Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgyérzem az agyam ellenem...

Úgyérzem az agyam ellenem gondolkodik. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Üdv. 16 éves fiú vagyok, és már egy ideje azt érzem az agyam "ellenem gondolkodik". Nagyvalószínűséggel depressziós vagyok, s önbizalomhiányos eléggé.


A lényeg, hogy magam ellen dolgozom. Példának felsorolok párat:


- A barátnőmet nagyon nagyon szeretem. Imádnivaló nagyon szép lélek s gyönyörűséges kívül is. Tökéletes. És most is olyan érzésem van ezen mondat leírásakor, hogy "haha, biztos csak megjátszod magad, nem is szereted csak szeretnéd szeretni".


Szóval túlagyalom a dolgokat, és ez általában nem feltétlen jó... például megkérdőjelezem a szerelmet melyet a szívemmel érzek s órákig depizem miatta. Pedig ok nélkül.


Vagy a másik, hogy utálom ha ragadok. És néha néha rámtör az érzés, hogy "jujj ragadsz" és amihez hozzáérek az is ragadni fog úgyhogy sürgősen rámjön a kényszer hogy kezet mossak / megmossam az adott tárgyat. És még ha tudom is hogy nem ragadok akkor is..


Nagyon nagyon sok ilyen kis dolgom van, mely őrültségnek hangzik.. tudom hogy egyik sem jó, és próbálok tőlük elvonatkoztatni, de egyszerűen nemmindig megy...


Az agyam ellenem dolgozna? Összefüggésben lehet a depresszióval?



2015. dec. 15. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A serdülőkori tépelődés az identitás keresés része. De a kényszeres viselkedés már nem visz egészséges irányba.
2015. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes dolog. A depresszióval biztos, hogy összefüggésben van, szóval ez valószínűleg pszichés dolog. Nekem is ilyesmi van, csak az olyan, hogy olyanokra gondolok, ami tudom, hogy rossz és soha nem tenném meg, de elképzelem, hogy mégis megteszem. Nagyon beteg dolog, ilyenkor mindig gyorsan elkalandozom másra, de ettől függetlenül nehéz. Nekem is pszichológiai gond ez. Ettől nem vagy hülye (valószínűleg :D), csak egyszerűen ez van. Próbáld meg legyőzni, én már úgymond jobban kezelem az ilyeneket, mint régen, úgyhogy lehet irányítani, igen. :) Amúgy jót tesz az, ha a szerelmeddel vagy, mert az jó pszichológiailag, érted? Tehát tényleg egy érintés gyógyítani képes attól, akit szeretsz, pláne ha ő is szeret, mert akkor tudod, hogy szeretve vagy és így tovább, bele a pszichológiába, de ez tényleg ilyen. :D
2015. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aye know that feelin bro. Sajnos.
2015. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
feel*
2015. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán még vannak ilyen "ellentétes" gondolataim, de nem foglalkozom velük. Csak meglep, hogy felvetődnek.
2015. dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen。ez nem depressio hanem kezdodo skizofrenia
2015. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves #6, mielott kijelentenel ilyen belyegzo dolgokat, jobblenne ha utananeznel es nem csupan sajat "ismeretek" alapjan, felindulasbol nyilvanitanad meg a velemenyedet. Orulok hogy probalsz segiteni de ez azert meg messze all a skizofreniatol:) koszonom
2015. dec. 16. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!