általában azért nem szeretik, mert más gyerekek, esetleg felnőttek éreztetik vele, hogy ez milyen hülye név, és megutálja.


És igen, most jobb, köszi a kérdést.

2015. aug. 18. 21:22
 5/30 anonim ***** válasza:
Ki lehet tolni a gyerekkel úgy is, ha mondjuk Végh Bélának nevezik el.Hát még a "különlegesebb" nevekkel...
2015. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a lényeg hogy az anya milyen nevet akar adni a gyerekének, hanem az, hogy a gyerek szeretni fogja e. Egy szülő nem erőszakolhat olyan nevet a gyerekére, ami miatt a jövőben gúnyolni fogják. Fontos arra is gondolni, hogy emiatt lesz e rajta társadalmi bélyeg, kinézés - mivel az emberek, egyben a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni.

Többnyire az ilyen "különleges" nevek mind egyszerű külföldi - általában amerikai - nevek magyar verziói, ami szimplán az amerikai médiahatalom térnyerésének egy szimpla tünete. Ugyan úgy, mint hogy a magyarok egy nagy része már angolul káromkodik. Igen, a fiatalok. Ezekből lesznek majd a felnőttek.

Ez nem csak a Magyarságra jellemző, sok helyen így vannak még vele.

Számomra teljesen mindegy ki hogy nevezi el a gyerekét, de arra gondoljon a szülő, hogy attól függetlenül hogy az ő gyereke, az a csöppség egy működő szerkezet, és önálló - nem magántulajdon.

2015. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
4. az emberek 95%-a dicsérte, hogy milyen szép nevem van,nem hinném, hogy negatív jelzőket kaptam volna a külvilágtól,de oké,legyen ritka neve,neked nem számít,te úgy is csak mondogatni fogod,és nem a névvel együtt élni...
2015. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

Már hogyne lenne elfogadó a magyar? Magyar vagyok és elfogadom, hogy te ilyen korlátolt és buta vagy.

Semmi probléma.

2015. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Most az, hogy mi a ritka és gyönyörű hangzású, az baromira relatív.

Ismerek olyat, aki ezt a 2 jelzőt az Orália névre mondta teljes komolysággal.

Ez nem "nem elfogadás"-ról szól. Az USA-ban is tudnak röhejes neveket adni a gyereknek, elég pár sztár gyerekét megnézni. (ilyen nevek: Egypt [Egyiptom], Ireland [Írország], Marihuana, Willow [fűzfa], stb.)

Alapba az lenne a normális, hogy nem választ olyan nevet a szülő, amivel egy jó nagy céltáblává teszi a gyerekét. Persze mindennel lehet csúfolni mindenkit, de egy plusz indokot attól még nem kell adni.

És tapasztalat, hogy nem a ritka és szép neveket akarják a gyereknek adni, hanem a ritka, röhejes vagy borzalmas neveket. (Traktor, Hadúr, Ajándék, Eperke, Málna, Tea, stb.)

Az ilyen szülők nem gondolnak bele, hogy a gyerek egyszer fel is nő, és be is kell mutatkoznia.


Képzelj el egy vezető beosztású nőt Horváth Eperke névvel.

Ha munkaadó lennék, és valaki beadná az önéletrajzát Nagy Hadúr néven, az első gondolatom az lenne, hogy letöltött valami minta önéletrajzot a netről, és a nevet elfelejtette átírni.

2015. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Legyen csak különleges neve... de mit szív majd a szerencsétlen életében, azt nem tudod, nem te éled át. Volt egy gyönyörű csoporttársam, mindenkinek Nusiként mutatkozott be. Egyszer megköszöntöttem Anna napon, égő fejjel vallotta be, hogy ő Napsugár. Csórikám, ilyen névvel... utálta.

Én meg, hagyományos nevet kaptam, Erzsébet. Persze nem a ritka, szép becézéseit használták, mint a Zsike, Liza, Eliza, Bet, áhh... az évfolyam összes pasija gúnyolt, hogy né má, a Bözse. mikor fejsz tehenet, Bözse. Párászt vágy, Bözse?

18 éves koromra meguntam és csináltattam belőle Elizát. Kész. Lehet, hogy így egy kisebbség körében divatos, de azóta nem is csúfolt senki.

Nem azt mondom, hogy ne legyen modern, vagy régi... de legyen olyan, ami vállalható, amit nem csúfol mindenki. A Mária helyett is lehet már adni hogy Mirime, az Irén helyett Irina, a Margit helyett Gréta... modernek, de mégis hagyományosak, szépek, 21. századba illők.

Az ilyen Eperke stb. neveknél meg figyelembe kell venni, hogy felnő az a gyerek egyszer, tehát ne legyen cinks majd 50 évesen Boróka meg Tölgyike néninek lenni, főleg ha doktorált is szerencsétlen.

2015. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!