Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiúk miért nem szeretik a...

A fiúk miért nem szeretik a gyereket?

Figyelt kérdés
Ma volt egy "randink" egy fiúval és egy játszótér mellett mentünk pont el,ahol a kis 5-10 éves gyerekek futkostak meg szórakoztak.Valamiért megkérdeztem a sráctól,hogy "hát nem aranyosak"?Erre mondta,hogy nem szereti a kisgyereket,nagyon idegesítőek és fárasztóak.Kérdem tőle,hogy szerinte Ő nem volt ugyanilyen "idegesítő" gyerekkorában,erre mondta hogy Ő nem bírna ki egy ilyen kisgyerekkel egy napot sem ki.Lehet azért nem kedveli őket mert még fiatal(19 éves) és majd idővel megváltozik a véleménye?Fiúknál hogy van ez?Nincs bennük is meg ez a gyerekkedvelő "ösztön",vagy ez személyfüggő?
2015. okt. 3. 22:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Akkor kicsit megtöröm az egységet: 21/F vagyok, már rendelkezek egy pedagógiai asszisztensi OKJ-s szakmával és javában tervezgetem az óvodapedagógusi végzettség megszerzését is.

Óvóbácsi szeretnék lenni, gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Nyilván fiatal vagyok még ahhoz, hogy saját fiam/lányom legyen és minimum 27 éves korom előtt eszem ágában sincs gondolkodni ilyenen, de mint látható, a gyerekeket, mint lényeket kifejezetten szeretem. Pedig nem is vagyok az a tipikus érett alfahím-férfitípus, magamat is elég gyerekesnek tartom. Ennek ellenére (vagy talán épp ezért) már nagyon régóta megvan bennem a szándék, hogy gyerekekkel foglalkozzak.

Érdekes egyébként, hogy itt legtöbben a bölcsis és ovis korúakat rühellik a legjobban, pedig szerintem pont, hogy ez a legjobb időszak egy gyerek fejlődésében (legalábbis a felnőttek számára). Ekkor még formálható a személyisége, azaz rajtunk múlik, hogy olyan hisztiző, akaratos kis "görcsöt" nevelünk -e belőle, mint akitől annyira félnek a kommentelők.

Én manapság sokkal inkább viszolygok a 11-12 évesektől, ugyanis ez az a kor leginkább, amikor sokaknak már elkezd kinyílni a csipája. Persze nem általánosítok, tudom, hogy vannak rendes neveltetésű gyerkőcök is ebben a korszakban, de sajnos sokszor találkoztam már olyanokkal is, hogy csak lestem, mit meg nem engednek maguknak :O

2015. okt. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Régebben szeretem a gyerekeket, nekem is van kettő, már felnőttek, kirepültek.

De évekkel ezelőtt nyitottak mellettünk egy tornatermet, és ide jár 300 gyerek. Na, azóta nem szeretem őket. Hangosak, bedobják az udvarra a tornacipőt, papucsot, sapkát,és mindent. Aztán becsengetnek, adjuk vissza, mert a barátja heccből bedobta. Régebben visszaadtuk, ma már

nem. Így aztán félig van a kuka ilyen bedobált "kincsekkel."

Nem lehet általánosítani, nő vagyok, mégsem szeretem őket.

2015. okt. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
Ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki fiú vagy lány. Én 30 éves nő vagyok és nem szeretem a gyerekeket, ugyanabból az okból, amit te leírtál a 19 éves fiúról. De ismerek rengeteg férfit, aki pedig egyszerűen imádja a gyerekeket és el vannak olvadva minden kisbaba látványától. Szerintem ez egyszerűen az ember személyiségétől függ, nem a nemétől.
2015. okt. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi szeretnivaló van bennük? Egyrészt egyáltalán nem szépek, esetlen formátlan aránytalan magatehetetlen izék. Másrészt pl egy kiskutyával cicával ellentétben évekig maguk alá szarnak ,ön és közveszélyesek mert nulla életösztönnel rendelkeznek, és egész nap és éjszak taknya nyála összefolyva üvöltenek, nem hagyva egy perc nyugtot sem a környezetüknek. Állandóan azt kell lesni ,hogy éppen mi a bajuk, de elmondani nem tudják csak hisztiznek. Ha már tudnak mászni járni akkor meg folyamatosan azon vannak hogy magukban és környezetükben kárt tegyenek. Mivel kommunikálni se lehet velük, ezért felesleges a tiltás, mindent fizikailag kell eltenni az útjukból, egy ablak sem maradhat nyitva mert első dolguk lesz kiugrani a 8. emeletről ,vagy képesek meginni a ótvar rossz ízű mérgező takarítószereket is ,mert annyira buták mint a tök. Ezen mi szerethető van? És évekig ez megy ,nem 2-3 hónapig. Onnantól eláshatja magát egy ember, semmire nem lesz ideje, kialvatlan zombiként kodoroghat és ott ül a vállán tizensok évig a felelősség terhe.
2015. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak racionálisan gondolkodnak. Így nézve ,teljesen felesleges a gyerek, mert úgymond a fajunk nincs kihalás szélén,sőt borzalmasan túl van szaporodva, tehát a "fajfenntartás" felesleges.

Másrészt azért hogy öregkorunkban legyen ki bedugjon majd az elfekvőbe, ezért teljesen felesleges 20 évig szenvedni és pénzelni egy gyereket. Egyszerűen nem éri meg, se anyagilag se befektetett energia tekintetében.


Nők azok csakis érzelmileg közelítik meg és a hormonok kényszerítik őket a gyerekvállalásra. Ez olyan mint az éhség, ha ki vagy éhezve ,mindenhol kaját látsz és kívánsz,nem tudsz mit tenni. Ott az az érv hogy aranyos meg lehet szeretni,gügyörészni neki, meg addig is lefoglalja magát valamivel..

2015. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a gyerekeket. Pontosabban MÁS EMBER gyerekét, sajátot nagyon szeretnék majd. Más gyerekével az a baj, hogy rendkívül rossz tapasztalataim vannak a gyerekkoromból, kiközösítettek bántottak, megaláztak, csak azért, mert kisebb és gyengébb, voltam. Szerintem az emberi gonoszság és kegyetlenség átlagember szinten (tehát ha nem a bűnözőket nézzük) gyermekkorban tetőzik, mert ott még nincsenek ott a társadalmi korlátok, és az áldozatot sem védi a saját maga által felépített társadalmi státusz.
2015. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem akarlak még én is bántani, de ha te hagytad magad kiközösíteni, bántani és megalázni, akkor pontosan ugyanezt a viselkedésmintát fogod átadni a saját gyerekednek is. Egy visszahúzódó, kamaszkorát végigszenvedő, lelki sebekkel teli embert fogsz nevelni, ebbe gondolj bele. Nem tanultad meg kezelni az olyan helyzeteket, csak "kinőttél" belőlük, ezért nem fogsz tudni a gyerekednek sem jótanácsot adni.
2015. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A túrót nem fogok tudni neki jó tanácsot adni. Pontosan tudom mit kellett volna másként csinálni. Be kell törni a legnagyobb pofájú hülyegyerek orrát. Azt kell csinálni. Egy gyerek nem büntethető, mit kap, igazgatóit? Egy vicc az egész.

Én a gyerekemet arra fogom nevelni, hogy legyen jó ember, de ha primitív idióták csesztetik álljon ki magáért!

2015. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó, nem akarlak még én is bántani,"


Ez pedig rohadtul nem igaz. Nem tudsz rólam semmit, azt sem tudod milyen szülő leszek és változtam-e az évek alatt, csak szimplán bele akartál rúgni valakibe, és én könnyű, földön fekvő prédának tűntem. Arról sem volt lövésed sem, hogy milyen szülői elveket vallok.

Mindenesetre a gyerekemből semmi esetre sem akarok olyan embert nevelni, mint amilyen én vagyok.

2015. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
25%

22 éves vagyok és bírom a gyerekeket. Ismerősök öccsével/unokaöccsével is elvagyok.

22 évesen még nem akarok gyereket, mert fiatal vagyok és még az anyagi háttér sincs meg a dologhoz. + elég nehéz olyan nőt találni, aki képes normális anyává válni.


Aki pedig azt írja, hogy a gyerekek idegesítőek, az nem nézett még körül? :D A felnőttek sokkal rosszabbak. Egy gyerek olyan, amilyen a nevelése. Ha normálisan nevelik, nem idegesítő. Ha nem törődnek vele és csak nyűgnek érzik, akkor persze, hogy idegesítő lesz...

2015. okt. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!