Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogadnátok ezer milliárd...

Kizcar kérdése:

Elfogadnátok ezer milliárd forintot úgy, hogy cserébe egy jó embernek valahol a világban meg kellene halnia érte?

Figyelt kérdés

Nem tudjátok, hogy fiatalnak, idősnek, boldognak, boldogtalannak, fehérnek feketének, sárgának, barnának kellene meghalnia, a lényeg, hogy jóravaló lenne az illető, bárhol is van a Földön.

A pénzt csak magatokra és családotokra költhetnétek, semmiféle jótékonykodásra?


Szégyellem magam, de egy kicsit az igen felé húz a szívem.



2015. okt. 3. 14:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

Ha szabad felhasználású lenne, akkor igen.


De így nem.


Én pénzem, arra akarom költeni amire szeretném.

2015. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám.
2015. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
ha nem ismerném akkor igen,ez azért fontos mert ha az egyik családtag életébe kerül vagy esetleg barátéba akkor az elég nagy gond lenne.
2015. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kb generációkra megalapoznám a családom életét. De szerintem ennyi kitétellel amit így elmondtál nem fogadnám el.
2015. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
59%
Remélem, hogy nem.
2015. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Ha jótékonykodásra nem köthetném, akkor nem. Elég nagy családom van, de a büdös életben nem költenénk el annyi pénzt, cserébe élhetnénk rettegésben, hogy ki fog minket kirabolni :D

Inkább nem, pedig szeretem a drága dolgokat, de anyám jó embernek nevelt. Egyébként nem kell szégyellni magad, ha megfordul a fejedben az igen, ez természetes reakció.

2015. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még szinte mindenkivel jó voltam és segítettem másoknak. Cserébe semmi mást se kaptam az élettől, csak magányt és kudarcot.


A legnagyobb örömmel fogadnám el a pénzt, bár ezermilliárd forintot el se lehet költeni 5 generáció alatt se.

2015. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nem. viszonylag gazdag családba születtem, és egyáltalán nem tett boldoggá a pénz, amiért nem dolgoztam meg.
2015. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy hülye kérdés... De igen a váasz.

Valahol valakinek a világban... Naponta halnak meg rengetegen a világban, de az emberiség összességében csak szaporodik: ~7 miliárd ember él a földön. Olyanok vagyunk, mint a vírusok: csak szaporodunk, nem maradt természetes ellenségünk, szép lassan elpusztítjuk az élőhelyünket, ezzel együtt magunkat is.

Egyébként semmi szükségem ezer milliárd forintra, a nagy részét úgyis odaadnám jótékony célokra (micsoda hülye kikötés, hogy nem lehet. Ki tiltaná meg?).

Basszus, áruld el légyszi, hogy hogy jutnak ilyen kérdések eszedbe? Nagyon unatkozol? :)

Amúgy hozzáteszem, hogy a válaszommal ellentétben nem vagyok az a fajta ember, aki várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön, és arra sem várok, hogy majd egyszer valaki másnak a pénzéből gazdagodjak meg (tehát nem érdekelnek a gazdag pasik, örökség stb.). Arra koncentrálok, hogy saját kútfővel és munkával megteremtsem magamnak azokat a körülményeket, amelyekre vágyom.

23/L

2015. okt. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

19


Egyszerűen egyszer csak úgy eszembe ötlött pár hónapja ez a kérdés. És igen, csak magadra és a családodra költhetnéd, de egy jó embernek meg kellene hallnia cserébe akit 99,9 százalékban valószínűleg nem ismersz, mert a hét milliárd ember közül bárhol lehetne a Földön.

2015. okt. 4. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!