Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól látom, hogy a testépítők/s...

Jól látom, hogy a testépítők/sportoló emberek között több a szingli és gyermektelen, illetve azok, akik soha nem akarnak családot?

Figyelt kérdés
A sportolás elég időigényes hobbi.Kevés családos ember sportol.
2016. márc. 9. 00:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, a kérdés elolvasásakor előre láttam, hogy mik lesznek a válaszok. És nem tévedtem. Igazából ez azért van, mert ha valaki úgy érzi, hogy a közösségét valami negatív állítás éri, akkor azt meg kell védeni. Még akkor is, ha nem feltétlenül úgy van, de jobb ezt látni.


Hobbi szinten sportolok, néha hosszabb időszakon át nem, néha hónapokig folyamatosan. Jó pár ismerősöm van, aki sportoló, van, aki versenyszerűen. És a testépítők között valóban több az egyedülálló és olyan, aki nem akar gyereket, főleg, a férfiaknál. Jó páran közülük kőkeményen magukat szeretik és nem igazán akarnak alkalmazkodni. A családvállalás pedig óriási alkalmazkodást igényel.


A sport pedig akárhogy szépítjük is, általában időigényesebb, mint pl. netezni. Alapvetően már attól időigényesebb, hogy át kell hozzá öltözni vagy ki kell a házból mozdulni. Azért maradjunk már reálisak.

2016. márc. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

11. Jó de te most miről beszélsz? A versenyszerű testépítésről? Mert a kérdező ezt írta:


"A sportolás elég időigényes hobbi.Kevés családos ember sportol."


Sport már az is (hobbiszinten) ha valaki elmegy napi fél órát futni, vagy valaki lejár a terembe heti 3-szor edzeni. És nem hinném, hogy azok közül egynek sincs családja/gyereke, mert elég sokan sportolnak "hobbi" szinten. :D


De még profi szinten se, azt ne mondd már hogy az olimpiai sportolók mind egyedülállóak...vagy az összes focista... :D

2016. márc. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Inkább igaz ez az állandóan gép előtt ülő játékb.u.zi kockákra, mint a sportolókra...:D
2016. márc. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Alapvetően már attól időigényesebb, hogy át kell hozzá öltözni vagy ki kell a házból mozdulni."


Ez meg nettó baromság, mert én megjárom 3 óra alatt mindennel együtt a konditermet, más meg 6 órákat kockul a gép előtt naponta...:D

2016. márc. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Ez meg nettó baromság, mert én megjárom 3 óra alatt mindennel együtt a konditermet, más meg 6 órákat kockul a gép előtt naponta...:D"


Én szeretem a netes/számítógépes játékokat is(bár nem jut rájuk sok időm),de sokkal egyszerűbb azt választani,mint az edzést.

Az edzés persze jól esik,de azért elég erős akarat és energia kell hozzá,még netes játékokkal játszani csak az agyadat kell használni,nem olyan fárasztó.

Persze 6 óra az más,az már extrémen sok.


De 2 óra edzés sokkal fárasztóbb,mint 2 órát kockulni a gép előtt.A kockulásnál szinte úgy érzed a 2 órát,mintha 1 óra lenne.Az edzésnél pedig 1 óra után a következő 1 óra már 2nek tűnik:)

2016. márc. 11. 03:38
 16/23 A kérdező kommentje:

Na meg szerintem az edzés nem kifejezetten "hobbi".

Hanem létszükséglet.Tehát részben muszájból is végzi az ember,ha nem akar beteg lenni.


Ha valaki csak dolgozik és edz,a mellé még kell más boldogságforrás is.Mert ezek még csak a nap kötelező elemei.


Ha megnézek egy filmet pl az teljes pihenés és kikapcsolódás.Még az edzést is bár szeretem,de megterhelő,fárasztó...


Család mellett aki pedig edz,az szinte teljesen feladja a "valódi hobbit",kikapcsolódást.


Szerintem ez nem vezet hosszútávon jóra.

Létezik aktív pihenés is(sportolás),de szükség van a "passzív pihenésre is",amikor az ember tényleg csak"szórakozik".

2016. márc. 11. 03:42
 17/23 anonim ***** válasza:

"De 2 óra edzés sokkal fárasztóbb,mint 2 órát kockulni a gép előtt."


Jó, hát lusta vagy, de ennek nem értem mi köze a párkapcsolatokhoz? Másnak van energiája edzeni is meg kapcsolatra is. Sőt szerintem egy lusta (aki még ahhoz is rest hogy kimozduljon otthonról, mert jaaj fárasztóbb mint a gépezés) hamarébb tunyul el egy párkapcsolatban is, mint egy ambíciózus ember.

2016. márc. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
És neked bármilyen hihetetlen, valakinek igenis a sport a hobbija, és nem azért csinálja, mert "muszáj", hogy egészséges legyen. :D
2016. márc. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Újra, szó szerint leírjam, hogy miről beszélek? :D

Senki sem mondta, hogy MINDEN sportoló egyedülálló! A focistákat meg ne is említsük, mert annyi aranyásót, amennyit ők találnak... :D


"Ez meg nettó baromság, mert én megjárom 3 óra alatt mindennel együtt a konditermet, más meg 6 órákat kockul a gép előtt naponta...:D"

Ja, úgy tényleg más a dolgok időigénye, ha az egyikhez többet időt írsz! :D

Azt hasonlítsd össze reálisan, ha ugyanannyi időd van fixen. Tehát van 3 órád és vagy kondizok vagy játszol a gépen. Na, így mennyi jön ki a kondiban, ha fel kell öltöznöd, oda kell érned és hasonlók?

2016. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
:DDDDDD Most komolyan az az időigény hogy fel kell öltözni meg el kell menni?:DD mindjárt felteszek egy kérdést, hogy aki boltba jár bevásárolni és nem neten rendel mindent, azok közt ugye több a szingli, mert fel kell hozzá öltözni meg ki kell mozdulni a szájbatekert lakásból? :DDDDD
2016. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!