Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nehezebb introvertált...

Miért nehezebb introvertált személyiségnek lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé introvertált ember vagyok, nincsenek sok ismerőseim, barátaim... Csendes és szerény típus vagyok. Sokszor álmodozom arról, hogy milyen jó lehet népszerűnek lenni, akinek sok barátai vannak, akivel mindig mindenki szeretne lenni, beszélgetni, találkozgatni, és valahogy mindig úgy érzem hogy ez az ember én nem lehetnék. Nem igazán tudok nyitni mások felé még ha szeretnék is. Annyira szeretnék megváltozni hogy egy kicsit nagyobb szám legyen, vagyis hogy tudjak kezdeményezni beszélegéseket. Ezt szerettem volna elérni igy gimnázium első évében is de nem sikerült, nem is igen barátkoznak velem a többiek. Úgy érzem ugyan ilyen rossz lesz a 2. év is. Ti hogy kezdenétek megváltozni? Tanácsok, tapasztalatok?

16/L



2015. aug. 18. 21:50
1 2 3
 21/25 szuperpocok ***** válasza:

A 6-ossal értek egyet, de nagyon.


Én nekem gyakran fut át az agyamon az, hogy ez az egész extrovertált, introvertált dolog egy marhaság.


Egyszerűen arról van szó, hogy ha olyan emberek vesznek körbe, akikkel nincs összhang, közös téma, akkor nyilvánvalóan nem leszel valami bőbeszédű.


Tisztában vagyok azzal, hogy a pszichológia tudománya komolyan foglalkozik a jelenséggel, de én ezt soha nem bonyolítottam agyon. Szerintem ez egy nagyon közegfüggő dolog.

2015. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én is zárkózott típus vagyok, de (már) nem érzem tehernek. Régebben sok gondom volt ennek elfogadásával de miután beláttam, hogy sokkal kényelmetlenebbül érezném magam sok ember társaságában megjátszva ezzel magamat, megnyugodtam.

Nincsen sok barátom, de az 1-2 igazi és azt hiszem ez a lényeg.

2015. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ha extrovertált akarsz lenni, nem vagy introvertált.
2015. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan azért akarsz megváltozni, hogy te legyél a suli királynője és mindenki a te barátod/barátnőd akarjon lenni? Hidd el, nem olyan jó az. Aki rengeteg emberrel jóban van, annak csak ritka esetekben vannak igaz barátai. Amikor bulizni kell, akkor mindenki vele akar lenni, de amikor arról van szó, hogy szüksége van valakire, aki meghallgatja a problémáit, azonnal hátat fordítanak ezek a barátok, mert csak addig vagy jó, amíg bulizni kellesz.

Szerintem egy introvertált embernek megvan az az előnye, hogy csak olyan embereket enged magához közel, akiben maradéktalanul megbízik és ebből kifolyólag kevés barátja van, de ezek igaz barátok. Egy extrovertált ember viszont szívesen beszélget bárkivel, ezért sokkal könnyebben alakít ki sok, felszínes kapcsolatot, de sokkal nehezebben teremt valódi, életre szóló barátságokat. Pont azért, mert a bőség zavarától nem tudja kiválasztani a megfelelő legjobb barátokat (persze akad olyan, akinek sikerül, de ez tényleg csak szerencsén múlik).

2015. szept. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Te nem vagy introvertált, hanem félénk extroverlált/extrovertált szociális fóbiával. Egy introvertált nem vágyik olyan dolgokra amijet írtál.
2018. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!