Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol a határ az önismeret és...

Hol a határ az önismeret és az egoizmus között?

Figyelt kérdés
Úgy értem pozitív önismeret, önelfogadás

2016. jan. 19. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a két fogalom teljesen különbözik. Az önismeret az az, hogy az ember tisztában van a képességeivel és a hibáival. A pozitív önismeret, önelfogadás segítségével nő az önbizalom, de ez még nem egoizmus. Az egoizmus lehet a túlzott önbizalom következménye is, de szerintem egoizmusról akkor beszélünk, ha az ember a saját magát másoknál feljebbvalónak tartja. Remélem érthetően fogalmaztam.
2016. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rájössz a pozitív tulajdonságaidra nem elfogultan= önismeret. Ha már dagad a melled miatta =egoizmus.

Mondasz egy jó választ egy témában a társaságban és szerény maradsz = nem egoizmus hanem ügyes vagy. Felvágsz vele vagy agresszívan rá akarod kényszeríteni másra és elmagyarázod neki százszor hogy csakis te tudod jól = egód mondatja veled.

2016. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak mert mostanában elkezdtem bízni magamban és nem csalódtam. Mondanom sem kell önbizalom repült magasra. De nem tekintek magamra úgy,mint ha magasabb rangú lennék és másoknak sem dicsekszem csak néha előttük örülök ha épp sikerül valami. Nem szeretném ha mások egoistának tartanának, mert emlékszem milyen az fordított helyzetben és úgy érzem, hogy azt kiállni ahhoz meg gyenge vagyok (mindenki összefog ellenem az egoista ellen)
2016. jan. 19. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel egy testépítő 100 kilóval nyom fekve (nem vagyok otthon a témában tippeltem hogy ez sok).

Önismeretesen tudja magáról hogy megtudja, de nem kérkedik vele. Ha rákérdeznek természetesen elmondja, de nem istenezi magát.

Egoista: Én 100 kilóval nyomok! Haver száz kicseszett kilóval!! Tudod mennyi az? Te mikor nyomtál száz kilóval? Ja hogy soha?! Nem gáz, mert én amúgy is jobb vagyok szóval ez már fel se tűnik. Várjá! A Sanyinak is elmesélem mekkora egy vesztes hozzám képest!

2016. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is két külön fogalom

önismeret, ha tudod, hogy jó vagy a zongorázásban

ha egy ismerősöd küld egy videót arról ahogy ő zongorázik, és megkérdezi, hogy szerinted jó-e, és mit csiszolnál rajta, te pedig rendesen elmondod a véleményed, objektív megközelítésben

egoizmus, ha tudod, hogy jó vagy zongorázásban, de azt hiszed, csak te vagy jó zongorázásban

és az ismerősödnek úgy válaszolsz, hogy szerinted ez nem olyan jó, de építőjellegű kritikát nem vagy hajlandó leírni számára

ha a viselkedésed egyre inkább nárcisztikus, nem figyelsz másokra, csak a saját dolgaidra, amikben jó vagy, az is egoizmus.

2016. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egoista a saját véleményét, érdekeit tartja szem előtt, míg az önismerettel rendelkező ember képes a közös érdeket nézni, meghallgatni és bizonyos szinten elfogadni mások véleményét.
2016. jan. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!