Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen rengeteg könyvet olvasta...

Régen rengeteg könyvet olvastam. Ma semennyit. Titeket is megrontott az internet?

Figyelt kérdés

régen kb 300-400 könyvet olvastam évente. most 0-át.. úgy 5 éve hagytam abba, időhiány miatt. aztán szépen a szabadidőmet a neten töltöm azóta.

szerintetek van még esélyem "visszaszokni" az olvasásra? van pár könyv amit azóta kaptam és várat magára.

már többször elhatároztam, hogy belekezdek egybe, de végül mindig arra eszméltem, hogy csak a telefonomat/tabomat/gépemet nyomkodom helyette. :/

ti hogy álltok az olvasással??

20N


2016. febr. 14. 18:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Régebben én is sokat olvastam, de mivel kint élek itt Berlinben és nem igen találok magyar nyelvű könyveket ami igazán kitudna kapcsolni, ezért átálltam ebookra:) Az itteni könyvtárak szinte csak német könyvekből állnak és majdhogynem német írokból állnak annyira nagynak hiszik a németirodalmat. Nem panaszkodhatok ugyan, mert jó ha az ember más nyelven is kiolvas egy könyvet, csak az már elég nevetséges hogy egy nemzetközi híres és elismert nagy könyvtárban ne lenne magyar irodalomi művek.Nagyrészt megértem miért nem tudsz olvasni még ha picit is tudnál, mert hát a sok tanulás elveszi az időt ahogy nekem is.Azért próbálj időt szentelni rá.
2016. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

amúgy nem tudom mi olyan hihetetlen napi egy könyvön?

nem háború és békét olvastam, hanem egyszerű fiatal tiniknek való könyveket... pl Meg Cabot(fiataloknak szóló) könyvei nem egy nehéz olvasmányok.. de ugyanúgy mondhatnám Jacqueline Wilsont is.átlagban 200-300 oldalas könyveket írtak. ha érdekel a sztori, simán kivégzed egy délután alatt..

Meg Cabotnak mondjuk vannak felnőtteknek szóló könyvei is(pl Heather Wells). de ezt pl még hamarabb ki lehet végezni, mert annyira izgalmas, annyira tudni akarod a végét, hogy nem tudod letenni:D

köszi, megjött a kedvem az újra olvasáshoz!

ki is lövöm a netet.

2016. febr. 14. 20:11
 23/27 A kérdező kommentje:
amúgy Thomas Brezinával kezdtem 9 évesen:D de az ő könyvei mindig max 150 oldalasak voltak(ritkán volt vastagabb kiadás). és átlaghoz képest nagy betűs is.újra olvastam párat mielőtt a párommal összejöttem. kb 1-2 óra/könyv. nem nehéz elképzelni, hogy ugyanúgy végeztem velük 10 éve is egy délután alatt.
2016. febr. 14. 20:15
 24/27 anonim ***** válasza:
biztos nagy könyv fanatikus lehetsz ha 10 éve az első könyv címére is emlékszel:D én biztos nem emlékeznék rá:)
2016. febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nekem hihető a napi egy, ha mást nem csinálsz. De gondolom, suliba jártál, leckét írtál... na mindegy, te tudod.


Nálam semmi nem tudná átvenni a könyvek helyét, se telefon, se "tab". A papír érzése, illata... hmm, imádok minden lapozásnál beleszagolni a könyvbe.

2016. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem hihető, mert ezeket a tini könyveket tényleg hamar el lehet olvasni. Nagy betűvel írják őket és szellősen. Ja igen és történet is alig van, meg teljesen konyhanyelven íródott.


Engem nem rontott meg, én is többet olvasok azóta. Csak én a minőségre megyek nem a mennyiségre :D

Amúgy ha szabad kérdezni emlékszel is mi volt a könyvekben, vagy csak átszaladsz rajtuk és elkönyveled, hogy fúú de menő vagyok, meg volt a napi 2 könyv?

2016. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

nem menőzésből olvas az ember:D

amúgy azóta a héten két könyvet is elolvastam:)) bár régebben már olvastam őket, de nagyon tetszettek anno, ezért kezdtem ezzel:)

2016. febr. 19. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!