Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet felismerni egy...

Hogyan lehet felismerni egy szorongó, pszichés beteg embert?

Figyelt kérdés

Vannak látható tünetei például a szociális fóbiának, depressziónak, autizmusnak?

Kinézetben, viselkedésben.


2016. máj. 23. 14:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem van szorongásom és úgy érzem hogy minden tünetem észrevehető
2016. máj. 23. 14:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Kinézetben nem feltétlenül, mert van ugyan, aki elhanyagolja magát, de mások meg, akik ilyen lelkiállapotban vannak, épp hogy nagyon ügyelnek arra, hogy a külsejük rendben legyen, mert nem szeretnének még a a külsejükkel is feltűnést kelteni.


Szóval a ruhájáról vagy a frizurájáról nem, a gesztusairól, testtartásáról, mozgásáról meg persze az arckifejezéséről viszont általában fel lehet ismerni a szorongó embereket.

2016. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2016. máj. 23. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl. feszültek, nem természetesek a mozdulatai meg az arckifejezése, ill. látszik rajta, hogy vagy kényszeresen figyeli a többi embert, vagy éppen ellenkezőleg, kényszeresen igyekszik, nehogy ránézzen valakire.


Ezt a szorongásra/szociális fóbiára mondom, a depresszió némileg más lehet, az autizmus meg pláne teljesen más formában nyilvánul meg.

2016. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tükörben. :)
2016. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Én már tízen-éve szenvedek kevert szorongásos depressziótól és szociális fóbiától (2012-13 körül diagnosztizálták) és olyan szinten tudok magamon uralkodni, hogy ihaj.


Konkrétan 160-as vérnyomás és remegő végtagok mellett is kívülről úgy nézek ki, mint aki hót nyugodt. A főnököm is megjegyezte, hogy ahol én ülök, az a nyugalom szigete és szarok a világra, milyen jó nekem... ó, ha tudná, hogy poklok poklát élem át minden nap.


Annyi, hogy amikor idegesebb vagyok az átlagnál, akkor nekiállok tikkelni és grimaszolgatni (mikromozgások), esetleg a vállaimat mozgatni.

2016. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Az kimaradt, hogy a szociális fóbiám miatt marhára nem szeretek telefonon intézni dolgokat és ezt talán érzik is, mert hőbörögni szoktam mindig, amikor mondják, hogy telefonáljak. De egyébként ennyi...
2016. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!