Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pasik miert eroltetik, hogy...

A pasik miert eroltetik, hogy a no (is) dolgozzon? Es miert tartjak a haztartasbeli noket eloskodonek, mikozben lehet az o asszonyuk is az?

Figyelt kérdés

Ez nagyon idegesit, hogy manapsag elvaras egy notol, hogy dolgozzon. A nagymamam koraban kifejezetten ez nem kivanatos volt es a haztartasbeli, takarito, fozo, moso, gyerekeket nevelo asszony volt az elvart. Oke hogy miert ne dolgozhatna ha akar, de nekem vegtelenul ellenszenves, hogy a gyerekekre manapsag az ovodak, bolcsodek vigyaznak es a szulok este hazaesnek faradtan, aztan egy kis jatek es alvas. Ez nekem felfoghatatlan. Talan mert ugy nottem fel enis, hogy anya mindig itthon volt, apa pedig dolgozott a csaladert.


A masik ami zavar, egy eloskodonek neveznek a pasik minden not, aki haztartas beli akar lenni vagy az is, pedig nemreg ez volt az elvart. Viszont ha a sajat parjuk dobja fel az otletet az mar full mas, mert az o, vagy mert azok mi vagyunk stb.. Ezt sosem fogom megerteni.


De valaki (ferfi) elmagyarazhatna ezt a nezopontot miert alakult ki vagy miert ragaszkodik hozza. Szamomra pedig nem indok az egy fizetesbol nem lehet elni stb.. Engem az elvi resze erdekel, ezt hogy gondoljak tulajdonkeppen..



2016. jan. 31. 20:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt nagyanyáink idejében közveszélyes munkakerülő voltál ha nem dolgoztál, dédanyáink idejében pedig nem volt mosógép, mosogatógép, botmixer, beprogramozható sütő, porszívó, meg anyámkínja. Ott ténylegesen dolgozni kellett. Továbbá az anyák nem egy gyereket neveltek, hanem minimum három négyet és mellete foglalkoztak az állatokkal is.


Amit te képviselsz az a lusta élősködő nő prototípusa. Én el fogom tudni tartani a családomat, de amint az összes gyerek hat éves lesz az asszony megy dolgozni, mert őt viszont egyedül nem tartom el. A családfenntartás csapatmunka, megjegyzem a házimunka is az. Mind a kettőből ki fogom venni a részem, de egyetlen lusta némbert sem vagyok hajlandó eltartani.


Ó és egy normális kapcsolatban a két fél egyenjogú és egyenrangú. Nem tudom a mai nők mi a francot képzelnek magukról, de szó szerint SEMMIT nem tudnak letenni az asztalra de MINDENT a férfitől várnak el. Ha nem tudsz 300 felett keresni, akkor a párodtól sincs jogod ezt elvárni.

2016. febr. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

Elmondanám,hogy nem mindenkinek van otthon automata mosógép,botmixer,stb és még ma is vannak olyanok akiknek szinte semmi felszerelésük sincs,ami megkönyíthetné az otthoni tehendőiket.

És még ma is vannak,olyan helyek,ahol munka lehetősség sem nagyon akad.

Na de...

Szerintem minden párnak a saját dolga eldönteni,hogy nekik,hogy a jobb.

Van ahol a pasi olyan jól keres,hogy a nőnek felesleges elmennie 80.000 egész nap és lehet jobban élnek,mint ahol ketten dolgoznak.

Élősködönek meg ne nevezzük már őket! Azért az teljesen mást jelent!!

Senkit ne érdekeljen mit gondol a másik,úgyis tudjuk,hogy csak féltékenyek ;)

2016. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, akármennyit keresne a férjem, nem tudnék otthon ülni és nézni a sorozatokat. Egyszerűen feleslegesnek érezném az életemet. Kell valami cél.
2016. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

"a ferfi... ha nem egy non eloskodik"


De te kérdező szívesen élősködnél egy férfin?!

Igaz?!

Csak találjál egy olyan majmot, aki majd eltart.

2016. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
28%

Az élősködő jelentése:

[link]


Láttom,hogy milyen gyorsan megtanuljátok egymástól a marhaságokat emberek. :D

2016. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem feltétlenűl csak egy majom,tartja el a nőt,hanem az aki megteheti!
2016. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert az embernek a munka ad méltóságot. Hogy te anyádtól nem ezt láttad, az egy dolog. Esetleg tedd fel magadnak a kérdést, hogy ha anyád egy bántalmazó kapcsolatba került volna, és emiatt nem tud kilépni, te meg egy verekedős alkesz apa mellett nőttél volna fel, akkor is így védelmeznéd-e ezt a modellt.
2016. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó!

Igen,vannak ilyen példák az életben de az egy dolog!

Amelyik nő abban az esetben nem megy,el dolgozni,ha a párja alkesz,veri stb az egy agyatlan ember...

De a kérdezőnek,gondolom nincsenek ilyen problémái,sőt nyugodtan kimerem jelenteni,hogy sok nő akit eltartanak és van egy kis agya az hidd el,hogy rak magának félre ,ha esetleg vége lenne a kapcsolatának és nemkerűl sza.ba...

2016. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, az a baj, hogy a bántalmazó kapcsolatok elég fokozatosan bírnak kialakulni, sokszor a nő olyankor már évek óta nem dolgozik, és úgy kevesebb az esélye a munkaerőpiacon, ráadásul jellemző az ilyen kapcsolatokra, hogy a bántalmazó fél leépíti az emberi kapcsolatokat a párja körül.
2016. febr. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%

11-esnek:


Na én pont az ilyen véleményektől vagyok rosszul, mint a tiéd.

Egy: Inkább lusta és élősködő legyen valaki, mint lopjon rendszeresen, vagy ne adj isten gyilkoljon.

Kettő: Honnan tudod ilyen biztosra, hogy te majd el fogod tudni tartani a családodat?!

Nem lehet előre tudni biztosra szinte semmit sem, történhetnek nem várt események, balesetek bárkivel.

Három: Miért is kellene a mai lusta nőknek letenniük bármit is az asztalra?!

Én nem ítélem el annyira az ilyen nőket, hiszen ez nem verseny, hogy minimum ugyanannyit kell teljesítenie mindenkinek, vagy lehetőleg még többet, mint másoknak.

Sehol nincs az előírva, hogy mindenkinek ugyanúgy kell élnie, mint a többi embernek, mindenki úgy él, ahogy akar, ahogy tud, vagy ahogy a körülményei engedik.

Kit érdekel más véleménye?!

Foglalkozzon mindenki a saját dolgaival, lenne ott is bőven mit helyre tennie szinte mindenkinek. :S

Csakhát ugye az a fránya irigység:

"Még hogy ő nem dolgozik, nekem meg kell!"

Neked tényleg kell, mert sablonember vagy, de aki nem sablonember, az nem ismer ilyen szavakat, hogy "kell" meg "muszáj".

Élősködőnek meg inkább csak akkor neveznék valakit, aki tényleg csak érdekből van valakivel, és nem szereti az illetőt, hanem csak megjátssza.

Aki anyagi okok miatt van egy pasival, de viszont valóban szereti is a pasit, az szerintem nem annyira elítélendő dolog.


/42 F/

2016. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!