Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is feltűnt már, mennyir...

Másnak is feltűnt már, mennyire nem elfogadó nép a magyar?

Figyelt kérdés

Induljunk ki kezdésnek csak a "milyen nevet adjak a gyerekemnek" dologból.

Most is olvastam egy ilyen kérdést, de elég gyakori téma, hogy valaki különlegesebb nevet akar adni a gyerekének, mert neki az tetszik, és azonnal, mindenki lehurrogja, mert legyen inkább Kata vagy Júlia, illetve Béla vagy István.

Ez rettenetesen szánalmas. Nyilván nem arról beszélek, amikor valaki Gandalfnak meg Dömpinek akarja hívni a gyerekét, az se jó, de vannak gyönyörű hangzású, csak ritka, esetleg még el sem fogadott nevek. (ez meg a másik hülyeség, hogy listából kell választani a nevet... azért költözzek ki az USA-ba, hogy a gyerekem olyan nevet kapjon, amilyet én akarok, és ne is cikizzék érte egész életében?)


Minden, ami más, az rossz. Akinek nem inge, nem veszi magára, én ezt látom a környezetemben és az oldalon is.



2015. aug. 18. 21:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nem azért gúnyolják, mert olyan a neve, hanem mert hagyja. Én ismertem nem egy furcsa nevű embert akinek legfeljebb egyszer szóltak be a neve miatt de utána úgy kiosztotta az illetőt hogy nem állt meg a lábán. Meg kell tanítani a gyereket megvédeni magát.
2015. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
21. Na mert ő hagyja?De azon a tényen még mindig nem változtat, hogy plusz 1 támadási felület.
2015. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Van olyan különleges név ami jó, meg van olyan ami nem. Nekem pl elég különleges (család)nevem van. 2 család él ilyen névvel, a miénk, meg egy erdélyi család aki a holokauszt miatt vette fel. Ha bemutatkozom az emberek megjegyzik a nevem(pl egyszer bementem egy telefonszervizbe mert elromlott a telefonom. kb 3 év múlva újra be kellett mennem és emlékeztek rám.


De egy Eprecske, Alma stb szerintem sem túl jó név. Persze óvoda végéig jó meg aranyos, de utána nem fog túl sok jót kapni miatta, még becézni sem lehet őket úgy, hogy ne hangozzon gyerekesnek

2015. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

De az csak az egyik, hogy támadási felület, de amikor találkozol valakivel és elmondod a nved minden 2. embernek az a reakciója, hogy

-Mi?

-Mondd még egyszer.

-Ez egy név?

stb...Na ez is felemelő érzés tud lenni.

2015. aug. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ez nem támadási felület,ez csak egy név,amiről aki kapja nem tehet mellesleg. Aki buta és primitív és nem nevelik meg ,az gúnyolódik ilyenen. És had ne az ilyen emberek igényéhez igazítsuk az életünket.
2015. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ja és aki azzal jön hogy ő majd komoly üzletember lesz és akkor nem fog tetszeni a másik "komoly?" üzletembernek az ő neve..akkor megváltoztatja. 18 évesen még csak nem lesz olyan komoly üzletember ,megteheti. Szóval ha nem tetszik akkor nem kell Eperke néninek lenni.
2015. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
25. Csak hogy a gyerek nem maga válassza meg a közösségét az iskolába,és de,a név is lehet támadási felület,és minden iskolába van primitív bunkó paraszt gyerek.
2015. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ahhoz a két bunkóparaszthoz kell igazítani az életünket,szokásainkat és névválasztásunkat ,akikkel majd esetleg találkozik a gyerek,nehogy már beszóljon. Gratulálok a gyáva megalkuvó világnézetéhez itt sok embernek.Ha majd azért gúnyolják mert nincs iphone-ja akkor gyorsan veszünk egyet hitelre stb.Ha vörös lesz a haja és azért csúfolják akkor befestjük szőkére.. Írhatnám hogy ezért tart itt ez az ország, de nem teszem..
2015. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg így van, én úgy látom, mintha a magyar nép kb 80%-a ugyanolyan lenne és ezért ítélik el a bárminemű másságot. Kinézetet, öltözködést, sportot, célokat...mindent.
2015. okt. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
55%
Azzal hogy nem elfogadó,még nagyon szépen fogalmaztál!
2016. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!