Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tűrjük el a megalázó...

Mennyire tűrjük el a megalázó oltogatást?

Figyelt kérdés

Sajnos két téma is szorosan összefügg, így a kérdés akár a párkapcsolatokba, akár a barátságok témájába is beleillene. Nekem eléggé rányomja a bélyeget a közérzetemre, talán nem mindenki fogja indokoltnak érezni, de sajna én már csak így működöm 

December közepén összejöttem egy nővel. Először jónak indult, de ahogy mentünk bele a kapcsolatba, egyre furább érzéseim lettek. Az, hogy más értékrend és hogy mindenkit fogadjunk el, az oké, nem is kérdés. Van bennem is alkalmazkodókészség és udvarias, normális hozzáállás is.

A hölgy, ha ajándékot vittem neki, nem átallott fanyalogni. Pl porcelán vitrintárgy. „Láttál ilyet nálam?” kérdés. Lehet, hogy nem találtam bele az ízlésébe, de azért ez szerintem sértő.

Minden apró mozzanatomat figyelte és kritizált. Hogy fogom a kanalat az asztalnál, miért csoszogok a csúszós kövezetű közértben, miért horkolok, ha véletlen egyszer felhajtva maradt a wc tető, odahívott mutatni, bekérdezett, hogy miért hordok pecsétgyűrűt, szerinte az nem való férfiaknak, örökké emlegette, hogy nem is érti, hogy pont miért velem jött össze, amikor az első találkozáson eléggé rossz véleménnyel volt rólam, stb stb. Házias volt, sokat aludtam nála, etetett, itatott, nem használt ki, voltak közös progik stb, de mindig ez a „héló..! hogy is van ez? … na fussunk neki mégegyszer” szavajárás és az állandó kritikái oda vezettek, hogy aztán gondoltam, hogy megszabadítom őt ettől a nehézségtől és kiléptem a kapcsolatból. Mindent észrevesz, diplomácia zéró, mindent szóvá tesz, mindenért kinyitja a száját. Persze korrektebb, mint ez a „mibajod? semmi” típusú megközelítés, de olyan dolgokon problémázott, amin inkább elsiklani és felülemelkedni kellene.

A másik az, hogy ezeket elmeséltem annak a srácnak, akit a legjobb barátomnak tartottam. Erre ő megértés helyett elkezdett oltogatni, hogy feminin és túlérzékeny vagyok, aki mindent felfúj és nem leszek férfi egy nő szemében meg ez meg az.

Namost: a modorommal ezidáig csak ennek a hölgynek volt baja, soha senki nem tartott parasztnak. Az, hogy vannak érzéseim és beszélek róluk, mert attól tartom hitelesnek magamat, ezt a dolgot csak a kedves „barát” tartotta femininnek, aki amúgy meg egy érzelmi analfabéta módjára viselkedik. Ha sértő és mondod neki, akkor vihog, meg terel. Stb.

Most sajnos nagyon egyedül érzem magam, mert mindegyikükkel megszakítottam a kapcsolatot. A (nő tud is róla). A barátom nagyon fontos szerepet töltött be az életemben, és nagyon intenzív volt a kapcsolat. Nem vesztünk össze. Konkrétan leszar amióta volt ez a nő ügy. Én meg csak nem keresem. Nem is sejti, hogy az oltogatása miatt, mivel egyszer taliztunk is azóta és nem hoztam szóba.

A kérdés csupán annyi, hogy ki mekkora megaláztatást viselne el a barátságért/párkapcsolatért, mindegyikért?



2016. febr. 21. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérdés itt, milyen korú a hölgy, és mi derült ki az eddigi párkapcsolataiból.

Amiket leírtál róla, még látatlanban is, teljesen mindegy Neked milyen stílusod, modorod lehet ami miatt kiváltotta nála ezeket a reakciókat, egy szó illik erre a nőre: paraszt. Meg még lehetne bőven ragozni.

Gondolom nem véletlenül van, volt egyedül, egy jellegzetesen olyan nőci, aki valamiért megteheti, hogy ennyire suttyó módon viselkedik.

Amúgy ezt sosem értettem, mert vannak nagyon szép nők, akik ugyanígy megtehetnék ezt, mégis tudnak kedvesek, udvariasak lenni.

Ezek a jellemvonások inkább az ilyen csúnyácska nőkre illik, akik a pofaméretükkel akarják kompenzálni, hogy tul.képpen mint nők, nem sokat érnek.

Nem szabad semmilyen megalázásban részt venni, ha nem érzed jól magad egy kapcsolatban, lépj ki belőle, és egyből keress mást.

Ennél a "nőnél" csak jobbat fogsz találni, hidd el.

A barátod meg, meg miért nem keres?

Hát keres őt, bár lehet, úgy érzi megbántottad valamiért.

2016. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

semennyit

szerintem igazad van mindkét esetben

persze, előfordulhat, hogy egy párkapcsolatban vagy barátságban néha nem úgy szólunk a másikhoz, ahogy kéne, de ezt meg lehet beszélni, viszont ha ez állandó, és a sértegető fél nem kíván változtatni ezen, akkor szerintem érdemesebb otthagyni a másikat

2016. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a hölggyel, már sokkal hamarabb meg kellett volna szakítani a kapcsolatot. Az hogy bunkó, enyhe kifejezés. Szerintem kimondottan pozitív, ha egy férfi mer, és tud beszélni az érzéseiről. A barátod viszont elmondta a véleményét. AZ hogy milyen stílusban, azt nem tudhatom. Ha csak vélemény nyilvánítás volt, és nem alázott meg, bunkózott, nem biztos, hogy emiatt megszakítanám a kapcsolatot. De te érzed, hogy neked mi fér bele. De hogy a nőt dobtad, azt nagyon jól tetted.
2016. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A barátot csak jegelem, nem mondtam neki olyant, hogy hagyjon békén vagy hogy nem akarok vele találkozni. Mondjuk nem keresem, az tény. De pont azért, mert el akarom kerülni azt, hogy veszekedjünk. Vagy hogy elmérgesedjen a kapcsolat.
2016. febr. 21. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól döntöttél, biztos én is így éreztem volna. A srác nem tudom min akadt ki, meg mi ez a feminin hülye szöveg, de érdekes reakciója volt, az kétségtelen.
2016. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szívesen elküldöm az eszmecserénk kimentett szöveganyagát. Ha érdekli valamelyik válaszolót.
2016. febr. 21. 19:48
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

"Mennyire tűrjük el a megalázó oltogatást?"

Mind a hét és fél milliárd ember máshogy reagál, más mértékben tűri.

Ha valami problémád van, írj rám s segítek megoldani, lehetőségeket találni.

2016. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a nő nem volt szerelmes ezert latta csak a hibakat benned.

A baratoddal meg lehet nem vagytok egy huron es inkabb olyat kene keresned aki hozzad hasonlo

2016. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos a sértettséged mindkét esetben.

A nővel jól tetted, hogy szakítottál vele.

A barátodnak (ahogy a nőnek is), lehet, hogy saját magával van valami frusztrációja, és ezeket veled szemben éli meg. Mindenesetre elég különös reakciója lehetett a leírtak alapján.

Sajnos nem csak párkapcsolatban, barátságban adódhat ilyen helyzet, van, hogy munkahelyen, lakótársakkal stb. nem tud az ember normálisan együtt létezni, mert azok minden lehetséges dolgot a szemére vetnek, nem egyszer megalázó stílussal együtt... Ne hagyd magad kérdező, van egy olyan érzésem, hogy te is "bevonzod" ezeket a majmokat. Attól, hogy vannak érzéseid, kimutathatod őket, igazad van. És ahhoz is jogod van, hogy kimutasd, ha nem tetszik, hogy így viselkednek veled.

Talán idővel megtanulják ezek az emberek is, hogy nem szép dolog mással parasztnak lenni.

2016. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ú bakker, csodálom, hogy ennyi ideig is bírtad! Miért???

Nekem egy kollégám ilyen, de sajnos ismertem több ilyen tipusú nőt is, én is nő vagyok és az ilyen emberektől akár nő, akár férfi, az ideg kiráz!Annak pár órán belül késre menő veszekedés a vége, de te nagyon türelmes ember lehetsz.Én már a te helyedben belefojtottam volna a budiba! Nem viselnék el semekkora megaláztatást egy kapcsolatért, barátságért, mert annak pont az ellenkezőjéről kellene szólnia.Aki megaláz, az nem partnerem, nem barátom, az nem tart engem semmire.Aki pedig folyton kritizál, annak nyilvánvalóan nem felelek meg, tehát keressen mást!

2016. ápr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!