Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem a gazdag embereke...

Nem szeretem a gazdag embereket. Irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Főleg a gazdag szülők gyerekeit,akik évente többször is elmennek külföldre és a facebook-ra telerakják az ott készült fotókat.

A kézből nem hiányozhat a legújabb Iphone.

Volt egy régi "haverom",na jó ismerősöm akinek az apja dúsgazdag faszi volt. A gyerekének mindent megvett: Quad,autó,ház,külföldi utak.

A srác most 21 évesen több diszkót is üzemeltet és lenézi a szegényeket. Többször is a saját fülemmel hallottam.

A szüleim és a nagyszüleim is keményen dolgoztak,mégse vet minket szét a pénz.

Tudom,hogy rengeteg embernek még rosszabb a sorsa.

Anyagi és egészségügyi szempontból is.

De azért néha sz*r érzés az ilyen gazdag szülők gyerekeivel összetalálkozni.

Akkor irigy vagyok?


2015. okt. 30. 19:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, teljesen normális.
2015. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem te vagy irígy, hanem a gazdag általában, aki fukar.

Ritka, ha tisztességesen lett gazdag valaki - de ha adott esetben úgy látszik, mintha tiszteségesen érte volna ez az illető, az bár lehetséges, de addig lehet visszagöngyölni a szálakat az ősein, amíg

legalább egy csalót / leigázót / agresszívet / tolvajt, stb nem találunk.


Másik eset: psuzta szerencse. De ez a ritkább eset.


Ha valaki az ősei negatívuma miatt tudott gazdaggá válni (pl lett tőkéje önerőből meggazdagodni), akkor bár önmagát nem hibáztathatja, amennyiben természetes számára, hogy támogatjaa a szegényeket, messzemenően, és teljes odaadásal él másokért.


Érdekes módon sokkal több a szegények között az együttérzeő, odaadó érzelmű és cselekedetű, míg a gazdagok között alig akad ténylegesen odaadó, önzetlen ember. Már önmangában ez elgondolkodtató.


Szintiszta logika alapján vezettem le gondolatmenetem. A legkényelmesebb, legprimitívebb, alaptalan önvédelmek egyike, amikor irígységgel vádolják az embert ezért a gondolatmenetért.

2015. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Nem vagy irigy csak undorodsz a beképzelt gazdag kölyköktől ami tök normális, az ostoba nyalós hülyéknek szokott erre a reakciója lenni az "AKKOR IRIGY VAGY K*CSÖG!" ,egy normális ember általában lenézi azt aki a szülei pénzével menőzik, de ha minden gazdag irritál akkor egy kicsit irigy vagy a GAZDAGOKRA, persze mindenki gazdag szeretne lenni de ha csak rájuk vagy irigy az nem azt jelenti hogy jellemelemed az irigység.
2015. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Te félreérted a saját dolgodat. Te azokat nézed, le akik felvágnak, nagyzolnak a szüleik pénzével (ami hozzáteszem a szüleiké, nem az övéké) és azt hiszik hogy azért mert ők egy nyikkantásra megkapják az új iphonet már többek másoknál. Ők aztán, amikor már nem tartják el őket, bajban lesznek és lesüllyednek azok közé akiket ma annyira lenéznek.


De például mondjuk te ezen elv alapján például nem szereted a, most mondok valamit, a Lionel Messit? Ő is gazdag. De ő ezt rengeteg munkával, alázattal és szenvedéssel érte el, és feltette erre az életét. Ez a másik pólus. Tehát gazdag és gazdag, vagy magát gazdagnak tituláló, valójában semmi pénzel nem rendelkezők között ne vonjunk párhuzamot.

2015. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem minden gazdagra vagyok irigy.

Az önerőből lett milliomosokat mindig megcsodálom,de azok az emberek rengeteget is tettek a gazdagságukért.

Azokat nem szeretem akik a szülők pénzén vagánykodnak és ha már következő évben nincs meg a legújabb Phone,akkor csicska vagy.

2015. okt. 30. 20:14
 6/24 A kérdező kommentje:

Ha egy gazdag hólyagot kell említenem,akkor ott van berki krisztián (kisbetűvel).

Ő állítólag a Fradi pénzét csapolta meg.

Ma azt nyilatkozta a tv-ben,hogy ő már tökéletes és minden ember rá akar hasonlítani.

Valami garázsba van a lakcíme (komolyan!) és aranytömböt vesz,valamit több tízmillió autókat.

Szóval arra már zsidó,hogy az adóhatóság felé bejelentse a lakcímét (is),de arra nem,hogy vegyen egy terepjárót 40 millióért.

Gondolom rengeteg vállalkozó csinálja ezt az országban. Én ezeket nem szeretem.

2015. okt. 30. 20:19
 7/24 anonim ***** válasza:

"Érdekes módon sokkal több a szegények között az együttérzeő, odaadó érzelmű és cselekedetű, míg a gazdagok között alig akad ténylegesen odaadó, önzetlen ember."

Hát mert arányaiban 10 ezerszer több a szegény mint a gazdag. De azért a szegény emberek többségét sem kell félteni ha rosszindulatról van szó...


De akárhogy nézzük, mindig is ellentét lesz a szegény és gazdag ember között. Más a "mozgásterük", másak a lehetőségeik, és alapvetően mindenkiben kialakul előbb utóbb egy negatív érzés a másikkal szemben. Szerintem alapvetően ott van a gond, hogy mindenki a másikkal foglalkozik, ahelyett hogy a saját lehetőségeit nézné, saját céljait keresné.


Ettől függetlenül tény hogy szarul esik az embernek gazdag embert látni. Nekem ilyen volt, mikor a kis 10 ezres tescos biciklimmel állok a pirosnál, és előttem megy el egy max 18-20 éves lány-srác páros egy vadonatúj porsche-vel...De hát ez van, attól hogy őket köcsögözöm, én nem leszek előrébb, neki viszont pont ugyanolyan király lesz.

2015. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%
Lionel Messi mióta tisztességes? Mióta tisztességes bárki, aki a hobbijának élve gazdagszik meg? Nem muszáj velem egyetérteni, de úgy gondolom tisztességes meggazdagodás nem létezik.
2015. okt. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Hát komám, csináld a Messi után. Vagy Roger Federer után, vagy bárki más ilyen után. És akkor rájössz hogy azok a pénzek, amiket a Messik meg a Sharapovák és hasonlók kaszálnak, annak minden centjéért vért pisálnak. Az hogy te ennek a világnak nem vagy tagja, és fogalmad nincs arról, hogy ezekben mekkora meló van, akkor te is csak a kisttílűek táborát szaporítod.


Csináld meg egyszer egy profi teniszező egy napi edzését. Ha a hatodát el tudod végezni annak a napi munkának, már akkor látni fogod hogy a pénz jöhet tisztességesen is azoknak, akik ezért keményen megdolgoznak.

2015. okt. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Szóval, ha beállok egy szerzetesrendhez és eléggé önsanyargatom magam, akkor én is megérdemelnék néhány milliós juttatást? Senki nem kérte meg rá hogy focizzon, leszámítva azt a néhány nacionalistát leszámítva, akik nem bírják ki, hogy egy hónapig ne legyenek valakire büszkék, semmilyen hasznos tevékenységet nem folytat a társadalom számára, megintcsak leszámítva a büszkeséget.
2015. okt. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!