Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan divatos manapság...

Miért olyan divatos manapság betegnek lenni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a születési fejlődési zavarokra értem ezt. Annyi embertől olvastam már itt, hogy én ez vagyok, én az vagyok, mert valamiben különbözik a többiektől a suliban, és akkor már biztosan betegség miatt (például az osztályában mindenki 2-3-as matekból, egyedül neki van mindig hibátlan dolgozata, akkor ő biztos autista, azért érti ennyire, vagy mert túlságosan rendmániás, és nyilván az is csak beteg személyeknél van). Nálam még 5 éves koromban szakértő orvosok diagnosztizáltak fejlődési problémát, amiről később megállapították, hogy ez Asperger, most 22 vagyok, de akárhol megemlítem ezt (egyetemen vagy munkahelyen), mindenhol az első reakció, hogy "na, megint egy önjelölt autista", egészen addig, míg be nem mutatom a papírokat róla. És az ilyenek miatt csak még jobban lenézik azt, aki tényleg beteg, mert már nem lehet komolyan venni. Pedig én tudom, milyen ez. Hogy a suliban is kénytelen voltam 4 évig magántanuló lenni, mert ott annyira előjöttek a tünetek, hogy pszichiátrián feküdtem többször hetekig kezelés miatt, és azóta is gyógyszereket kell szednem, hogy viszonylag normális életet tudjak élni. Ha lenne rá valami ellenszer, én biztosan beszedném, mert gyakran van olyan pont, amikor saját magamat se tudom elviselni, nem is értem, hogy a közvetlen környezetem, főleg a kollégiumi szobatársaim hogyan tudtak így elfogadni. De miért jó ez a sok tinédzsernek, miért akarnak mindenáron valami problémát beállítani maguknak, miközben azt se tudják, milyen lehet azzal együtt élni?
2016. ápr. 2. 03:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Jó,hát idióták mindig lesznek,akik csak úgy rásütik magukra.


Én is olvasgattam cikkeket ilyen-olyan betegségekről,de azért nem diagnosztizálom magamnak.


Viszont sok olyan eset is lehet,amikor maga az orvos sem diagnosztizálja rendesen a betegséget.


Én azt is eltudom képzelni,hogy olyan betegsége is van egy illetőnek,amit az orvos sem vesz észre.


Én régen olvastam cikkeket a bipoláris zavarról.

Ugye hangulatingadozásai minden embernek vannak szinte.

Aztán,hogy ebből ki az,aki valóban beteg és ki az aki csak azt hiszi magáról már más kérdés.


Amúgy a depresszió szerintem a legtöbb mentális betegség eredménye idővel.

Amíg fiatal az ember,annyira nem tűnik ki a tömegből,titkolható a betegsége.

Viszont,amikor felnőttként rádöbben,hogy "nem ott tart ahol kellene életkorban a vele egyidősekkel",akkor megindul a depresszió.Az összehasonlítás az "egészséges" emberekkel.


Szóval szerintem idővel sok mentális beteg lesz depressziós is,ami annak az eredménye,hogy ők nem átlagosak,és ennek feldolgozása gyakran depresszióhoz vezet.


De azt is,hogy depressziós valaki nagyon jól ellehet titkolni.Nem mindig veszi észre a környezet.

Nem mindenki kezd el inni pl,vannak akik teljesen magukba fojtják a depit..

2016. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálam is, bár nem szoktam emlegetni. De vannak helyzetek, amikor kell, pl. konferencia, más események, ahol kérni szokták, hogy jelezzem. Én már eleve viszem a papírokat, így megtakarítom a "na már megint egy feltűnési viszketegséges wannabe autista" tekinteteket és beszólásokat. A többség inkább azért néz rám furán, hogy papírt viszek, gyakran mondják ilyenkor, hogy nahát, ők nem gondolták volna. Akik alapból nem vennék komolyan, azok nem is tudják. Nekem ez annyira természetes, hogy ilyen vagyok, egyszerűen nem is tudom "reklámozni", nekem ez olyasmi lenne, mintha mindenkinek elmondanám, hogy A+ a vércsoportom. Ergo amikor szükséges, jelzem, a mindennapokban meg senkit nem érdekel.

A tinédzserekhez pedig annyit, hogy sokuk számára a probléma=figyelem, mivel a legtöbb szeretetre, figyelemre vágyik, talán azt hiszik, hogy megkaphatják, ha valamiben "különlegesek". Ha cserélnének velem egyetlen napra, szerintem este már úgy könyörögnék vissza a saját életüket. (Egyébként én is, ha velük kellene cserélnem.)

2016. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Csak keressetek rá itt a Gyakorin, hogy "depressziós". Kiad millió találatot, de ha rákérdezel, hogy na és mit teszel ellene, akkor majdnem mindig kiderül, hogy ja hát semmit, orvoshoz sem jár, de még csak nem is diagnosztizálta senki... már én is írtam ki erről kérdést régebben, hogy mióta lett menő pszichés betegségekkel dicsekedni?


Másik meg, hogy minden makkegészséges félanalfabéta, aki csak lusta volt a saját anyanyelve legalapvetőbb szabályait megtanulni, mindegyik diszlexiás, meg diszgráfiás. Állítólag. De csak azután, hogy firtatod a helyesírását, alapból egyik sem említ ilyet. Persze nyilván egyszerűbb azt mondani, hogy diszlexia, mint bevallani, hogy tanulatlan vagyok. Ugyanígy jobban hangzik, hogy depresszió, mint az, hogy életképtelen lustaság. Mentegetőzés, nem tehetek róla és nem tehetek ellene, hisz' beteg vagyok.

2016. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

18-as, akkor bocsi.



"Csak keressetek rá itt a Gyakorin, hogy "depressziós". Kiad millió találatot, de ha rákérdezel, hogy na és mit teszel ellene, akkor majdnem mindig kiderül, hogy ja hát semmit, orvoshoz sem jár, de még csak nem is diagnosztizálta senki..."


Mondjuk az, hogy nem jár orvoshoz, az még nem baj szerintem. Én vagyok, aki írta, hogy OCD-s, én se járok már orvoshoz, úgy érzem, tudom uralni a dolgot. Gyógyszert direkt nem szeretnék kapni, egyrészt mert meghízom tőle, másrészt, és ez a fontosabb,mert úgy érzem, hogy akkor majd nem merem nem bevenni. Én szeretném tudni, hogy orvos és gyógyszer nélkül is tudom kezelni a dolgokat. És pl. azért titkolom, mert a barátaim tulajdonképpen elfogadóak, de akkor fel lennék jogosítva a tünetekre, elnéznék nekem, én pedig ezt nem akarom. De én ezt meg tudom tenni, mert gyerekkoromban diagnosztizálták, és akiknek akkor diagnosztizálják, általában azoknak később javul az állapotuk. Akkoriban az életminőségemre is ráment (pl. mindenhonnan késtem), de már nem. Ez persze nem ugyanaz, mint hogy valakinek nem is diagnosztizálták. Csak mondom, hogy nem mindenki jár orvoshoz. De persze ez nem is az a szint, amikor ki se tudja tenni a lábát a házból, amikor az életemet megnehezítette a dolog (pl. nem tudtam megírni egy dolgozatot, mert vagy 20x leírtam a számokat), akkor elvittek orvoshoz a szüleim.

2016. ápr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj egyébként ezzel az, hogy tényleg sokan már csak legyintenek, amikor valaki panaszkodik. Pl. egy tinédzser lehet, hogy egyedül el se mer menni orvoshoz (én se mertem anyukám nélkül), de nincs aki elvigye, mert mindenki azt hiszi, ő is csak kamuzik. Ez a legnagyobb baj, hogy a felelőtlen kijelentések miatt az se derül ki, ha valakinek tényleg baja van. Más kérdés, hogy engem nem zavar, ha valaki úgy jár pszichológushoz, hogy nincs súlyos baja. Szerintem ezzel nincs baj, járjon csak. Legalább akkor jár.
2016. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Mondjuk az, hogy nem jár orvoshoz, az még nem baj szerintem. Én vagyok, aki írta, hogy OCD-s, én se járok már orvoshoz, úgy érzem, tudom uralni a dolgot."


Nem pont erre gondoltam. Te akarsz tenni valamit és uralod, nem tudom pontosan hogyan, lényeg, hogy nem hagyod el magad. Az orvos és pláne a gyógyszer egy depressziósnál, már az utolsó lépés kellene legyen, a tudatos, tápanyagdús táplálkozás, a rendszeres testedzés, a napsütésben való minimum félórás napi séta, és az önkéntes munka (a hasznosság érzése miatt) után.


Hogyha ez mind nem segít, akkor jöhet a pszichológus. De akik itt nyűglődnek, azok egy lépést nem tesznek meg a gyógyulásért. Teljesen ledöbbennek, hogyha rákérdezel hogy mit eszik, mennyit mozog, hova jár el... na most aki tényleg gyógyulni akar, az itt kezdi a dolgot, az alapoknál. Gyógyult /évek óta tünetmentes/ depressziósként mondom ezt. De ezek a "divatdepisek" csak a megmentőt várják, aki lepottyan az égből és megcsinál helyettük minden munkát, ők meg majd csak élvezik a gyümölcsét.

2016. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Igen, ez jogos, csak szerettem volna több oldalról megnézni a témát.
2016. ápr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!