Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem a gazdag embereke...

Nem szeretem a gazdag embereket. Irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Főleg a gazdag szülők gyerekeit,akik évente többször is elmennek külföldre és a facebook-ra telerakják az ott készült fotókat.

A kézből nem hiányozhat a legújabb Iphone.

Volt egy régi "haverom",na jó ismerősöm akinek az apja dúsgazdag faszi volt. A gyerekének mindent megvett: Quad,autó,ház,külföldi utak.

A srác most 21 évesen több diszkót is üzemeltet és lenézi a szegényeket. Többször is a saját fülemmel hallottam.

A szüleim és a nagyszüleim is keményen dolgoztak,mégse vet minket szét a pénz.

Tudom,hogy rengeteg embernek még rosszabb a sorsa.

Anyagi és egészségügyi szempontból is.

De azért néha sz*r érzés az ilyen gazdag szülők gyerekeivel összetalálkozni.

Akkor irigy vagyok?


2015. okt. 30. 19:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem alapvetően ott van a gond, hogy mindenki a másikkal foglalkozik, ahelyett hogy a saját lehetőségeit nézné, saját céljait keresné."


Ott a pont.


Nem értem, kérdező, téged miért érint, hogy valaki más dúsgazdag, akárhogy is. Szerintem te sem tudod. Az általad példaként felhozott srác például lehet, hogy szerinted gazdag, de a Rothschild dinasztiához képest mindketten egyforma pórnép vagytok, az ő vagyonukat matematikusok sem tudják felbecsülni.


Szóval értelmetlen ez a gazdag-szegény csoportosítás, mert egy ember kivételével mindenkinél van gazdagabb. :D

2015. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Az előzővel nem teljesen értek egyet. A legtöbb gazdag ember NEM tisztességes módon vált azzá. És ez társadalmi probléma.


Foglalkozni kell társadalmi problémákkal! Ez részemről NEM irígység kérdése!


Hosszan ki tudnám fejteni álláspontom, de nincs kedvem hozzá, csak az időmet fecsérelném. Pedig logikailag alá tudnám támasztani, hogy fontos dolog a gazdagsággal mint társadalmi probélmával foglalkozni.


Kényelmesebb ócsárolni a valódi hippi szellemet, sokat ezt teszik. Én viszont egyenlőség párti vagyok.


Soha nem akarok meggazdagodni. Ha lenne rá lehetőségem , bár élnék evvel, de csakis azért, h ne csak az utódaim élhessenek nélkülözéstől mentesen, de másokat is segíthessek ezáltal (ezátal is).


SOKAN: MÁSOK ROVÁSÁRA gazgadszamnak meg. Ennek mi értelme??


Az emberiség egy agyament fekély a bolygón...


Mások rovására él a gazdagok jó része, a pénzét hülyeségekre, meg mások csicskáztásra használja, ahelyett, hogy egyenlőség teremtésre alkalmazná a gazdagságát...


Tisztelet a kivételnek.

2015. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%

"Hát mert arányaiban 10 ezerszer több a szegény mint a gazdag. De azért a szegény emberek többségét sem kell félteni ha rosszindulatról van szó... "


Nem igazán értek egyet evvel sem. Talán nem pontosan fogalmaztam azon soraimban, amire ezt reagáltad. Akkor most megteszem:

ARÁNYAIBAN én magam többszegénytől tapsztalom hogy a kevésből, amijük van, abból is ad sok szegény ember! Tehát nagyobb ARÁNYBAN jellemző a szegények között, legalábbis ahol én látom a szegények hozzáállását. Persze van sok zsugori is közöttük. De arányában nagyobbrészt adakozóbb szegény embereket láttam életem során.


A gazdagok között kevesebb százalékukra (kisebb arányukra) mondható el ugyanezt. De JÓÓÓÓVAL kisebb arányukra...


Magyarán a szegények között arányával jóval jellemzőbb a szociális érzékenység, mint a gazdagok körében.


És ez annyiból abszurd, h pont a gazdagnak volna LEHETŐSÉGE miből adni!! Mégis a szegények között nagyobb arányban jellemző ez, tehát azoktól, akiknek sokkal szűkösebbek erre a lehetőségeik!!


Miféle ember a legtöbb gazdag?? Undorító, zsugori, hatalmaskodó, uralkodó jellem a legtöbbje! Odavet némi alamizsnát, azt is pökhendiségből, "oszt' eeeeee van" intézve részéről!


Ez nem irigység a részemről. Ez jogos kritika!

2015. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

"SOKAN: MÁSOK ROVÁSÁRA gazgadszamnak meg. Ennek mi értelme??"


Minthogy a bolygó erőforrásai korlátozottak, ezért az, hogy te megiszol egy pohár vizet, azt is mások rovására teszed, mert így azt a pohár vizet más már nem tudja meginni.


Akik szerinted "nem tisztességesen" gazdagodtak meg, valóban mások jóhiszeműségét, tudatlanságát vagy bárminemű egyéb hiányosságát használták ki. Ám véleményem szerint pont ezért érdemelték ki azt, hogy több jusson nekik, mint a többieknek, akikkel szemben sikerült előnyhöz jutnia. Természetes kiválasztódás. Ez az értelme ennek.

2015. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%

"Ám véleményem szerint pont ezért érdemelték ki azt, hogy több jusson nekik, mint a többieknek, akikkel szemben sikerült előnyhöz jutnia. Természetes kiválasztódás. Ez az értelme ennek."


Nekem erről a szociáldarwinizmus jut eszembe. Még a végén eljutunk az eugenikáig meg a fajelméletekig? De ha feltételeznénk, hogy tényleg kevesebbet érdemel, aki becsapható, akkor se lenne igazad, mert messze nem az alapján lesz gazdag az ember, hogy mennyire okos vagy rátermett.


Egyetértek azzal, aki szerinte a gazdagok nem becsületesen lettek gazdagok, és nem adakoznak elég jószándékúan, de véleményem szerint nem tisztelet a kivételnek, mivel nincs kivétel. Amíg valakinek a jövedelme egymillió forint felett van adakozásokkal, addig ne mondja nekem azt, hogy de mellette hárommillióval meg segített a szegényeken.

2015. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg valakinek a jövedelme egymillió forint felett van adakozásokkal, addig ne mondja nekem azt, hogy de mellette hárommillióval meg segített a szegényeken."


Mert mi a baj azzal hogy 1 millió felett van a jövedelme?

2015. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
19%

Most komolyan ezt kell elmagyaráznom? Az emberek állandóan azon nyafognak, hogy milyen rosszak a politikusok, mert lopnak, csalnak, hazudnak, közben ezen az oldalon az derül ki, hogy sokak szerint még meg is érdemlik a pénzt, hiszen ők csak meglopták a meglophatót, becsapták a becsaphatót.


De akkor elmondom mi a baj azzal, ha valakinek több a havi jövedelme, mint egymillió. Az, hogy az emberektől vette el, és, hogy nem ad az embereknek belőle.

2015. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%

A berkinek semmije sincs! Rá ne irígykedj! Egy kamu az egész ember, a ruhái is hamisítványok! Amit a tv-ben láttál, mind kamu volt, az aranyrúd is, az autók is pl! Nyaralásra meg csak össze tudta rakni a kis pénzét, amit azzal a szenny műsorral keresett!


Nézd azokat az embereket, akik valami olyat csináltak, olyat alkottak, amivel meggazdagodtak! Motiváljanak! Mindenki előtt ott a lehetőség, élni kell vele! De ilyenkor jönnek általában a kifogások! :)


Gazdag szülők gyerekei? Több ilyet láttam, ha a szülő elengedi a kezét lecsúszik, azt sem tudja mit kezdjen magával! Vagy elherdál mindent, és ennyi volt...

2015. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
41%

"Az, hogy az emberektől vette el, és, hogy nem ad az embereknek belőle."

Messze nem azt jelenti hogy az "emberektől vette el". Ha vállalkozó valaki, akkor simán lehet több 1 milliós is a havi bevétele, amiből rengeteget visszaforgat a vállalkozása fejlesztésébe.


Másrészt szép és jó dolog adni, de miért lenne igazságosabb szétosztani valaki munkával megkeresett pénzét olyanok között, akik nem tettek érte? Akárhogy nézzük, egyszer élünk, miért akarna bárki "átlagos" életet élni, csak hogy mások élhessenek az ő pénzén?

2015. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%

Mi az, hogy megdolgozott a pénzéért? Éppen azt mondom, hogy nem dolgozott meg a pénzéért. Az, hogy valakinek van is pénze és dolgozott is, az nem azt jelenti, hogy a pénzt a munkával szerezte.


De ahogy látom az egész kérdést rosszul közelíted meg. Ha jól értettelek szerinted azért jár sok pénz a Microsoft fejlesztőinek, mert felismerték, hogy a mai világba csak számítógéppel lehet versenyképesnek lenni, ezért sokan majd Windowst vesznek. Ezek szerint szerinted annak jár sok pénz, aki felismeri hogyan lehet sok pénzt szerezni.


Visszatérve az első bekezdésemre, ha meg akarom válaszolni magamat, akkor a te szemszögedből valahogy úgy tudnám, hogy a munka és a jövedelem mértékének etalonja a sok pénzt szerző munka. Szerintem ez kifejezetten rossz világnézet, nem etalon a Windows programozás.

2015. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!