Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is napi szinten gondolkodi...

Más is napi szinten gondolkodik a halálról?

Figyelt kérdés

Már kezdek kicsit megkattanni... Nem akarok erről gondolkodni de folyton ezen jár az agyam, pedig tanulnom kellene nem ilyenekkel stresszelni magam... De annyira durva hogy elaludni se tudok, ha meg elalszom akkor remalmaim vannak (pl. Lezuhanok a repülővel, fulldoklok, mé akarnak ölni stb...) szóval tulajdonképpen éjjel - nappal a halál. Tölti be minden gondolatomat. Már annyira kivagyok, időnként rémeket látok, elképzelem ahogy valaki rámront és meggyilkol, különböző forgatókönyvek jutnak az eszembe. És nem, nem nézek filmeket, pláne nem ilyen témájúakat mert világéletemben nagyon félős, érzékeny voltam...

Másik is ilyen sokat gondolkodnak ezen?



2016. máj. 28. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ? Szerintem ez egyedi probléma ami elég súlyosnak mondhatni. Menj el szakemberhez. Találj ki programokat hogy ne ezen agyalj éjjel-nappal.
2016. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
23 nem azert agyalok mert nincs jobb dolgom.. Lenne ezer programom, de nem megyek mert ezerrel tanulok a vizsgákra, majd utána... De sokszor. De van h pl könyvet olvasok és egy idő után azon kapom magam, hogy csak felületesen olvasom, közben meg azon járs az agyam... :\
2016. máj. 28. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Tehát úgy halál, hogy nem öngyilkos akarsz lenni, hanem valaki meg akar ölni? Ezek kényszergondolatok. Első körben próbáld meg azt ha rajtakapod magad, hogy megint ezen gondolkodsz, akkor gyorsan tereld el más irányba, akár úgy, hogy vizualizálsz valamit gondolatban és arra koncentrálsz.


Először hamar vissza fognak jönni a gondolatok és újra el kell játszanod, de aztán szépen lassan el fog múlni. Elvileg... ha nem, akkor komolyabb a probléma és orvoshoz kell fordulni.

2016. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amugy nem, nem az hogy valaki meg akar ölni, az csak a kisebbik része. De inkabb azon agyalok hogy pl valami betegség vagy baleset miatt meghalok, tulajdonkeppen tökmindegy hogy mi miatt, de meghalok, akar hirtelen, es akkor tenyleg vége lesz, nem tudok már majd mit tenni, nem fog számítani semmit, a dolog értelmetlensége nyomaszt... Vagy hogy magyarázzam (amúgy amiatt is frusztrál nagyon mert regen meg folyton vágytam a halálra, több öngyilkossági kísérletem is volt, de ez most más... Most épp ellenkezőleg:rettegek. És azon emésztem magam, hogy hajszálon múlt, hogy még életben vagyok)
2016. máj. 28. 09:51
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Borzalmasan élsz haláltól.

Félelemben és szorongásban élsz. Ez elég komolya probléma.

Tudok segíteni, féli 3#as kijavított verziójával, félig más dolgokkal mik segítenek neked felülírni tudatalattidat.

Írj rám s segítek.


3# Google-> Tudat, tudatalatti, hozzáállás.

2016. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanulsz? Mérnöki? (nem lepődnék meg)

Valószínűleg bekattantál a sok tanulástól.

2016. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mérnöki, bölcsészszakos vagOk
2016. máj. 30. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 19 éves lány vagyok és engem is gyakran kerülget a halál gondolata. Nem mindig pont velem kapcsolatban, hanem sokszor azon kapom magam, hogy például valamiért emlékvideókat nézek a YouTubeon, olyan emberekről akiket nem is ismertem vagy olyan emberekre gondolok akiket ismertem de meghaltak. Ha úton vagyunk autóval akkor is minden alkalommal eszembe jut, hogy akár balesetünk lehet és meghalunk, néha valahogy elképzelem ami nagyon rossz. Mi vidéken élünk és fával fűtünk, szóval szokott favágás lenni és akkor is mindig eszembe jut, hogy mi van ha például a baltából kilazul a nyél és pont eltalál?! Meg szinte bármiről el tudom képzelni, hogy megöl és mondhatni napi szinten eljátszok a gondolattal. Nem szeretnék még meghalni.
2016. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!