Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értessem meg magammal,...

Hogy értessem meg magammal, hogy ne költsek, csak mert megtehetem?

Figyelt kérdés

Jól állok anyagilag, először életemben, és eldöntöttem, hogy nem fogom eltapsolni, de nagyon nehezen megy. (400 ezer feletti összegyűjtött összegről van szó)

Egyrészt mert magam dolgozok meg érte, másrészt pedig majd valamire úgyis jó lesz még.

Megvan mindenem, ami elengedhetetlen az igényességhez, de akárhányszor bemegyek egy boltba pótolni, ami elfogyott, megnézek egy csomó más dolgot is, és meg akarom venni őket, holott nincs rájuk égető szükségem.

Ez leküzdhető valahogy?


Már alig tartok magamnál készpénzt, mert kártyáról nem szeretek vásárolni, így kisebb a késztetés. Próbáltam, hogy kitűzök magam elé célokat, pl hogy ha elegendő összegyűlik, elutazok Skóciába belőle, de ez se nagyon motivál.

(olyan 5-6 ezret szoktam meghagyni költőpénznek havonta, amiből csak a legszükségesebbeket veszem)


2015. szept. 29. 09:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Amiről tudod hogy kell, azt úgyis megveszed. A szükséges meg más témakör. Szövegértés ember...
2015. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!