Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik a pestiek, hogy...

Miért hiszik a pestiek, hogy ők a világ közepe?

Figyelt kérdés

Létezik nekik pest és a "vidék". Van aki az egész életét leéli egy betondzsungelben és teljesen semmibe veszi azt, aki végigtud nézni egy naplementét autózaj nélkül. Egy hellyel-közel felsöpört aluljárót tartanak szép látványnak, nem azt a földet, ahonnan a étel kerül a szájukba

Munkából adódóan sajnos naponta kell bemennem abba a koszfészekbe és ez a tulajdonság minden született pestiben ott van.


2015. okt. 6. 21:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

"Miért hiszik a pestiek, hogy ők a világ közepe?"

Fordítva is kérdezhetném, miért hiszi a vidéki hogy ő a világ közepe?


"Létezik nekik pest és a "vidék""

Mondja ezt a vidéki, "lebüdözpestiz" 1,5 millió embert...


"Van aki az egész életét leéli egy betondzsungelben és teljesen semmibe veszi azt, aki végigtud nézni egy naplementét autózaj nélkül."

1. Te most vettél semmibe 1,5 millió embert, és kvázi panelprolinak állítod be őket kollektíven.

2. Paneldzsungelek még a nagyobb vidéki városban is vannak, forgalmas utak ugyanúgy, akkor miről beszélünk?

3. Az autózaj meg olyan dolog, hogy egyutcás falucskában is lehet főút amin naponta kamionok száguldanak...


"Egy hellyel-közel felsöpört aluljárót tartanak szép látványnak, nem azt a földet, ahonnan a étel kerül a szájukba"

1. Gondolom te is csak a tv-ben láttad Pestet, tény hogy vannak szar, lepukkant részei, de melyik városnak nincsenek?

2. Ne kezdd már a "vidéki tartja el a büdös pestit" szöveget. A mai vidékiek 90%-a még kapát sem fogott a kezében, és legjobban mindig azok hangoztatják hogy "ők az eltartók" akik egy gyárban gyártanak gombot meg csipeszt.


"Munkából adódóan sajnos naponta kell bemennem abba a koszfészekbe és ez a tulajdonság minden született pestiben ott van."

1. Gondolom akkor szemellenzővel jársz és nem látsz tovább a 3-as metrónál.

2. Nagyon jó munkád lehet, ha te személyesen ismersz minden pestit.

2015. okt. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
8as. Miert is videki mas varos? Pont ezt monftam Az egesz orszag all nektek (kutyaszaros)pestbol es videkbol. Ennyi erovel amelikaban Lasvegas is videki varos, mert nem fovaros -.- ezzel a mondattal te pedig amugy 8millio embert sertesz verig, ahanysor kimondod/leirod.
2015. okt. 7. 05:33
 13/26 anonim ***** válasza:
57%

az ország nagyon fővàros központú, aránytalanul nagy, és aránytalanul sokan lakják az ország lakosságàhoz képest. más nagy városban közel sem élnek annyian. lásd Debrecen a 2.legnagyobb város, és 200E a lakossága.. tized annyi mint Budapesté.es még mennyien járnak Budapestre dolgozni...

annyira főváros központú, hogy bárhol kérdezek valamit a neten, vagy hirdetek valamit, egyből pesti boltokat ajánlanak, vagy Budapesti vevők irnak nekem, hogy melyik kerületben eladó.. pedig világosan ki szoktam írni, hogy melyik városban élek.. vagy olyan üzeneteket kapok, hogy vigyem fel pestre és megveszik..

engem ez idegesít,és hogy csomó jó bolt a többi városban nincs.

Budapesten nagyon kevesszer voltam, akkor is a zöld lampan mentem át gyalogoskent, és kis híjjàn elgazoltak. kicsit félek a várostól. még a nagy bevasarlo kozpontoktol is, fogalmam sincs hogy tud valaki ott eligazodni

2015. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, miért kell lenézni azt aki Pesten él?

Nem vagy te semmivel sem különb a naplementéddel, meg a szántóföldeddel.


A városi népek meglehetősen toleránsak, ellentétben veled.

2015. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Most tényleg az a jó ember, aki általánosít, aki ismeretlenül is ítéletet mond sok ezer emberről?


[link]

2015. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok.


Az általánosítás egy egészségesen gondolkodó embertől, távol áll.

Nem egy "vidéki" embertől hallottam már a következő gondolatot. Az otthonomhoz viszonyítva, mindenki vidéki.

Ez hasonló vita alap,mint például a paraszt és a suttyó kifejezés összemosása.Mert ugye, egy viselkedni nem tudó emberre mindkettőt rá aggatják.

Nekem panellakónak, azt mondta egy ízig vérig paraszt barátom! Én büszke vagyok, mert a földet művelem de nem vagyok suttyó. Azt mondom le az előítéletekkel, és az általánosítással.Mindenhol laknak jó és rossz emberek.

2015. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

Vidéken azért van kevesebb kutyaszar, mert kevesebbet sétáltatják a kutyát, így az udvarra kakál.

Amúgy meg nem betondzsungel, én pl. kertvárosban lakok Budapesten.

2015. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Én Budapest mellett élek egy kisebb városban, de napi szinten bejárok. És bizony imádom a fővárost, ha tehetem, szeretnék majd ide költözni. Ahol lakom, ott a szórakozási lehetőség kocsmákból és diszkókból áll, azok is csak hétvégén vannak sokáig nyitva. Budapesten ellenben a hét bármelyik részén, a nap bármelyik szakaszában el lehet menni szórakozni, vannak nagyon érdekes helyek, mindenki találhat magának tetsző elfoglatságot. Sok a bunkó és a proli, de ez mindenhol így van. Sok a kedves, segítőkész, érdekes ember is. Szép dolog a naplemente meg a szántóföld, de hagyjuk már a vidéki idillt, az sem egy Mikszáth novella. Vidéken sokkal kevesebb lehetősége van az embernek, kocsmán kívül más közösségi hely, kevesebb az egyetem, alig lehet munkát találni, semmiből nincs akkora választék. (Itt most természetesen a kisebb városokról, falvakról beszélek, nem a nagyvárosokról, mint pl. Debrecen vagy Pécs.) A vidékiek között több az alacsony iskolai végzettségű, a munkanélküli, a szenvedélybeteg, az alacsony életszínvonalon élő, arányaiban kevesebbet keresnek. Ezeket minden statisztika megmondhatja. Csúnya dolog ezt így kimondani, de sokkal nagyobb esélyjel lehet boldogulni egy nagyvárosban, mint vidéken. Te komolyan az aluljárókat veszed csak észre egész Budapestből? Vak vagy, vagy hülye?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Sokat voltam külföldön, Németországban, Angliában Franciaországban, Spanyolországban. Párizs, London, Barcelona, München, Berlin, Hamburg, gyönyörűek. De elfogultás nélkül mondom, hogy Budapest szerintem szebb. Sok külföldi barátom van, franciák, arabok, mexikóiak, görögök, németek, angolok, mindenfélék. Mindegyik oda meg vissza van Budapesttől. Imádják. [link]

A legtöbb barátom született pesti, sokan laknak panelban. De képzeld, nem nézik le a vidékieket, a legtöbbnek vannak vidéki rokonai, szoktak járni hozzájuk, pontosan tudják, hogy néz ki egy disznóvágás, vagy milyen egy jó házipálinka. Szerinted aki panélban él, az ki sem teszi a lakótelepről a lábát egész életében? Mellesleg a panel tetejéről végignézett naplemete is tud gyönyörű lenni...

2015. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
2015. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
19: Minden szava arany :D.
2015. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!