Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szól rá a gyerekére?...

Miért nem szól rá a gyerekére? Ti mit mondtatok volna?

Figyelt kérdés

Ma délután a buszon felszállt egy család, anyuka, apuka, 3 gyerek. Ránézésre is olyan tipikus semmirekellők, segélyen élők, kultúra nulla.. (de nem romák voltak)

Egy fiú, kb 10 éves lehetett, hangosan elkezdett ócsárolni engem, hogy milyen gebe vagyok, milyen ronda a fejem, stb. Anyuka röhögött rajta.


Az egész busz engem nézett, megalázott mindenki előtt egy kis takony. Nem tudtam mit mondjak, elvégre ott voltak a szülők.


Ti mit mondtatok volna? Már ilyen idősen azt hiszi, hogy ilyet megtehet, milyen ember lesz ebből?


2015. nov. 3. 23:14
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy , kedves Kérdező, az is lehet hogy túl érzékeny vagy... De azt azért senkivel se akard elhitetni, hogy naponta 12 óra fizikai munkát végzel, ez már túl kamus hangvételű, "világhőse" című fejezet :)
2015. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Én egy 22 éves nő vagyok. A leülés kérdéséhez: tisztában vagyok vele, mit diktál az illem, de nem értek egyet vele. A gyereknek is nehéz (nagyon nehéz tud lenni a hátitáska), a felnőttnek is, mert munkában gürizett, az idősnek is, mert már idős. Én gyerekkorom óta olyan gerinc- és csontbetegségben szenvedek, ami nem látszik rajtam, de meg volt mondva 12 évesen, hogy nagyon nehéz lesz majd kihordanom egy gyereket, valamint hogy kezdeni kell valamit a lábammal, mert 30 éves koromra tönkremehet teljesen. Ebből SEMMI nem látszik rajtam. Az se, hogy mennyire nehéz a táskám, hogy könyvtári könyveket cipelek-e, az se,hogy általános iskolás koromban sokszor műanyag fűzőben (korzettben) jártam iskolába, de rávettem a ruhát, és kidörzsölt és nem lehetett rá feltenni a táskát, és fájt mindenem. Ez egy eset a sok közül, de a lényeg, hogy mindenki lehet fáradt, kortól függetlenül. Nem azt mondom, hogy senki ne adja át a helyet az idős néniknek, illetve a terhes nőknek, mert természetesen ez a legjobb megoldás. Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy az puszta találgatás, hogy ki bírja jobban, és nem mindig egyértelmű. Apámnak ínszalagszakadása volt, mai napig kijár egy csont a lábában, de nem mondnátok meg, hogy elmúlt 60. A bátyámnak fémkapcsok tartják a tüdejét, pedig soha életében nem cigarettázott. Ezer és ezer betegsége van mindenkinek, meg baja, akinek meg semmi komoly baja, annak meg aktuálisan épp nehéz napja van stb. A terhes nőknek, törött lábú embereknek, olyan időseknek, akiken látszik, hogy tényleg rászorulnak, átadom a helyem, de mivel komoly problémák vannak a lábammal, fáj, és rosszul nőttek a csontok, nem állok fel minden 6 évesnek, meg olyan néniknek, akik azért úgy el-elvannak állva. Én osztálykiránduláson kértem az osztályomat, hogy valaki adja már át a helyet, végül a földön ültünk a héven a szintén lábproblémával rendelkező barátnőmmel. Hát ez van. Nem lehet megtippelni, illetve nem könnyű, hogy ki kinek adja át a helyet.


A válasz a kérdésre: én is ezt tettem volna: semmit. A többiek nem téged néztek, hanem a gyereket, illetve a családot, mindenki tudta, hogy ők a primitívek, hidd el. Ettől még persze nyilván zavaró, de úgy, hogy ott vannak a szülők, nem szóltam volna be. Sajnos ilyesmi előfordul.

2015. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Komolyan ebbe a szekcióba csak lelki sérültek irnak? Csak nézek nagyokat!
2015. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Nő vagyok.


A család többi tagja leült, anyuka, apuka is.


És igen, napi 12 órában fizikai munkát végzek. Mint rengeteg más ember is. Te nem Magyarországon élsz?

2015. nov. 6. 08:16
 35/36 A kérdező kommentje:
Máskülönben nekem anno eszembe se jutott leülni, mert inkább üljenek mások, akik dolgoztak. Első osztály óta busszal járok.
2015. nov. 6. 08:17
 36/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, kinek írtad a 34-est?
2015. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!