Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek, ha ég a villany...

Ti szeretitek, ha ég a villany vagy nem? Részletek lent

Figyelt kérdés

Mármint nem akkor, amikor hétágra süt a hanem, amikor borongósabb idő van és lámpafénnyel jobban látni.


Én ilyenkor gyűlölöm, ha nem ég a lámpa, főleg mert engem álmosít, amellett, hogy kevésbé látok. Ha pl vendégségben vagyok és világos van kint, de a szobában már sötétebb, mindig megkérem a házigazdát, hogy engedje meg, hogy villanyt kapcsoljak.


De a gimiben olyan volt, mintha denevérek lennének az osztálytársaim. Sötét volt a teremben és amint felkapcsoltam a villamyt, mindenki vijjogó hangon kérte, hogy kapcsoljam le vagy valaki odament és lecsapta a villanyt.


Irodában szerencsére más, ott több kapcsoló van több helyre, így, ha már kezd sötétebb lenni, felkapcsolom csak az én részemen a villanyt, aztán, ha épp valamilyen sötétségimádó kollégával vagyok beosztva, akkor boldog lehet, mert az ő részén ugyanúgy nem fog égni a villany.


Ti hogy vagytok vele? Villannyal vagy éjszakáig villany nélkül?



2016. máj. 2. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem, ha csak egy gyenge kislámpa ég, de az szinte mindig. Annyi, ami épp szükséges íráshoz, olvasáshoz, vagy hogy háttérként elterelje kicsit a tv/számítógép képernyőjéről a dolgot. Erős nagylámpát nem szeretem, az zavar, valahogy bántja is a szemem az erős fény. Anyuval sokat civódunk is, mert ő valahogy mindig eggyel erősebb fényfokozatot igényel. Mikor olvas, vagy készít valamit, még meg is értem, de amikor semmit nem csinál, vagy ott sincs, akkor nem szeretem, hogy égnek utána mindenfelé a lámpák. Képes azzal megindokolni, hogy a "szobanövényeknek" szükségük van rá.
2016. máj. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha olyat csinálok, amihez kell, akkor felkapcsolom a villanyt. Pl. olvasáshoz, íráshoz. De egyébként utálom. Mindig is utáltam. Suliban én voltam az, aki mondta, hogy ne nyomjuk fel.


Nekem az jut eszembe, hogy mikor ovis voltam, és téli időszámítás volt, akkor fel kellett délután kapcsolni a villanyt. Számomra ez azt jelentette, hogy mindjárt besötétedik, és még mindig oviban vagyok, akkor biztos elfelejtettek, és nem jön értem senki.

2016. máj. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobban szeretem, ha sötét van és csak közvetlen ott van fény, ahol szükségem van rá.
2016. máj. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislámpa, ahol kell, az asztalon. Azt nem szeretem, ha mögöttem ég a nagy lámpa, kivéve persze, ha olyan tevékenységet folytatok, ahol érdemes az egész szobát világosban látni.
2016. máj. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az irodában csak èn kapcsoltam fel a villanyt az asztaloknál, ha kellett ha rossz idő volt reggeltől ègettem.Sok ember megszólított, de mindig azt mondtam h rossz a szemem ami igaz rèszben.De nekem vhogy társul hozzá egy èrzès is hogy na èg a villany èn mmost dolgozok.Ne zavarjatok csak ha nagyon muszály. De itthon is èszre vettem h ilyen vagyok ha sötètedik, behuzom a sötètîtőt ès villany fel.Ellenben a párom bejön kihúzza a függöny ès le kapcsolja a villanyt

.mondván: mèg világos van nem kell villany...;)


Ès tènyleg nincs annyira sötèt...de mèg se szeretem úgy...


Kedves kérdező megnyugtatlak nem vagy egyedül.

2016. máj. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!