Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is feltűnt már, mennyir...

Másnak is feltűnt már, mennyire nem elfogadó nép a magyar?

Figyelt kérdés

Induljunk ki kezdésnek csak a "milyen nevet adjak a gyerekemnek" dologból.

Most is olvastam egy ilyen kérdést, de elég gyakori téma, hogy valaki különlegesebb nevet akar adni a gyerekének, mert neki az tetszik, és azonnal, mindenki lehurrogja, mert legyen inkább Kata vagy Júlia, illetve Béla vagy István.

Ez rettenetesen szánalmas. Nyilván nem arról beszélek, amikor valaki Gandalfnak meg Dömpinek akarja hívni a gyerekét, az se jó, de vannak gyönyörű hangzású, csak ritka, esetleg még el sem fogadott nevek. (ez meg a másik hülyeség, hogy listából kell választani a nevet... azért költözzek ki az USA-ba, hogy a gyerekem olyan nevet kapjon, amilyet én akarok, és ne is cikizzék érte egész életében?)


Minden, ami más, az rossz. Akinek nem inge, nem veszi magára, én ezt látom a környezetemben és az oldalon is.



2015. aug. 18. 21:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki látta azt a Simson család részt amibe Marge Bart nevén gondolkodott (ez egy visszaemlékezős rész volt)

Na és sorolta fel a neveket és Homer meg vele párhuzamosan azoknak a neveknek a gúnyneveit,és a Bartra nem tudott semmilyen gúnynevet ezért lett ez a neve :D

2015. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
*Szóval mindenkinek így kéne nevet választani :D
2015. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

A magyar tényleg nem elfogadó nép, de a névadást illetően speciel van némi igazság abban, amit mondtak. Indiában teljesen normális dolog Pillangónak vagy Fogaskeréknek nevezni a gyereket, ott ezen senki nem lepődik meg, nem jár hátránnyal.


Nálunk viszont nem ez a szokás, és egy Amalasunthát vagy Rodrigót nagy valószínűséggel fél életében csesztetni fognak a neve miatt, pláne az iskolában. Ha tehát jót akarsz a gyerekednek, TÉNYLEG az a jó megoldás, ha valami többé-kevésbé megszokott nevet választasz.

2015. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Nem csak a különlegesebb neveket tudja utálni egy gyerek, én pl. ismerek olyan Bélát, aki utálja a nevét. Pedig nem valami különleges neve van...
2015. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14. Meg kell találni az aranyközéputat
2015. aug. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
5: Ismerek egy Végh Bélát. :D
2015. aug. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, milyen nevet akart adni a kérdésben szereplő egyén?
2015. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Múltkor olvastam, hogy nem lehet a gyereknek azt a nevet adni, hogy Kazetta. Teljensen fel vagyok háborodva.
2015. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Ha gúnyolódnak az nem a név hibája hanem azoké akik gúnyolják. Ha nem a nevéért ,akkor majd másért fogják, mert jól tanul ,mert csendes,mert nagy az orra mert nincs ájfonja, bármiért..Meg kell tanulnia a gyereknek megvédenie magát a jogtalan támadások ellen,ez csak keményebbé teszi.


Az Eperke miért rosszabb mint az Alma vagy a Szilvia (szilva) ? Minden csoda 3 napig tart,felnőtt korában nem fognak csak egy kis ideig csodálkozni aztán megszokott lesz..

Aztán az mire jó ha mindenki "biztonsági" nevet ad a gyereknek ezért van egy óvodás csoportban 5 Hanna ..ami megint egy barom név mert pont az mint az Anna csak huhogva.

2015. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

19. Nekem van osztálytársam akit kizárólag a neve miatt basztatnak,és ne mondd, hogy ha nem a neve miatt bas.ztatnák akkor más miatt,mer egyszerre több miatt is lehet...csak egyszerűen olyan gyökér neve van....


És igazad van,akkor adjunk még egy támadási célpontot a gyereknek!

2015. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!