Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy bírjátok ki, hogy...

Ti hogy bírjátok ki, hogy csak azt vegyétek meg, amire szükségetek van?

Figyelt kérdés

Most épp nem vagyok a toppon anyagilag, mert munkát keresek. Leosztottam a kiadásaim, 3000Ft/hó, hogy ápolt és igényes legyek.

A ruhák nem igazán érdekelnek, két kezemben elfér az éves ruhatáram, egyszerűen szeretek öltözni.

Viszont néha meglátok valamit, és olyan nehezen tudok ellenállni.

Pl ragaszkodok hozzá, hogy mindenből csak egy legyen, főleg ami kozmetikum és romlandó.

Egy egyszerű példa: egy ajakápoló nálam kitart egy teljes évig. Ragaszkodok hozzá, hogy amíg elfogy, nem veszek újat. De pokoli nehéz ellenállni.


(Egyelőre nincsenek anyagi gondjaim, 360 ezrem van megspórolva azon kívül 2 hónapra elegendő lakbér és kajapénz érkezik utolsó fizuként az ex helyemről hó végén. Szóval, úgy nehezebb ellenállni, ha ott a kisördög, hogy lenne miből...)


L


2015. nov. 22. 23:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Visszagondolok arra a két hétre, amikor kollégistaként pénzem elbulizván, csak napi két szelet zsíros kenyeret ettem. Vagy a másik két hétre, amikor átmeneti pénzhiányban minden nap mákos tésztát főztem a családnak, mert csak ahhoz volt alapanyag.

Soha többet nem akarom ezt átélni, akármilyen jól is állok most anyagilag, bármikor történhet valami, kacatokkal nem lehet se jóllakni, se számlákat fizetni.

2015. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen egyszerűen. Nincs több pénzem.
2015. nov. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nalam ez nem "kibiras" dolga, csak azt vesszuk meg amire szuksegunk van. Es ez nem anyagi kerdes.
2015. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én úgy hogy örülök, ha egy doboz cigit kimatekozok minden napra, másra nem is marad... xD
2015. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zergee :) válasza:
Hmm mivel fogyasztó társadalom vagyunk és az eladóknak az érdekük, hogy te minél többet vásárolj így mindent úgy állítanak be, hogy azt meg akard venni és rád tudják tukmálni (pl: szemmagasságba teszik a kívánatos, sokat hirdetett árukat) így elég nehéz olyan praktikát kitalálni, amivel ellen tudnál állni a megvásárlásuknak, próbálj meg bevásárló listát írni és tartsd be ami rajta van és próbálj nem betévedni csak úgy céltalanul üzletekbe, mert ha céllal mész valahova akkor talán nem akkora a kísértés. Nekem csak ennyi jutott eszembe azért remélem segít valamit. Sok sikert :)
2015. nov. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sz*rul. Régen azt vettem meg, amihez kedvem volt, most úgy tűnik hosszabb időn keresztül kevés pénzből kell gazdálkodnom. Azzal vigasztalom magam, hogy legalább nincs amiatt lelkiismeret-furdalásom, hogy elszórom a pénzemet. Sokan sokkal rosszabb helyzetben vannak, mint én. Reménykedek, hogy nemsokára újból tehetős leszek, és ezért küzdök is.
2015. nov. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az ajakírom többéves, szerintem sose fog elfogyni...


Elég egyszerűen ellenállok, mi a csudának akarnám megvenni, ha nem kell? :D

Nagyobb gond, ha arra sem telik, amire kell... Ebben most van egy kis tapasztalatom. Régen volt rosszabb is, rövid ideig ételre se jutott elég.


Az, hogy van spórolt pénz, de nincs utánpótlás, az nekem nem azt jelenti, hogy van miből. Az a vésztartalék, amiből élek, nem költöm el még olyanra se, ami kell, de valahogy megvagyok nélküle.

2015. nov. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem padlózod le magad vele anyagilag, igenis vedd meg a cuccokat amikre vágysz hisz boldoggá tesz.Nem csak azért dolgozunk hogy a spórolt pénzünket gyarapítsuk és igenis jár néha egy-két önajándék..
2015. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen, pedig van megtakarításom, szóval lenne miből, de ilyen a személyiségem.
2015. nov. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetekben megállok egy-két pillanatra és átgondolom hogy "tényleg kell ez nekem?" Az esetek 90%-ban kijön hogy nem kell, nincs rá szükségem, és nem is veszem meg.
2015. nov. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!