Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Focirajongó emberek, drukkerek...

Focirajongó emberek, drukkerek = buták? Általánosítás, de vajon van alapja?

Figyelt kérdés

A barátok, ismerősök között nagyjából felmértem, hogy kik drukkolnak focicsapatoknak, szurkolók, neten/tévében meccset néző férfiakról van szó.


15 ilyen embert ismerek nagyjából 100-120 ismerősből (mind férfi, most csak róluk van szó). 22-55 év közötti emberek.


Ahogy tudom, egyikük sem rendelkezik érettséginél magasabb végzettséggel, sőt, legtöbbjük fizikai munkát végez. (Abba most ne menjünk bele, hogy a továbbtanulás nem fokmérője az intellektusnak! Tudom jól, de lehet köze hozzá azért...:) ) Továbbá - egyikükről sem mondanám azt, hogy különösebben eszes lenne..


Nekem speciel nincs bajom a focirajongókkal, maximum különcnek tartom őket, de lesokkolt ez a rögtönzött felmérés. Én pl nem tévézem, nem nézek közvetítéseket, nem köt le a sport bámulása.


Nyugtassatok meg, hogy a fenti, kérdésben szereplő általánosításnak nincs valóságalapja!


2015. okt. 9. 19:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Te aztán jártas vagy benne, mit ne mondjak. :D

Én is szurkolok egy focicsapatnak és képzeld, nem azért, mert ostoba lennék meg azért, mert megyek a többiek után. Sőt, ismerőseim körében egyedül rajongok értük. Azt meg már ne te határozd meg, hogy mi felesleges egy ember életében vagy mi nem.

2015. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ok. Nem érdekel.
2015. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%
Ostoba sztereotípia. Azért elég sok kivétel van. :)
2015. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

Igen, van alapja.

Gyerekkoromból, akik nagy fociőrültek voltak, most nézegetve, mire jutottak, nem nagyon értek el semmit.

De ha gondolom csak bölcsészekből álló emberek lennének drukkerek, nem valószínű, hogy szétvernének maguk körül mindent a tömegközlekedési járműveken, meg olyan stílusban kommunikálnának, mint tegnap egy sutyerák brigád a vonaton.

Elátkoztam a napot, hogy szerelőnél van az autóm...

2016. máj. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"De ha gondolom csak bölcsészekből álló emberek lennének drukkerek, nem valószínű, hogy szétvernének maguk körül mindent a tömegközlekedési járműveken, meg olyan stílusban kommunikálnának, mint tegnap egy sutyerák brigád a vonaton."


Olyan viccesek vagytok. Ha azt mondják nektek focidrukker, akkor mindjárt arra gondoltok, hogy stadionokat vernek szét meg verekednek a másik fél szurkolótáborával. De miért???? Miért kell általánosítani? Most mondjam azt rád, hogy egy 40 kilós irodakukac vagy aki még tömegközlekedéssel sem mer éjszaka utazni mert az első társaság láttán összecsinálja magát? Mert kb annyit tudok rólad, mint te a szurkolókról, meg erről az egészről. Meg most én is általánosítsam le az irodistákat, hogy mindegyik vézna kislány és közük sincs a férfiassághoz? Nem teszem mert baromság, ahogy az is, hogy focidrukker vagy rajongó = minden meccsen részegen balhézó idióta.

2016. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
Egy kivételt ismerek, a régi etika tanárom. Egy iszonyatosan művelt személy volt, minden napját olvasással töltötte, mindenre volt egy frappáns szólása/idézete, és nagyszerűen beszélte a magyar nyelvet... ezt úgy kell érteni, hogy nem emberi szinten tudta kifejezni magát. Emellett Manchester rajongó volt, aki (nem primitív módon) szidta az ellene lévőket. :)
2017. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
Primitívek, - nem buták! Már az is egy mutató, hogy fizetnek azért, amit ma Magyarországon "labdarúgásnak" becéznek. Ezért a teljesítményért a játékosoknak kellene fizetniük, amiért bárki is áldoz rájuk a szabadidejéből. De fizessenek csak a "szurkolók", - így sem a játékért utazzák át néha a fél országot, sokkal inkább a balhéért. Szemmel láthatóan élvezik, amikor az utcai sikoltozásuk alkalmával sikerül megbotránkoztatniuk jó pár embert és elégedettek, ha a rendőrök is megfelelő számban vannak jelen csak azért, mert nem normálisak. Primitívek!
2017. aug. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Teljesen nem lehet általánosítani. A fociban a fizikai teljesítmény mellett van stratégia: ha valaki ezt figyeli benne, az messzemenőkig értelmes lehet. Ellenben aki azért jár meccsre, hogy törni-zúzni, ordítani, rendőrökkel verekedni, szemetelni és eközben valamilyen falkaszellemet megélni lehessen, annak többnyire tényleg annyi esze van, mint egy vödör xarnak.
2018. nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A műveltség nem feltétlenül jelent egyet az intelligenciával. Vannak, egyre többen, akiket nem érdekel az oklevelek hajhászása és a diákhitelben fulladás (talán pont azért mert elég intelligensek hogy átlássanak a lehúzáson ha látnak egyet). Megint másoknak meg így alakult mert nem engedhették meg maguknak.

Valakit a hobbija alapján megítélni pedig felszínes dolog.

2020. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!