Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyilvános WC-knél miért nem...

Nyilvános WC-knél miért nem kopognak? Jobb rátörni az ajtót valakire?

Figyelt kérdés

a héten a debreceni Tesco mosdòjàban voltam úgy 2percig. 3x próbálták ràmnyitni közben az ajtót. kicsit felhàborított.. barlangban nőttek fel, és medvék neveték fel az ilyen embereket? sztem alap, hogy akár otthon, akar nyilvános helyen vagyunk, kopogunk, ha nem tudjuk hogy vannak - e bent.

amikor kijottem a mosdóbol, pedig láttam, hogy az ajtón a kis jel mutatja is, hogyha vannak bent, akkor piros... komolyan ennyire idióták az emberek? és ha nem lett volna a zár rajta az ajtón, akkor tényleg rám is nyitottak volna... igy csak feszegették az ajtót... persze szóltam hogy vannak... mind a 3x...3 különböző ember volt gondolom


2015. okt. 9. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Akinek sürgős a dolga és sietve megy az nem figyeli a kis piros jelet az ajtón hogy foglalt és hitelen akar berontani oda. De sokan tényleg nem ismerik a kopogást sajnos, bár igényesebb helyeken, éttermekbe meg kórházakban tudtak kopogni az emberek. Én mindig kopogok, igaz egyszer megesett hogy elvoltam gondolkozva, nem is figyeltem és valakire sikerült rányitnom.
2015. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Azt gondoljak, ha vannak bent, ugyia be van zarva. De megprobaljak kinyitni, hatha valaki csak becsukta,miutan elment.
2015. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Mért kéne kopogni? Vagy üres a fülke és be tud menni, vagy be van zárva általad az ajtó, tehát fizikailag lehetetlen, hogy rádtörjenek. Mért zavar az, hogy lenyomódik a kilincs?
2015. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó: Igen is zavaró! Főleg, ha tényleg nem lehet becsukni az ajtót.. Szerintem is illem, hogy ha "ismeretlen helyre" megyek mosdóba, bekopogok!
2015. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

azert mert nem mindenhol lehet bezarni az ajtot

és szerintem civilizált emberek tudnak kopogni. az ōstulkok meg neki esnek feszegetni az ajtót.

és igenis zavaró..

2015. okt. 9. 10:18
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Alapesetben egy rendezett helyen lévő nyilvános vécén van retesz, és nem abból kell kiindulni, hogy nincs. Nem értem, mi a probléma azzal, hogy lenyomódik a kilincs. Semmiféle rátörésről nincs szó.
2015. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Gondolhatod mennyi tahó van, se lát se hall, csak megy mint egy ösztönlény. Piros jelzés? Az mi?! Azt fel kell ismerni, értelmezni, ahhoz agy kell. Túl sokat kérsz. Alkalmazkodj. Szólj ki hogy szarok bzmg.
2015. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Én szoktam kopogni, de ennek ellenére valamennyire megértem azokat, akik nem. Főleg, ha sietős a dolog. :D

Ha kopogsz, sokszor a bent lévőnek fogalma sincs, hogy azon az ajtón vagy a mellette lévők egyikén kopogtak. Kikiabálsz, hogy foglalt és kiderül, hogy amin kopogtak, az végig üres... érted. :D

A másik, hogy a zár valóban jelzi, ha zárva van. De az esetek nagy részében ezek hamar elromlanak és beragadnak valamelyik színnél. Ha megtorpansz a piros jelzésnél, lehet le... a bokád, addig vársz feleslegesen. Ha meg kopogsz emiatt, jön az előző pont. :D

Szóval engem különösebben nem zavar, ha rám próbálnak törni. Azt viszont sose értem meg, miért kell belesni a kulcslyukon, az ajtó és a keret közti résen vagy az ajtó alatt - és nem csak annyira, hogy lát-e cipőt vagy sem. :D

2015. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Van egy ilyen beteg manusz, aki azzal szórakozik, hogy direkt nem zárja be a vécéajtót és amikor valaki benyit, akkor ráordít valami teljesen érthetetlen artikulálatlan szöveget halandzsa nyelven. Már jó párszor találkoztam vele.
2015. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Most nem azért, de....azért pontoztok le, mert válaszolok a kérdésre??? mert elmondom, hogy állnak hozzá?? Mert nem azt mondom, amit többiek, hanem másik látószöget? Mert nem szidtam senkit mellé, hanem írtam egy egyszerű mondatot??



hát köszönöm :D

2015. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!